Didelio formato meno kūrinys – atsakingas pirkinys, kurio kartais ieškome metų metais, kol pajaučiame, kad radome tai, kas iš tiesų atliepia sielą. O kartais tokio taip ir nerandame. O užsisakyti pagal individualų užsakymą gali būti nedrąsu, nes galbūt dar nė patys nemokame į žodžius įvilkti jo jausmo, kurį norėtųsi spalvų ir vaizdinių pavidalu matyti drobėje. Tai ką daryti?

Dažnai sulaukiu pasikartojančių klientų klausimų apie mano energetinių paveikslų tapybą, tad šįkart nusprendžiau dar kartą atsakyti visiems besidomintiems bendrai dialogo formoje, kokią paprastai ir turiu su užsakovais.

  • Aurelija, tai, ko galima tikėtis, užsakant individualiai man nutapytą jūsų paveikslą?

Visų pirma – nuotykio, o antra – stebuklo. 🙂 Kodėl?

Nes aš nesu ta dailininkė, kuriai jūs pasakysite, ką norite matyti drobėje ir aš tai nupiešiu. Aš dirbu visai kitaip. Aš tapau, bendradarbiaudama su Srautu, iš kurio ir ateina būtent tam konkrečiam žmogui skirta „informacija“. Ji ateina per pajautimą – kokių spalvų, kokių vaizdinių, kokios energijos tam žmogui reikia esamuoju momentu. Ir čia kontrolės, išankstinio žinojimo, plano, eskizų nėra ir negali būti. Mūsų patirtys ir proto galimybės yra ribotos. Srautui, tuo tarpu, ribų nėra.

Todėl, stovėdama prieš baltą drobę, kaskart jaučiuosi besileidžianti į naują nuotykį ir kaskart tai, kas gimsta – yra staigmena tiek klientui, tiek ir man pačiai. Tik taip – atsidavus į Kūrėjo rankas ir leidžiant per mane spalvomis ir vaizdiniais tekėti Srautui, gimsta stebuklingi darbai, kurie itin giliai paliečia kliento širdį. Juos ir vadinu energetiniais arba programiniais paveikslais.

  • O tai kas tie energetiniai arba programiniai paveikslai? Kuo jie skiriasi nuo įprastinių?

Na, pradėkim nuo to, kad viskas yra energija. O kuriant rankomis į savo kūrinį menininkas itin stipriai įrašo energijas ir būsenas, kuriose tuo metu būna. Štai, dėl ko, renkantis į namus meno kūrinį, derėtų itin atsakingai atsižvelgti į tai, kas yra jo autorius, esant galimybei susipažinti, pajausti, ar jis jums rezonuoja, pasidomėti, kuo jis tiki, kuo gyvena ir kokią žinutę neša savo kūriniuose. Juk  po to visas tas programas apgyvendiname savo namų erdvėje, kur jos ir toliau veikia jus ir jūsų namiškius.

  • Tai, tarkim, kad savo būsimo kūriniui autore pasirinkau jus, nes man jūsų paveikslai rezonuoja. Jaučiu jų stiprią ir šviesią energiją. Man patinka jų koloritai ir stilius.

Smagu girdėti. 🙂 Jeigu paveikslą kursiu specialiai jums, į jį bus įrašomos tam tikros pozityvios energinės programos – tai, kas yra aktualu ir rezonuoja būtent jums. Vieniems žmonėms tai yra autentiškumas, drąsa būti savimi ar leidimas sau būti kaip būnasi, besąlyginis savęs priėmimas, švelnumas ir atjauta sau. Kitiems – širdies kelio radimas, šidies atvėrimas. Dar kitiems – moteriškumo, seksualumo, takumo, ėjimo paskui širdį programos. Dar kitiems – harmoningi ir gražūs santykiai, kuriuose saugu ir gera būti, kurti, augti. O dar – gausa, savirealizacija, ryšys su protėviais, balansas, harmonija, sveikata…. Kiek žmonių – tiek ir programų.

  • Vadinasi, prieš kreipdamasi konkretaus kūrinio, turiu tiksliai žinoti, ko noriu?

Nevisai. Jeigu esate išsigryninusi klausimą, kryptį, kuria šiuo metu einate, kuri jums rezonuoja, kurioje galbūt norisi atsakymų, arba palaikymo, pastiprinimo, o gal net harmonizavimo – tuomet pradėsiu darbą su būtent tokia užklausa. Jeigu neturite – pokalbio su jumis metu, man ateis pirminis pajautimas, ko jums reikia. Visa kita- ateis tapant su Srautu, kuris ir atneš visas įžvalgas ir vaizdinius.

Visgi, kuo geriau jus pajausiu, tuo lengviau būtent jūsų energijas man pavyks įrašyti į paveikslą.

  • Tai taip išeina, kad tai bus tarsi mano portretas?

Tam tikra prasme – taip. Net jei mano paveiksle pasirodys jus simbolizuojantis žmogaus vaizdinys, jis nebūtinai bus vizualiai panašus į jus. Tai tik žinutės nešėjas, jūsų metafora. Visgi paveikslas – tai jūsų energijos dalelė, perteikta materijoje. Todėl iki šiol visi mano klientai, pirmąkart pamatę jiems sukurtą darbą, sutartinai kartoja – „Jis man toks SAVAS, tai tarsi mano sielos dalis, aš jame atpažįstu save, toks jausmas, kad žiūriu į geriausią savo versiją, ir kaip jums taip pavyko mane šitaip giliai ir tiksliai pamatyti?“

Visgi kartais į tarpinius paveikslo sluoksnius ateina veidai, kurie mano užsakovams būna aiškiai atpažįstami – tai gali būti šeimos nariai ar jie patys – jaunystėje ar kitoje inkarnacijoje. Bet šie vaizdiniai paprastai yra užtapomi, nes būna skirti tik kaip asmeninė žinutė mano klientui. Aš ją perduodu, parodydama fragmentą, ir paleidžiu. O jiems, vėliau grožintis paveikslu, būna labai gera žinoti, kad kažkuriame sluoksnyje yra atvaizduota šeimą amžinai saugosianti iš gyvenimo jau išėjusi močiutė…

  • O tai kiek tų sluoksnių paveiksluose būna? Ir kam jų tiek reikia?

Na, čia jau labai individualu ir kiekvieną kartą skirtingai. Mažiausiai gavosi nutapyti paveikslą per kokius 7, daugiausia gal per 30? Nebepamenu.

Intuityvaus tapymo metodikoje, kurioje dirbu, kiekvienas dažų sluoksnis yra tarsi knygos puslapis. Kuo daugiau puslapių – tuo turiningesnė ir įdomesnė istorija.

Beto, kadangi šioje metodikoje plano nėra, kiekvienas sluoksnis yra tarsi nuoroda sekančiam. Apatiniuose sluoksniuose esantys vaizdiniai kažką primena, kelia asociacijas, sufleruoja, kur pasukti toliau – taip ant jų viršaus iškyla vis kiti, o po to dar kiti, kol galiausiai išsigrynina galutinė kūrinio kompozicija ir vaizdiniai, kurie labai aiškiai nori likti. Tuomet jau dirbu su jais.

Beto – vizualiai kiekvienas sluoksnis kuria reljefą – nelygumus, raukšleles, iškilimus, kurie primena iš arti pritrauktą žmogaus odą, kurioje įsirašo mūsų istorija… Toks kūrinys gaunasi labai kviečiantis liesti pirštais, glostyti, jausti – tarsi gyva būtybė, kuri nori artumo ir prisilietimo. O su skirtingu apšvietimu reljefas įgauna vis kitokį įspūdį.

  • Skamba įdomiai. Tai, jeigu dabar norėčiau užsisakyti autorinį paveikslą, kokie būtų tolimesni žingsniai?

Na, visų pirma, man reikėtų žinoti, kurie mano kūriniai jums labiausiai patiko ir kas būtent juose surezonavo. Taip man aiškiau, ar jums labiau prie širdies šviesūs, pasteliniai koloritai, ar spalvingesni sąskambiai ir ryškesni spalvų kontrastai, gamtos formos, ar žmonių pavidalai, konkretūs vaizdiniai ar visgi abstrakcija. Žinoma, kadangi per mane tapys Srautas, tai į tuos pasirinkimus atsižvelgsiu tik tiek, kiek tai sutaps su pajautimu, todėl eigoje tai gali kisti.

Tuomet reikėtų išsirinkti erdvę, kurioje kabės paveikslas, nes ji padiktuos, kokie išmatavimai gražiai žiūrėsis ir joje nepasimes. Išmatavimai leis užsakyti specialią drobę ir duos aiškumo dėl kūrinio kainos.

Taip pat erdvėje jau yra spalvos. Tam, kad paveikslas suskambėtų, man reikės tos erdvės nuotraukų su visom interjero detalėmis arba, jei erdvė Vilniuje, mielai apsilankysiu trumpam pokalbiui ir pati viską apžiūrėsiu bei įsiamžinsiu reikalingas detales. Tuomet paveiksle galimai bus surinktos jau esamos interjero spalvos ir pridėtos naujos – tos, kurios norėjo būti.

Kartais klientai nenori rišti paveikslo prie erdvės, nes ji nuomojama ir gali kisti, nes ją planuojama remontuoti ir panašiai. Tokiu atveju stengiuosi išlaikyti neutralią gamą ir „rišti“ koloritą prie žmogaus, o ne prie jo namų. Tuomet, kad ir kur jis bekeliautų, paveikslas jam rezonuos.

Tai svarbiausi susitarimai, kuriuos turint pradedu darbą, atiduodama kontrolę į Srauto rankas, nes tik per jį gali gimti tai, kas geriausia, kas svarbiausia mano klientui. Tuo pilnai pasitikiu ir Srautas dar nė karto nenuvylė – nei manęs, nei paveikslų užsakovų.

Jei vis dar kyla kažkokių klausimų dėl individualios tapybos užsakymo, rašykite man asmeniškai. Mielai į juos atsakysiu.

Su meile,

Aurelija

dalintis

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}