Sveiki,

Po ilgesnės pertraukos sugrįžtu su Sielos namų rekomenduojamų geriausių psichologinių , asmeninio augimo ir prasmingų grožinių knygų sąrašu.

Pirmose 7 jo dalyse pristačiau bene 100 įvairiausių knygų. Pilną knygų sąrašą rasite čia. O šįkart noriu papasakoti apie dar 10 puikių knygų, kurias drąsiai rekomenduoju. Jose rasite tarpusavio santykių, asmeninio augimo, dvasinio tobulėjimo ir sąmoningumo didinimo temas. O sąrašo pabaigoje– kaip jau tapo įprasta – jūsų laukia kelios grožinės, prasmingos, dėmesio vertos knygos.

  1. Raminta Lapinskaitė „Meilė sau arba kuo atrakinamos moteriškos savivertės durys“

Tai puikus, man asmeniškai –  geriausias lietuvių autorės tokio pobūdžio praktinis gidas apie grįžimą į savo moterišką prigimtį, visąpusišką savęs priėmimą ir sužydėjimą. Asmeninės saviugdos trenerė ir rašytoja Raminta, vedanti užsiėmimus moterims, dalinasi per visą gyvenimą sukauptais asmeniniais, savo mokytojų ir klienčių atradimais bei patirtimi, kaip pagaliau išmokti elgtis su savim kaip su pačiu mylimiusiu žmogusi – kantriai, švelniai, ne su nuolatiniais lūkesčiais ir priekaištais, o su meile. Knygoje rasite ir konkrečias praktikas, kurias darant gerėja vidinė būsena bei ryšio su savimi jausmas. Pirmasis knygos leidimas buvo išparduotas žaibišku greičiu, o ir anrasis baigia lentynose ištirpti, tad čiupkit, kol yra. Rekomenduoju.

  1. Vida Čiuberkienė-Kumpikienė „Narcizai – grobuonys tarp mūsų“

Atsižvelgiant į tai, kaip plačiai pasaulyje yra paplitęs narcisistinis asmenybės sutrikimas, apie jį šnekama ir rašoma – bentjau lietuvių kalba – per mažai. Todėl net ir artimoje aplinkoje susidūrę su narcizu, dažnai nesuprantame, kodėl šalia jaučiamės blogai, nors išoriškai viskas atrodo tarsi būtų normoje. Taip yra dėl to, kad narcizų mes tiesiog nemokame atpažinti. Nesupainiokite šio termino su dažniau vartojamu žodžiu, tinkamu nusakyti save įsimylėjusius žmones, kurie negali savim atsigrožėti ir atsigirti. Kalba eina apie daug rimtesnes nuolatinio artimo bendravimo su narcizais pasėkmes.

Ši knyga man asmeniškai buvo didelis atradimas, kuris atvėrė akis, itin išsamiai supažindino su rimtu ir labai negatyviai aplinkinius veikiančiu asmenybės sutrikimu – narcizu bei papasakojo, kaip nuo tokių apsisaugoti. Skaičiau ir su siaubu turėjau pripažinti, kad savo aplinkoje tokių žmonių turiu net kelis, štai dėl ko santykiai su jais visuomet kėlė prieštaringus jausmus.

Taigi, jei artimam rate turite sumišimą, nejaukumą, sunkumą jums keliantį žmogų, kuris:

  • sakosi esąs nuostabus, išskirtinai demonstruoja savo talentus, nutylėdamas apie klaidas ir trūkumus,
  • visuomet randa būdų sumenkinti jūsų savivertę ir suversti jums kaltę net ir už tai, ką padarė jis,
  • tik apsimeta, kad jam rūpite, o iš tiesų jūsų poreikiai jo visai nedomina,
  • profesionaliai meluoja, kuria nuostabaus žmogaus įspūdį, apsimetinėja,
  • manipuliuoja ir verčia jus daryti tai, ko nori jis,
  • rimčiau pakritikuotas, pagautas meluojant arba jums atsisakius daryti, ko jis nori, tampa siuntančiu baisiu demonu,
  • atsisakius su juo bendrauti, taip lengvai atsisveikint nesutinka ir paleidžia į darbą visus savo „kerus“,

gali būti, kad esate nuodingame santykyje su narcizu, kurį reikia nedelsiant nutraukti arba bentjau apriboti, taip save apsaugant. Ši knyga gali jums padėti tokį žmogų atpažinti ir nuo jo saugiai atsitraukti.

  1. Pierre Dukan „Vyrams patinka apvalutės“

Lieknėjimo ir perkarusio moters kūno kulto visuomenėje tokios knygos – nemadingos. Turbūt dėl to ir radau ją tarp išparduodamų, ir nepasigailėjau. Ji puiki.

Garsaus prancūzų dietologo parašyta knyga mus supažindina su mokslinių tyrimų bei iš pačios gamtos paimtais faktais apie moteriškų apvalumų prioritetus ir svarbą patrauklumui. Remdamasis tyrimų istorijomis ir gražaus kūno įvaizdžiais, kurie keitėsi bėgant amžiams, jis parodo, kad moteriški apvalumai (bet ne nutukimas) ne tik vizualiai atskiria moteris nuo vyrų, bet ir yra priešingos lyties geismo bei traukos centras. Vadinasi –  ir žmonijos dauginimosi bei išlikimo sąlyga. 🙂  Labai smagi knyga toms, kurios pavargo nuo nuolatinio bandymo save sukišti į 90-60-90 manekeniškus parametrus ir nori išgirst moksliškai pagrįstą nuomonę apie tai, kad „vyrams patinka apvalutės“.

  1. Eric Berne „Žaidimai, kuriuos žaidžia žmonės“

Puiki garsaus amerikiečių psichoanalitiko, transakcinės analizės kūrėjo knyga, perleista daug kartų ir išversta į daugelį pasaulio kalbų, pristato mums pagrindinius psichologinių, manipuliuojančių ir žalingų žaidimų modelius. Tai destruktyvūs žaidimai, kuriuos tarpusavio santykiuose naudoja žmonės, slopindami jausmus ir kurių niekuomet niekas nelaimi. Knyga padės tokius žaidimus atpažinti ir į juos nebesivelti.

 

  1. Sandžajananda „Anapus masinės psichozės“

Puikus, sąmoningumą žadinantis, lengvai skaitomas lietuvių dvasinio augimo lektoriaus ir rašytojo Martyno Driuko kūrinys. Čia rasite daug atsakymų, kam apskritai mums reikia dvasingumo ir ką reiškia nubusti iš nuolatinio plaukimo pilkoje masėje sapno, kokias praktikas geriausia rinktis pradedantiems eiti sąmoningumo keliu, kas yra seksualinės energijos transmutacija (liaudiškai vadinama „nebaigimu“) ir kokias aukštumas ji padeda pasiekti, kokie yra pagrindiniai sąmoningų ir darnių vyro-moters santykių dėsniai ir dar daug ką.

  1. Michael Newton „Sielų kelionės“

Tai klasika tapusi knyga, pasakojanti apie mūsų dvasinę prigimtį. Remdamasis savo tūkstančių klientų, kuriems buvo taikoma regresinė hipnoterapija (grąžinanti į būseną prieš gimimą ir prieš įsikūnyjimą) , įrašytais pokalbiais, autorius reziumuodamas pasakoja apie tai, kaip ir kur sielos iškeliauja po fizinės mirties, kas jas pasitinka, kas yra sielos vedliai ir mokytojai, kokių lygių būna skirtingos sielos, kaip jos pasirenka žemiškus gyvenimus ir kitus labai svarbius klausimus. Labai įdomi ir sąmoningumą ugdanti knyga.

  1. Emma Heatcote-James „Bendravimas po mirties“

Ne kartą yra tekę girdėti įvairių istorijų apie tai, kaip pažįstami bendrauja su savo mirusiais artimaisiais net ir jiems išėjus. Vieniems šie tiesiog prisisapnuoja, kitiems – pasigirsta jų balsas ar net vaizdas kritinėmis akimirkomis, treti – tiesiog pajunta aiškų jų buvimą šalia. Aš irgi esu turėjusi itin aiškių sapnų, kuriuose išėję mirusieji perduodavo konkrečią tik jiems svarbią žinią, kuri pasitvirtindavo.

Jei domitės gyvenimo po mirties tema, jums gali būti įdomu išgirsti daugybę įvairių autorės surinktų autentiškų istorijų apie tai, kaip išėję artimieji toliau su mumis bendrauja, palikdami žinutes apie save per garsus, vaizdus, kvapus, daiktus, sapnus ir taip toliau.

Prasminga grožinė literatūra:

 

  1. Raphaelle Giordano „Diena, kai liūtai ims ėsti salotas“

Tai lietuviams jau žinomos autorės, parašiusios puikų kūrinį „ Tavo antras gyenimas prasideda supratus, kad gyveni tik kartą“ antra knyga. Man ji pasirodė kaip lengvas, greitai susiskaitantis romanas apie vidinius pokyčius, meilę ir sąmoningumą. Smagu paskaityti, kai norisi kažko labai lengvo, bet ne banalaus, o turinčio išliekamąją vertę.

 

  1. Sandžajananda „Nuo gaujų iki šventųjų“ I dalis
  2. Sandžajananda „Nuo gaujų iki šventųjų“ II dalis

Dvi pirmosios lietuvių dvasinio augimo lektoriaus ir rašytojo Martyno Driuko (Sandžajananda) knygos  – tai dviejų dalių tikrais autoriaus gyvenimo įvykiais grįstas pasakojimas. Čia rasite autobiografinę, gausiais, spalvingais įvykiais prisotintą ir labiau E. Malūko knygas apie mafiją primenančią istoriją apie ilgą kelionę nuo žemo sąmoningumo kriminalinio veikėjo gyvenimo iki nubudusios ir sąmoningos asmenybės, kokia Martynas tapo.

Pirmoje knygoje autorius daugiau pasakoja apie savo buvusį kriminalinį gyvenimą iki nubudimo, o antroje jau išsamiau pristato dvasinius įrankius, kurie padėjo prisiminti savo dvasinę prigimtį ir užauginti sąmoningumą. Skaitosi lengvai, greitai, o įspūdį palieka stiprų. Rekomenduoju.

Su meile,
Aurelija Sielos namai
———————————————————————————————-

 

Norite pirmi sužinot apie naujas meditacijas, įrašus ir kitas naujienas? 

užsisakykite naujienlaiškį

dalintis

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Norite pirmi sužinot apie naujas meditacijas, įrašus ir kitas naujienas? 

užsisakykite naujienlaiškį