Kaip padaryti meditaciją patogią? Įsitaisyti ant meditacinės kėdutės.

Sveiki.

Jau beveik dešimtmetį mano straipsnis apie meditacijos naudą ir tai, kodėl verta medituoti išlieka pačių populiariausių straipsnių penketuke kartu su Sielos namų meditacijom ir joms skirta muzika.

Iš to sprendžiu, kad Sielos namų skaitytojams meditacijos yra aktuali tema.

Ir tai mane labai džiugina.

Kodėl? Ieškodama įvairių kelių į vidinę ramybę, suprantu, kad kasdienės meditacijos yra vienas iš geriausių įrankių, vedančių į tai ir duodančių dar daug daugiau.

  • RAMESNIS PROTAS IR KONCENTRACIJA. Visų pirma tai įrankis, kuris padeda nuraminti nuolat dūzgiantį protą, leisdamas jį paversti iš tave valdančio šeimininko paklusniu, tau paklūstančiu tarnu. Kuo daugiau medituoji, tuo labiau gali valdyti nerimstančias mintis, o tuo pačiu gerini gebėjimą susikoncentruoti į esamą akimirką, būseną ar veiksmą. Tai suteikia našumo bet kokiems darbams.
  • VIENIO, SAUGUMO IR VIDINĖS TAIKOS JAUSMAS. Ilgalaikės meditacijos padeda didinti šviesius jausmus mūsų viduje. Kai susijungi į Vienio ir meilės energiją, visos sunkios emocijos išeina kartu su iškvėpimu. Pasijauti didelio, darnaus organizmo dalimi – tokia pat svarbia ir reikalinga, kaip ir bet kuris kitas. Maudydamasis vienyje automatiškai apsikrėti džiaugsmu, saugumu ir noru apkabinti visą pasaulį. Nuostabus jausmas, kurį kviečiu išbandyti.
  • POZITYVI PROGRAMA BEI POILSIS. Meditacija gali būti ne tik puikiu įrankiu sukurti tinkamas vidines programas visai dienai nuo pačio ryto ar nuostabiu atsipalaidavimu po sunkios darbo dienos vakare, kad saldžiau miegotųsi. Tai efektyvus ir nieko nekainuojantis poilsio būdas tarp darbų darant pertraukėles. Pailsinus protą, sucentravus kūną, atsitraukus nors trumpam nuo ekrano, jaučiamės geriau nei po eilinio kavos puodelio. Ir tai padeda vėl kibt į darbus dar našiau.
  • INTUICIJOS LAVINIMAS. Ilgalaikės meditacijos stiprina mūsų ryšį su savimi, su mūsų aukštesniuoju aš, turinčiu atsakymus į visus klausimus. Norite turėti išmintingą vidinį patarėją, žinantį daug daugiau už ribotą protą? Medituokite, nes tai puikus intuicijos lavinimo įrankis.
  • RYŠYS SU DIEVU. Meditacijos bei malda padeda sukurti patį svarbiausią ryšį mūsų gyvenime – ryšį su Dievo dalimi mūsų viduje bei, žinoma, su pačiu Kūrėju. Aš asmeniškai per meditacijas jaučiuosi lyg meilės krioklyje išsimaudžiusi, apsaugota, mylima, vedama. Tai vienas lengviausių būdų pajausti Kūrėjo artumą ir meilę.
  • VAIZDUOTĖ. Be visų kitų dalykų vizualinės meditacijos lavina mūsų vaizduotę, o ši mums yra labai reikalinga, jei pageidaujame prisitraukti į savo gyvenimą dalykus, kurių mums norisi. Negali turėti to, ko negali įsivaizduoti.
  • Šį sąrašą galima tęsti ir tęsti, bet vietoje to – geriau imti ir pradėti medituoti.

Smagu, kad ir mano skaitytojai tai suvokia ir eina šiuo keliu į vidinę ramybę, ryšį su savimi bei Kūrėju, harmoniją ir sąmoningumą.

Visgi yra keletas BET, kurie kai kuriuos žmones nuo meditacijos atgraso ar bent jau neleidžia jai tapti kasdieniu ritualu sau. Ir tai yra net ne teisinimasis, kad neturi laiko.  Atsikelt 15 minučių anksčiau ar dienos metu vietoj skrolinimo facebooke trumpai pamedituot galim visi, nepriklausomai nuo savo užimtumo. Tai tik prioritetų ir pasiteisinimų klausimas.

Iš tiesų kalbu apie kitą priežastį ir tai yra MEDITAVIMO (NE)PATOGUMAS.

Kadangi turiu nugaros išvaržą, užspaudžiančią nervą, ilgai sėdėt nepatogiai ir kietai aš negaliu. Kitaip pradeda skaudėti nugarą. Na, o visiškai atsipalaiduoti lotoso ar pusiau lotoso pozoje su visiškai tiesia nugara netirpstant kojoms ir nejaučiant įtampos ilgiau nei 10 minučių man ne visada gaunasi. Žinoma, visada galima medituoti atsigulus, bet tuomet yra didelė rizika užmigti. Taigi, ką daryti?

Va čia ir noriu pasidalinti savo naujausiu atradimu – meditacine kėdute. Aš su saviške (naudoju tokią kaip nuotraukoje) rytinę meditaciją darau jau daugiau nei mėnesį ir galiu pasakyti, kad tai visiškai kitokia meditavimo kokybė.

Sėdint ant jos, nugara išsitiesina pati savaime, o tai, kaip žinia, itin svarbu tinkamai energijų apytakai. Kojų savo svoriu neužspaudžiu, tad jos nenutirpsta net sėdint ilgiau. Po keliais pasidedu pagalvėlę arba tiesiog kėdutę pastatau ant jogos kilimėlio, įsitaisau ir … kaifuoju. 🙂 Nu žodžiu, nerealus dalykas, kurį masinausi išbandyti jau prieš keletą metų, kai kažkur nuorodą buvau užmačiusi, bet taip tuomet ir neįsigijau.

Todėl dabar labai džiaugiuosi atradusi “Meiso” – savo naujus bendraminčius, visai neseniai startavusius Lietuvoje ir kuriančius nuostabias, vizualiai itin patrauklias, ažuolines, rankų darbo kėdutes, kurias nuoširdžiai rekomenduoju išbandyti. Aš savo meditacijų be šios kėdutės jau nebeįsivaizduoju. O kai dar pagalvoju, kaip bus patogu ją pasiimti į vasarą į visokius festivalius, kur tenka medituoti sukryžiavus kojas (pas juos yra kėdučių su lankstomom kojelėm)… Dabar viskas bus kitaip. 🙂

Kaip žinote, reklaminio tipo rekomendacijomis nesidalinu praktiškai niekada. Tai darau išskirtiniais atvejais, kai mano pačios išbandytas daiktas ar paslauga mane itin įkvepia ir pasirodo esanti verta platesnio dėmesio. Šitos meditacinės kėdutės – kaip tik toks atvejis.

Linkiu jums žvalių ir gilių ryto ritualų dabar jau daug patogesnėje kokybėje.

Su meile,

Aurelija Sielos namai

Parašyk komentarą