Stebėdama savo klientes ir mokines suprantu – savikritikos ir nemeilės sau virusas yra taip giliai įleidęs šaknis daugelio lietuvaičių širdyse, kad pilnai atsiverti, žydėti ir klestėti joms vis dar gaunasi sunkiai, nepaisant visų pastangų ir žinių.

Kažkada, dar vaikystėje dėl besąlyginės tėvų meilės stokos ar kritikos pertekliaus mes patikėjome:

  • kad esame kažkokios ne tokios, brokuotos, nepakankamos
  • kad vienintelis būdas gauti meilę yra viską daryti tobulai ir ginkdie – niekada neklysti
  • kad mūsų tikrieji jausmai ir poreikiai yra neteisingi, nepatogūs, neturi teisės būti
  • kad būdamos autentiškos, drąsios ir laisvos mes neteksime kitų pritarimo ir meilės
  • kad saugiausia būti tokiu, kokio tavęs tikisi kiti ir prisitaikyti prie kitų, net jei dėl to tenka nuolat išduoti save

 

Mes jau seniai užaugome, bet mumyse gyvenanti kritiškoji mūsų dalis vis dar gyva ir ji šneka su mumis kasdien mūsų tėvų, senelių, mokytojų, vyresnių sesių ar brolių ir kitų mus auklėjusių suaugusių balsais.

Tą dalį įprasta vadinti vidiniu kritiku. Visi ją turi. Tik pas vienus ši dalis daugiau mažiau racionali ir kišasi tik tuomet, kai reikia išlaikyti ribas, savidiscipliną ar tiesiog pamotyvuoti netingėti, veikti ir pan.

Sunku gyventi tampa tuomet, kai ši dalis nežabotai išsiplečia, uždominuoja likusias ir  itin garsiai kalba, kasdien mus gąsdindama, nuolat prikišinėdama mūsų nevykėliškumą, nepakankamumą ir laukiantį atstūmimo skausmą, jei nebus laikomasi jos nustatytų standartų… Tai kelia daug nuolatinės įtampos, nerimo ir vidinės kovos jausmo, nuo kurio labai pavargstame.

Tokią dalį būtina harmonizuoti.

 

VIDINIO KRITIKO HARMONIZAVIMAS BE SAVIDESTRUKCIJOS

BET tai daroma ne rovimo, griovimo, savižalojimo ir “vidinio kritiko nužudymo” metodu. Todėl, kai į asmeninę terapiją ar grupinius užsiėmimus atėjusios klientės pareiškia norą “išsioperuoti” šią kančią keliančią vidinę dalį, jų klausiu. “Tarkim turi vieną nelabai dailų pirštą, kuris tau nepatinka. Ar jį nusipjovusi tapsi labiau įgali?” Atsakymas turbūt akivaizdus.

Save žalodami emocinės gerovės nesukursime. Visos mūsų vidinės dalys mums yra reikalingos. Todėl nei jų naikinti, nei žudyti nėra prasmės. Tai tiesiog nepavyks. Vidinė harmonija įvyksta tuomet, kai išsikreipusios gynybiškos vidinės dalys nustoja dominuoti ir ima visos tarpusavyje bendradarbiauti.

Svarbu prisiminti ir tai, kad vidinis kritikas yra mūsų gynyba. Tai tas garsiai lojantis mūsų anksčiau patirto skausmo išsigandęs vidinis šuo, kuris mus saugo, perspėdamas apie pavojų. NEDARYK TAIP, NES VĖL SKAUDĖS, KAIP VAIKYSTĖJE. Jis loja per garsiai, per daug ir jo perspėjimai nelogiški. Taip, nes tai yra jausminė, pasąmoninė mūsų dalis ir joje logikos nerasime. Kartais mes bijome to, kas suaugusiam žmogui išvis nebaisu.

Visgi taip kritikas daro ne mus bausdamas, bet tik iš meilės ir noro mus apsaugoti… Ar spardydumėt jūsų namus ginantį per daug lojantį šunį?..

 

TAI KĄ SU TUO KRITIKU DARYTI?

Daug didesnę vidinę ramybę ir saugesnį santykį su savim galime sukurti išmokę šią dalį harmonizuoti, nuraminti, apsupti meile ir priėmimu, net jei tai skamba nelogiškai. Tik pasijautusi saugi ir priimta ji su laiku nustos kištis be reikalo.

Taip pat labai svarbu padirbėti su galios atsiėmimu. Tuomet, vaikystėje, tų “patarimų” laikymasis galimai mums leido išlaikyti tėvų pritarimą. Dabar mes jau suaugę ir patys galime savimi pasirūpinti.  Turime deklaruoti, kad nuo šiol sprendimų galią mes perimame į savo rankas, o taip aršiai mus saugojusiam vidiniam kritikui galime padėkoti ir leisti pailsėti. Kai reikės jo nuomonės, jį pasikviesime…

Ir galiausiai svarbu atsiminti, kad stipriausia vidinio kritiko atsvara – mus besąlygiškai mylinti ir priimanti VIDINĖ MAMA, vidinė globėja. Ją taip pat turime visi, net jei ši dalis mumyse yra dar silpna (nes tokios realios mamos patys vaikystėje pasigedom) ir kalba tyliai….

Tai tas švelnus balsas viduje, kuris mus gina, guodžia, palaiko, drąsina, giria ir dažnai advokatauja, kai kritikas ima neršti… Todėl šios dalies stiprinimas – tarsi kompensacinės emocinių raumenų grupės auginimas, leidžia atstatyti emocinį balansą nieko iš savęs neraunant, o tiesiog harmonizuojant ir priimant tai, kas jau yra. Taip mūsų “vidinių balsų komitetas” susibalansuoja ir vietoj nuolatinio kovojimo tarpusavyje ima bendradarbiauti, kuriant mūsų vidinę gerovę. (Apie vidinės globėjos auginimą jau esu rašiusi ankstesniame Sielos namų įraše. )

 

ĮRANKIAI VIDINEI RAMYBEI KURTI

Vienas iš būdų sistemingam vidinio kritiko harmonizavimui – kasdienė meditacija, skirta šiai temai. Metų metais matydama nemeilės sau ir didelio savikritiškumo aktualumą, nuspendžiau atliepti savo klienčių poreikį ir sukūriau specialiai vidinio kritiko harmonizavimui sukurtą meditaciją.

Mano mokinės, kurios meditacijos jau klausė, negalėjo atsistebėti jos stiprumu, paveikumu, širdies atvėrimo ir sąmonės prasiplėtimo jausmu… Tikiu, kad darant ją reguliariai, santykis su savim su laiku ims gražėti…

Taigi, kasdien sistemingai klausantis šios meditacijos, galite pajausti, kaip:

  • Mažėja įtampa, nerimas, kurį sukelia nuolatinis vidinio kritiko gąsdinimas ir nepatenkintas bumbėjimas
  • Labiau atsipalaiduoja kūnas, todėl pagerėja miegas
  • Stiprėja ramybės, vienio su viskuo, kas gyva jausmas
  • Ddėja gebėjimas priimti save visą, besąlygiškai, su visais pliusais ir minusais
  • Mažėja nuolatinis gėdos ir kaltės jausmas
  • Stiprėja išsiplėtusios sąmonės pojūtis
  • Gerėja intuicija
  • Harmonizuojasi ryšys su savimi ir meilė sau
  • Lavėja puikus įprotis kasdien skirti tą sakralų ir tokį būtiną kokybišką laiką SAU

 

Jokio specialaus pasiruošimo šios audio meditacijos atlikimui nereikia. Mano balsas jus ves visos kelionės metu. Tiesiog pasiruoškite saugią ir ramią aplinką, jei norisi, užsidegite žvakę, smilkalą, užsidėkite ausines, įsitaisykite patogiai ir medituokite.

ATSILIEPIMAS

Štai, ką apie šią meditaciją sako mano klientės.

“Ši meditacija man padovanojo suvokimą, kad vidinis kritikas tėra baimės išraiška, pasireiškianti įvairiais pavidalais. Nors mes dažnai save linčiuojame, viskas, ko reikia, kad tą kritiką iš minuso paverstume į pliusą, yra jo priėmimas. Ir aš jaučiu, kad šios meditacijos pagalba prasiplečia širdis ir šio kritiko priėmimas. <,,,>

 Ši meditacija – tarsi gaivaus oro gurkšnis, leidžiantis pripildyti save meilės šaltiniu, gyvybės vandeniu ir jaučiant, kaip rimstant kritikui, plečiasi ribos, priimant galingą kūrėją savyje. Po kiekvienos meditacijos leidžiant sau būti savo gyvenimo šeimininku.

Tai tarsi priminimas: ”Būk sau švelni, brangioji, tu esi verta to. Apkabink save kiekvienoje situacijoje, priimdama, kad visaip gyvenime nutinka. Ir tai yra tik patirtis, pripildanti tavo gausybės indą, norint parodyti tau tavo beribiškumą ir grožį””.  JURGITA

Meditacijos trukmė: apie 17 min.

Meditacijos formatas: Įsigiję audio meditacijos failą, galėsite jį parsisiųsti ir patogiai klausytis bet kuriame savo įrenginyje neribotai.

Meditaciją rasite svetainės e-parduotuvėje skiltyje MEDITACIJOS. 


 

DĖMESIO:

Ši meditacija nėra stebuklinga tabletė, kuri jūsų metų metais trukusį destruktyvų santykį su savim akimirksniu pavers tobulu ir saugiu. Stebuklingų tablečių, kurias išgėrus, susitvarko visos problemos, niekaip su savim nedirbant, TIESIOG NĖRA. Na, o jei kas tokias išras, praneškite ir man. 🙂

Taigi, emocinės būsenos pokyčio galima tikėtis tik sistemingai ir ilgalaikiai dirbant su savimi ir paraleliai medituojant.

Na, o jeigu jūsų vidinio kritiko problema yra itin įsisenėjusi, išsibujojusi ir savarankiškai dirbant neišsisprendžia, atminkit, kad su specialistu visuomet dirbasi lengviau ir greičiau. Šiuo klausimu galiu padėti ir aš. Dėl asmeninių konsultacijų kreipkitės žinute. Daugiau apie jas ir mano klientų atsiliepimus galite pasiskaityti čia. 

 

Su meile,

Aurelija Sielos namai

Norite pirmi sužinot apie naujas meditacijas, įrašus ir kitas naujienas? 

užsisakykite naujienlaiškį

dalintis

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Norite pirmi sužinot apie naujas meditacijas, įrašus ir kitas naujienas? 

užsisakykite naujienlaiškį