Mistinis paveikslas „Mūza“

Muza                                                                                  „Mūza“, 100×70, akrilas, drobė

Po ilgos pertraukos, prikaupusi įkvėpimo tiek, kad jis lietųsi per kraštus ir girdytų mano kūrybos ištroškusią širdį, vėl griebiausi drobės ir teptuko. Norėjosi spalvų, kontrastų, skambesio ir simbolių, per kuriuos ateina įžvalgos.

Taip teptukui bešokant po drobę pasaulį išvydo „Mūza“ – mano vidinė įkvėpėja, mano kūrybos simbolis. Tai mistinė būtybė, kurios mėlynus plaukus ir mėlynas akis esu mačiusi ne viename savo sapne ir vizualizacijų metu. Taip smagu buvo ją  pamatyti išlipančią iš paveikslo – taip lengvai, aiškiai ir greitai virstančią realia ir apčiuopiama.

Muzos veidasMūzos kūnas – tai medis – tarpininko tarp dangaus ir žemės, materialaus ir dvasinio simbolis. Pagrindinis kompozicinis elementas – stilizuotas kryžius – taip pat simboliškai sujungia du mano pasaulius – horizontalųjį, kuriame telpa viskas, kas materialu ir vertikalųjį – kuriame auginu savo dvasingumą ir ryšį su Kosmosu. Kūryba, tiksliau ją simbolizuojanti Mūzos galva apjungia dvi ašis – horizontalią ir vertikalią, kaip kad Kūryba gyvenime apjungia mano veiklą, darbą, pomėgius, pajamų šaltinį ir meditaciją, ryšį su Dievu bei dvasines praktikas, į kurias pasineriu kaskart tapydama.

Mūzos akys – užmerktos, nes kūryboje nereikia kontrolės. Čia regėjimas yra vidinis. Čia tai, kas geriausia, gimsta ne per planą ir kontrolę, o per paleidimą. Kai leidi keistis, transformuotis, gimti tam, kas turi gimti.

Linkiu kiekvienam iš mūsų kuo dažniau pasinerti į gydantį kūrybos procesą, pasikviesti savąją Mūzą ir mokytis iš jos takumo, lengvumo, pasitikėjimo, mokėjimo būti, o ne veikti, meilės sau ir savo klaidoms, iš kurių gimsta šedevrai ir naujos kryptys.

Paveikslas gavosi didelis (100*70), todėl puikiai papuoš ir įneš gyvybės į didelę namų erdvę. Nuotrauka neprofesionali, tad spalvos gyvai šiek tiek skiriasi. Bet tikiu, kad ir iš tokios nuotraukos galima pajausti mano Mūzą. 🙂

Dėl apžiūrėjimo ir įsigyjimo rašykite adresu sielosnamairenginiai@gmail.com

Daugiau mano tapybos darbų rasite galerijoje.

Su meile,

Aurelija

©Visos teisės saugomos SIELOS NAMAI 2018. Šioje svetainėje esančią tekstinę ir/ar grafinę informaciją draudžiama kopijuoti ir/ar bet kokiu būdu platinti be svetainės administracijos išankstinio sutikimo. Jei sutikimas gautas, naudojant šioje svetainėje esančią informaciją, būtina nurodyti internetinę svetainę „Sielos namai“ kaip tokios informacijos šaltinį - Sielos Namai

Parašyk komentarą

2 komentarai »