Aurelija Kriščiūnaitė
Sveiki, mielieji. Po pertraukėlės vėl grįžtu į eterį su naujausiu rekomenduojamų geriausių psichologinių ir asmeninio tobulėjimo knygų sąrašu. Tiksliau – jo 6 dalimi. Anksčiau rekomenduotas ir aprašytas knygas, kurių pristačiau jau net 74, rasite svetainės skiltyje Rekomenduojamos knygos.
Šioje dalyje rasite dar 10 puikių knygų. 4 iš jų – harmoningų santykių su savimi ir aplinkiniais tema, vienas perliukas ieškantiems, kaip išdrįsti savo svajonių veiklą paversti darbu, nuostabi, nauja ir daugybe įrodymų pagardinta knyga apie reinkarnaciją, o taip pat 4 puikūs ir prasmingi romanai, įkvepiantys augti, skleistis, mylėti ir ieškoti laimės savo viduje.
Bet apie viską nuo pradžių.
Neilga, lengvu stiliumi šeimyninio psichoterapeutų dueto parašyta knyga, kuri maloniai nustebino. Tai tarsi straipsnių rinkinys, kuriame rasite atsakymus į svarbiausius žmonijos klausimus – kas yra mūsų šešėlis ir kaip priimti savo netobulumą, kas yra meilė, kas yra skausmas, kas yra mirtis, kokia gyvenimo prasmė, ar verta santykiuose aukotis, kaip sutarti su paaugliu ir t.t Smagu skaityti knygą, kurioje vyras ir žmona, išsakydami savo požiūrį į kiekvieną iš temų, tarsi papildo vienas kitą, kartais prieštarauja, kartais antrina, bet kiekvienas savaip prisideda. Skaitosi lengvai, o kadangi temos visai skirtingos gali būti „vartojama“ kaip atskirų psichologinių straipsnių rinkinys maloniam paskaitymui ir pasitobulinimui bei savęs pažinimui.
Labai stipri ir naudinga knyga, kurią rekomenduoju kiekvienam. Visi mes savo gyvenime daugiau ar mažiau susiduriame su tipiškais manipuliuotojais – suvokiame tai ar ne. Kartais tokia „laimė“ tenka su vadovu darbe, kartais tokie „fainuoliai“ įsimaišo tarp draugų, dar mažiau kitiems pasiseka su manipuliuojančiais šeimos nariais ar sutuoktiniais. Nedideli manipuliaciniai žaidimai, į kuriuos įsitraukiame kone kasdien – gyvenimo prieskoniai. Bet jei nuolatos esame įsitraukę į toksiškus, mūsų savivertę griaunančius santykius ir dažnai bendraujame su aukšto lygio manipuliatoriumi – tai jau skubios pagalbos reikalaujantis dalykas. Knygos autorė išsamiai ir su realių istorijų pavyzdžiais pasakoja, kaip atpažinti skirtingus manipuliuotojų tipus, įvairų jų manipuliuojantį elgesį ir pristato aiškią strategiją, kaip nuo tokių žmonių apsiginti. Net jei manote, kad jūsų aplinkoje piktybinių manipuliuotojų nėra – paskaitykite šią puikią knygą. Galbūt nustebsite jos pateikiamose istorijose atpažinę kažką iš aplinkinių arba net… save. 😀
- Tim Guenard „Stipriau už neapykantą“
Nors iš esmės tai autobiografinė knyga, parašyta grožinės literatūros stiliumi, pagal savo terapinį, širdį paliečiantį poveikį ji laisvai galėtų konkuruoti su psichologinėmis knygomis, skirtomis asmeniniam tobulėjimui atleidimo ir toksiškų santykių su tėvais temomis. Skaitydama sukrečiančią autoriaus gyvenimo istoriją, verkiau, juokiausi, jaučiau, kaip kartu su juo gyja ir mano vidinio vaiko širdis. Tai knyga, mokanti atleidimo, empatijos, mokanti mylėti iš naujo, net jei vaikystėje, kai mums labiausia reikėjo palaikymo, globos ir meilės, buvome atstumti, pamiršti ir skriaudžiami pačių artimiausių žmonių.
Puiki knyga, skirta visiems, kuriuos gyvenimas ir jo aplinkybės privertė išsiskirti su antrom pusėm. Manau, kad nors kartą gyvenime patyrėme, ką reiškia nutrūkusi draugystė ar meilės santykiai. Taigi sudaužytos širdies, kurią reikia kažkaip pagydyti, jausmas, pažįstamas daugeliui. Dar didesnius randus palieka nutrūkusi santuoka arba – dar baisiau – mūsų mylimų žmonių mirtis, su kuria taip sunku susitaikyti. Šioje knygoje daugelio mylima rašytoja Luiza Hay moko, kaip išmokti paleisti, atleisti, priimti išsiskyrimą ir atsisveikinimą su meile, kaip išgydyti savo širdį ir su laiku – pamilti vėl iš naujo. Tai dar viena puiki, jos ir „netekčių bei sielvarto gydymo“ specialisto David Kessler knyga, kurią drąsiai rekomenduoju.
Drąsi, lengvai skaitoma, puikių idėjų ir įkvėpimo kupina knyga kiekvienam, kuris dar nesuprato, ką nori veikti gyvenime. Pagrindinis autoriaus moto, kuriuo remdamasis jis atranda drąsos imtis to, ką myli – angliškas pavadinime panaudotas keiksmažodis. Tai tas jausmas, kai numojam ranka į galima/negalima, „ką kiti pasakys?“ ir kitokius apribojimus, sakome – „ai, bala nematė“ arba „ai, bus kaip bus“ ir darome tai, ko iš tiesų norime. Knyga suteiks peno mintims tiems, kurie savo svajonių veiklą turi, bet vis neturi jai laiko ir neįsivaizduoja, kaip paversti ją savo darbų bei pajamų šaltinių. Skaičiau ir galvojau – būtent taip ir dariau, eidama link savo svajonių veiklos pavertimo savo pragyvenimo šaltiniu. Rekomenduoju.
Reinkarnacijos ir gyvenimo tarp gyvenimų tema mane nuo vaikystės traukia nenumaldoma jėga ir smalsumu. Todėl esu šia tema perskaičiusi tikrai nemažai. Turiu pasakyti, kad ši knyga – viena geriausių reinkarnacijos faktą patvirtinančių knygų su įkvepiančiomis istorijomis iš vaikų, prisimenančių praėjusius gyvenimus, lūpų. Nuo kitų šios tematikos knygų ji skiriasi tuo, kad yra rašyta itin skeptiškai, analitiškai mąstančio mokslininko, kuris nieko neteigia nepatikrinęs istorijos detalių dokumentais, liudininkų patvirtinimais ir kitais žinomais faktais. Ištyręs daugiau nei 2000 įvairiose pasaulio šalyse gyvenančių vaikų, besidalinančių atsiminimais apie prajusį gyvenimą, istorijų, jis tiria ir pateikia reinkarnacijos faktą iš visų galimų pusių. Knygos paskutinėse dalyse autorius dar gi pasidalina savo moksline versija, kas yra sąmonė, sapnai ir mūsų vadinama realybė. Labai įdomi, rimta, bet itin lengvai skaitoma knyga. Rekomenduoju!
Puikūs grožinės literatūros kūriniai asmeniniam augimui
Laurent Gaunele labiausia žinomas dėl bestseleriu tapusios savo knygos „Dievas visada keliauja incognito, kurią jau pristačiau anksteniame Rekomenduojamų knygų sąraše“. Mano manymu – tai geriausia jo knyga. Visgi ir kelios kitos, vėliau parašytos knygos yra vertos dėmesio. Jei mėgstate semtis įkvėpimo saviieškai, asmeniniam tobulėjimui, vidinės išminties paieškoms ne iš rimtų, kartais sunkiai įkandamų dvasinių ir filosofinių knygų, bet skaitydami lengvą ir tuo pačiu prasmingą romaną – Laurent Gaunele parašyti kūriniai tam idealiai tinka. Juose visuomet rasite savyje ir gyvenime pasiklydusį pagrindinį personažą, pamokančias gyvenimo aplinkybes ir vidinę kelionę, į kurią jis leidžiasi, ieškodamas atsakymų, išmintingą patarėją, kuris jį lydi ir veda bei smagiai netikėtą pabaigą.
Atskirai apie kiekvieną iš knygų nerašysiu, negadindama malonumo patirti tą kelionę pačiam. Manau, kad visos trys knygos vertos lengvo, neįpareigojančio paskaitymo be didelių lūkesčių, bet su prasme.
- Laurent Gaunele „Diena, kai išmokau gyventi“
- Laurent Gaunele „Žmogus, kuris norėjo būti laimingas“
- Laurent Gaunele „Ir tu atrasi lobį, kuris slypi tavyje“
- Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“
Na ir šios rekomenduojamų knygų sąrašo dalies pabaigai – absoliutus perliukas. Tai visiškai kitokia, originaliu stiliumi parašyta, labai skandinaviška ir labai smagi knyga apie seną bambeklį Uvę, kuri privers ir juoktis ir ašarą nubraukti. Prisipažinsiu, kad knygą pamilau tikrai ne nuo pirmų puslapių ir pradžioje nesupratau, ko čia visas pasaulis taip dėl jos kraustosi iš proto ir netgi ja paremtą filmą sukūrė. O visgi knygos žavesys skleidėsi lėtai ir vis stiprėjo, kaip svaigus kvapas. Kai su kiekvienu skyrium pamilsti lyg ir keistą personažą vis labiau ir galop supranti, kad pirmas įspūdis, kurį dažnai skubame susidaryti iš išorės, gali būti labai apgaulingas. Ši knyga moko mylėti, priimti su tolenrancija, skatina pažinti ir atsiverti. Ji tokia paprasta ir tokia stipri vienu metu, kad to perduoti žodžiais tiesiog neįmanoma. Skaitykite, juokitės ir verkite kartu su manimi ir tuomet suprasite, ką turėjau omeny.
Tiek šiam kartui. Naujas rekomenduojamų geriausių knygų sąrašas jau po truputį lipdosi, taigi sekite naujienas ir skaitykite kartu su manimi. Jei ir jūs turite savo augti skatinančių knygų favoritų – pasidalinkite jomis komentaruose. Gal ir kiti jose atras kažką labai vertingo sau.
Su meile,
Aurelija Sielos namai
Norite pirmi sužinot apie naujas meditacijas, įrašus ir kitas naujienas?
užsisakykite naujienlaiškį