8 gegužės, 2015

Asmeninis tinklaraštis – 10 priežasčių, kodėl jį verta turėti kiekvienam, mėgstančiam rašyti

Aurelija Veršininė

Asmeninis tinklarastis

Jau kurį laiką susiduriu su faktu, kad Lietuva yra mėgstančiųjų rašyti šalis. Iš tiesų, kur nepasisuksi – visi rašo – eiles, straipsnius, apsakymus, tiesiog įkvepiančius ir greitai plintančius Facebook įrašus ir tai labai džiugina.

Nenuostabu, kad vis auga tokių svetainių, kaip www.rasyk.lt , www.pertrauka.lt, www.zaliazole.lt populiarumas ir vis daugiau jaunų talentingų žmonių siūlo savo parašytus kūrinius įvairiems internetiniams bei spausdintiniams leidiniams, o šie savo ruožtu juos publikuoja arba ne. Tokiais momentais kyla klausimas, o kodėl gi nepradėjus rašyti savo asmeninio blogo, kuriame galėtumėme rašyti bet kokiu formatu, bet kokiomis mums patiems artimomis, aktualiomis, įdomiomis, ištyrinėtomis ir išjaustomis temomis, auginant savo skaitytojų auditoriją ir taip augant patiems?

Kaip aš pradėjau rašyti savo tinklaraštį „Sielos namai“?

Ne kartą esu sulaukusi laiškų, klausiančių, kaip gi aš pradėjau rašyti savo asmeninį blogą ir kaip man jį pavyko taip išpopuliarinti. Noriu trumpai pasidalinti savo istorija.

Jau nuo mokyklos laikų man labai patiko ir neblogai sekėsi rašyti prozą, eiles, įvairius pamąstymus, interpretacijas ir straipsnius. Dalyvavau įvairiuose literatūriniuose konkursuose, kur gavau nemažai pagyrimų ir tiek pat kritikos. Ir gerai. Teisinga kritika užgrūdino ir apgludino mano jaunatvišką idealizmą, norą moralizuoti straipsniuose. Tuo tarpu gyvenimo patirtis išmokė mintims suteikti gylio, nepilstant iš tuščio į kiaurą, išmokė rašyti taip, kad kiekvienas žodis turėtų „svorį“ ir galėtų įkvėpti, paskatinti judėti į priekį.

Visą gyvenimą teko daug susirašinėti su draugais, taigi ilgi laiškai daug metų atstojo ne tik literatūrinius rašinėlius, bet ir asmeninį dienoraštį bei davė progą palaikyti artimą ryšį su man brangiais žmonėmis, esančiais toli, o tuo pačiu ir nuolatos lavinti savo rašymo įgūdžius.

Jau nuo mokyklos laikų iš nepažįstamų, pažįstamų ir draugų nuolatos girdėdavau, kad moku įkvėpti, kad mano žodžiai pasiekia juos laiku, vietoje ir būtent tokie, kokių tuomet labiausiai reikėjo…Neprisiimu nuopelnų už tas ištartas frazes, nes jas sakydama, kaip ir rašydama, visuomet „esu sraute“, kai, rodos, žodžius man į lūpas įdeda kažkas iš Aukščiau, todėl pabudusi iš to lengvo transo net ne visada galiu tiksliai atkartoti, ką sakiau… Tokiais momentais tvirtai žinojau, kad mano žodžiai galėtų pasiekti daug didesnę auditoriją ir galbūt nukreipti dar daugiau sielų, jei tik žinočiau, kaip tą realizuoti…

Hello my name is BlankTaip 2012 metų rudenį pagaliau dienos šviesą išvydo „Sielos namų“ blogas. Jo gimimą paskatino aiškus suvokimas, kad per 30 gyvenimo metų esu sukaupusi pakankamai patirties ir jau tikrai atėjo laikas ja dalintis, nes tik taip ją galiu įprasminti. Paskatinimų rašyti gavau iš kitų rašančių (www.virsmai.lt), o taip pat ir iš asmeninio numerologinio horoskopo, kuris aiškiai teigė, jog mano vienas iš mano Širdies kelių yra rašyti ir taip dalintis tuo, ką turiu sukaupusi, su kitais.

Supratau, kad būtent asmeninio blogo rašymas yra puikus būdas greitai ir praktiškai nemokamai pasiekti didelę auditoriją, kuriai mano mintys, patirtys ir paskatinimai gali tapti įkvėpimo šaltiniu. Tuomet ir prasidėjo prasmingiausiais ir gražiausias mano gyvenimo periodas, kuris tęsiasi iki šiol. 🙂 O „Sielos namai“ iš tinklaraščio formos peraugo į rimtus ir didelius darbinius projektus, atnešusius į mano gyvenimą visą šūsnį stebuklų ir nuostabių žmonių, kurių skaičius vis auga ir plečiasi.

10 priežasčių, kodėl verta rašyti asmeninį tinklaraštį

Vis dar svarstote, ar verta rašyti savo blogą? Tuomet noriu pasiūlyti keletą tai patvirtinančių argumentų iš mano asmeninės bei daugelio kitų rašančiųjų patirties.

Asmeninis tinklaraštis tai:

1.       Puikus savirealizacijos būdas

Jeigu jums taip patinka rašyti, kad tiesiog negalite to nedaryti, vadinasi rašymas yra ne tik jūsų talentas, bet ir misija. O misijos mums duodamos ne tam, kad jas pasilaikytumėm pensijos periodui, kai bus daugiau laiko ir ne tam, kad jomis mėgautumėmės vienumoje. Rašydami savo tinklaraštį ne vien sau, bet ir kitiems, augindami savo auditoriją, nuolat jausite nenusakomą savirealizaciją ir pasitenkinimą.

2.       Galimybė dalintis ir įkvėpti kitus

Teenage Girls Running with Arms OutstretchedGeriausias būdas išlaikyti laimės, jus nustebinusio atradimo ir džiaugsmo jausmą tai dalinimasis tuo su kitais. Tuomet, kai duodame nuoširdžiai, be lūkesčių ir nesitikėdami nieko gauti mainais, iš tiesų visuomet sulaukiame neįtikėtino emocinio atpildo. Tai natūralu, nes energija transformuojasi ir perėjusi per kitus pas jus sugrįžta šimteriopai. O koks neapsakomas džiugesys apima, kai tavo žodžiai, eilės, mintys, padaryti atradimai, dirbant su savimi, įkvepia kitus žmones ir jie apie tai tau rašo komentaruose, laiškuose arba išsako gyvai. Tuomet supranti, kad rašai ne veltui ir tavo darbas yra tikrai reikalingas. Stalčiuje ar kompiuterio failuose gulinčios mintys kitų neįkvėps, taigi traukite juos greičiau į dienos šviesą. 🙂

3.       Galimybė praktiškai nemokamai pasiekti didelę auditoriją

Turite, ką pasakyti žmonėms? Mokate įtikinti, įkvėpti kitus? Esate kurios nors srities specialistas ir norite savo patirtimi pasidalinti su kitais? Puiku! Bet realūs susitikimai su klausytojų grupėmis reikalauja ne tik organizacinių sugebėjimų, bet ir begalės laiko bei išlaidų. Taip pat jie mus riboja auditorijos prasme, nes vienu metu vesti paskaitas ar dalintis patirtimi galime tik su ribota žmonių grupe. Asmeninio tinklaraščio sukūrimas, naudojantis nemokamomis platformomis ir tikrai nesudėtingais tinklaraščio turinio valdymo įrankiais, yra puikus būdas ne tik sutaupyti laiką, bet ir greitai pasiekti milžinišką auditoriją, mokant vos keliolika eurų per metus už svetainės talpinimą (hostingą) bei domeną (apie pagrindinius techninius tinklaraščio sukūrimo žingsnius skaitykite naujausiame ir netrukus pasirodysiančiame Sielos namų straipsnyje „Kaip rašyti savo tinklaraštį?“). Kodėl gi nepasinaudojus šiuolaikinėmis technologijomis gerais tikslais?

4.       Motyvacija ir atsakomybė nuolat tobulėti – semtis žinių, rašyti vis daugiau

Kai rašom vien tik sau ir pačių artimiausių draugų būreliui, kuris dažnai mus vertina neobjektyviai, galim per daug nesistengti. Juk mus ir taip giria, juk mes ir taip nuostabūs. 🙂

Tuo tarpu noras išlaikyti ir vis labiau auginti tinklaraščio auditoriją yra puiki motyvacija niekuomet nenustoti stengtis. Tai suteikia atsakomybę vis daugiau skaityti, gilintis ir tobulinti žinias rūpimomis temomis. Taip pat turime vystyti savo kūrybingumą, kad pasirinktos straipsnių kryptys būtų aktualios, išjaustos, gilios ir keliančios klausimus bei diskusijas. O ką jau kalbėti apie raštingumą? Juk negali pasiūlyti savo skaitytojams teksto su neteisingai sudėliotais kableliais ir stiliaus klaidomis. 🙂 Taigi rašydami kitiems mes esame priversti nuolatos tobulėti. Jeigu kurį laiką dėl įvairių priežasčių „dingstame iš eterio“, galim sulaukti ir laiškų, klausiančių, o kur gi nauji straipsniai ir kada vėl jais pradžiuginsim savo ištikimus skaitytojus. Ar gi tai ne puiki motyvacija vėl susiimti ir rasti laiko naujam straipsniui, prozos kūriniui ar eilėraščiui?

5.       Rašymo įgūdžių lavinimas

Kai manęs klausia, kaip geriausia lavinti savo rašymo įgūdžius, visuomet atsakau – skaityti ir rašyti! Tik nuolat praktikuodamiesi ir semdamiesi patirties iš kitų rašančiųjų, galime tikėtis asmeninio augimo. Raskite keletą tokių rašytojų, tinklaraštininkų, žurnalistų, nuo kurių tekstų jums šiurpuliukai po kūną vaikšto, kurių minčių sklandumas ir suderinamumas jus žavi ir skaitykite, skaitykite. O tuomet ir patys – rašykite, vis daugiau rašykite, atsižvelkite į konstruktyviai pateikiamą kritiką ir dar rašykite, rašykite… Taip vieną dieną pats tapsite žmogumi, kurio tekstai įkvepia rašyti kitus. 🙂

6.       Geriausias būdas mokytis – mokyti kitus

Yellow supernova exploding in outer spaceŠitas argumentas, manau, kad yra akivaizdus. Norėdami parašyti rimtesnį straipsnį, pavyzdžiui, apie spalvų įtaką mūsų fiziniam ir subtiliesiems kūnams, turėsime ne tik apie tai gerokai paskaityti, išbandyti asmeninėje praktikoje, bet dar ir nueiti į ne vieną Aura-Somos ar kitos terapijos, dirbančios su spalvomis, paskaitą. Mūsų skaitytojai laukia iš mūsų asmeninėje praktikoje išbandytų, išjaustų, argumentuotų atsakymų, o tai iš tiesų skatina nuolatos gilinti savo žinias ir patiems kasdien mokytis.

7.       Tai galimas kelias į naujus projektus ir profesines galimybes

Daugelis vis dar delsiančių rašyti manęs klausia: „O kas man iš to? Juk už tinklaraščio rašymą pinigų niekas nemoka, o laiko tam skirti turėsiu nemažai.“ Jeigu rašymas yra viena iš jūsų Sielos misijų, asmeninis tinklaraštis neabejotinai taps pereinamuoju keliu į veiklą, kuri jus dosniai maitins. Pažįstu keletą tinklaraštininkų, kurių blogas tapo tramplynu į rimtus ir didelius gyvenimo projektus. O kiek dar jų tokių nepažįstu… 🙂 Taip atsitiko ir su mano „Sielos namais“. Pradėję nuo tinklaraščio rašymo kaip hobio, su laiku galime įsitraukti į įvairias edukacines, kultūrines, visuomenines veiklas, kurios atneš į mūsų gyvenimą ne tik savirealizaciją, bet ir realias pajamas.

8.       Tai galimas kelias į asmeninį verslą ir didesnę pirkėjų auditoriją

Norite pradėti arba jau esate pradėję asmeninį verslą? Norite teikti savo paslaugas arba pardavinėti produktus kuo didesniam skaičiui žmonių? Savo asmeniniame tinklaraštyje turime galimybę nemokamai ir gan plačiai paskleisti žinią apie savo teikiamas paslaugas, kuriamus produktus ir taip pasiekti naują pirkėjų auditoriją. Žinoma, tam reikia, kad mūsų blogas būtų populiarus ir turėtų daug skaitytojų – kaip sukurti tokį tinklaraštį, papasakosiu kitame Sielos namų straipsnyje.

9.       Nauji bendraminčiai

Family, in swimwear, jumping into a lake from a jettyNatūralu, kad jūsų tinklaraštį skaitys žmonės, kurie domisi panašiais dalykais kaip ir jūs, nes būtent jiems bus įdomios jūsų vystomos temos. Keliautojus įkvėps keliautojos dienoraštis, mėgstančius gaminti – kulinarės blogas, o siekiančius asmeninio augimo sudomins žmogus, pats einantis šiuo keliu. Būtent bendraminčiai, sielos, kurias rodos pažinojau visą savo gyvenimą, pradėjus rašyti „Sielos namų“ tinklaraštį į mano realybę pradėjo piltis tokiu tempu ir tokiais stebuklingais būdais, kad neatsistebiu ir neatsidžiaugiu tuo iki šiol. Tarsi netyčia įkritę į mano gyvenimą, šie žmonės tapo vienais artimiausių ir ištikimiausių bendrakeleivių, su kuriais kuriame bendrus projektus, kartu dirbame ir augame, padėdami augti kitiems. Taigi, jeigu ieškote bendraminčių – pradėkite rašyti savo tinklaraštį ir garantuotai jų sutiksite ne vieną.

10.   Gyvenimo stebuklai einant savo Širdies keliu

Jeigu rašymas yra jūsų misija, pradėję daryti tai reguliariai, nuoširdžiai, skleisdami savo žinias ir patirtį kitiems ne dėl komercinių sumetimų, imate ją vykdyti. Ir taip ateinate į savo Širdies kelią. O jame kiekviename žingsnyje vyksta stebuklai, ateina nelaukta pagalba ir dovanos. Tikrai verta pabandyti!

 Kaip pradėti rašyti savo tinklaraštį?

Nusprendėte, kad norėtumėte rašyti savo tinklaraštį? Nežinote, nuo ko pradėti? Tuomet sekite „Sielos namų“ naujienas, kuriose netrukus pasirodys mano naujausias straipsnis. Jame pristatysiu pagrindinius techninius žingsnius, kaip rašyti ir kaip populiarinti savo asmeninį tinklaraštį, kad jis būtų ne tik patrauklus, įdomus, bet ir turintis vis augančią auditoriją.

Su meile,

Sielos namai

————————————————————————————————————————————————————–

Jei jums patiko šis įrašas, tikėtina, kad patiks ir nauji Sielos namų irašai. Užsisakykite naujausių blogo įrašų prenumeratą, įrašę savo elektroninio pašto adresą ir vardą registracijos formoje. Nuo šiol naujausius straipsnius gausite tiesiog el-paštu. Taip nepraleisite jokių svarbių naujienų!

[yikes-mailchimp form=”1″ title=”1″ submit=”Užsisakyti naujienas”]

————————————————————————————————————————————————————-

O taip pat – jei jums patiko šis straipsnis, pasidalinkite juo su draugais, naudodamiesi Facebook like mygtukais bei išreikškite savo nuomonę Facebook ar svetainės komentaruose apačioje. Juk gerais dalykais taip gera dalintis.

dalintis

Your email address will not be published. Required fields are marked

  1. Taip, taip, taip ir dar kartą Taip. Būtent šitaip ir pradėjau rašyti savo gigantiškąjį Debesyla.lt! :))

    Kai tik rašysiu straipsnį kaip praktiškai pradėti blogą (su visais tech klausimais) – šį straipsnį tikrai įtrauksiu. Geras darbas! 🙂

  2. Dėkoju dėkoju dėkoju sielos namams <3 Skaitant šį jūsų straipsnį, mano mintys atsakė į mano klausimus 🙂 sudėliojo taip viską aiškiai, man ir dabar nuostabos būsena... 🙂

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}