Rekomenduojamos knygos – 10 dalis

Sveiki, mielieji.

Jau seniai besidalinau savo geriausių rekomenduojamų knygų sąrašu, kuris bendroje sumoje jau perkopė šimtuką. Visą jį galite rasti skilty Rekomenduojamos knygos.

Per tą laiką perskaičiau daug knygų, tik ne visos jos buvo tokios puikios, kad norėtųsi rekomenduoti asmeniniam augimui. Todėl 10 rekomendacijų dalyje rasite 10 knygų, kurios man pasirodė vertos dėmesio ir vienaip ar kitaip mane palietė.

103. Donald Walsh „Pokalbiai su Dievu. Trečioji knyga.“

Šį autorių ir jo knygas jau esu minėjusi ne kartą. Praeitoje rekomenduojamų knygų dalyje pristačiau pirmas dvi knygas iš šios trilogijos. Šiandien noriu išreikšti begalinį dėkingumą 3 daliai, kurią perskaičiau jau kone prieš metus ir šiuo metu vėl kartoju. Tai viena nuostabiausių mano gyvenime skaitytų dvasinių knygų. Skaitosi lengvai, parašyta su humoru, meile ir neįtikėtinai paprastu stiliumi, gebančiu paprastai ir suprantamai perteikti pačius sudėtingiausius klausimus – kas mes esame, ko atėjome į šią žemę, kaip mums būti laimingiems ir pasiekti tai, ko norime, kas yra mirtis ir kas mums nutinka palikus žemišką kūną… Tai tarsi gydanti ranka ant skaudamos vietos. Čia nerasite jokių religinių dogmų, prievolių, gąsdinimų, sudėtingų filosofinių paistalų. Vien tik Dievišką išmintį, įkvėpimą ir laisvą valią rinktis – kurti savo pačių patirtis iš meilės, ar iš baimės. Visa širdim rekomenduoju. Beje, sklinda žinia, kad leidykla „Mijalba” žada perleisti šią knygų seriją, tad galbūt netrukus galėsime skaityti naują knygos leidimą.

104. Donald Walsch „Dievo žinia pasauliui“

Tas pats autorius ir dar viena šios serijos knyga, kurioje, tingintiems skaityti visą trilogiją, patogiai sudėtos pagrindinės 3 knygų mintys. Visgi čia dėstymo principas kitoks, nes mintys pateiktos ne kaip dialogas su pačiu Kūrėju, o kaip autoriaus sudėliotos tų pokalbių išvados. Man, atvirai sakant, daug didesnį įspūdį padarė pirmos knygos, bet norintiems trumpos versijos kaip pirminis įkvėpimas ši knyga irgi tinka. 🙂 Galbūt po jos norėsis paskaityt ir visą knygų seriją.

105. Radhanatha Svamis „Kelionė namo“

Šią knygą „skaičiau“ audio formatu, kai skaityti fiziškai negalėjau. Tai įkvepiantis autobiografinis amerikiečių jogo pasakojimas apie begalinį žmogaus pasišventimą, tikėjimą, Dievo paieškas ir keliones, užauginančias savo nuotykiais, sakramumu, brutalumu, mirties kvėpavimu į veidą, giliomis patirtimis. Ir tos kelionės laisvės ieškantį hipį ilgainiui paverčia itin išmintingu jogu, dvasiniu mokytoju ir guru, kurio pasiklausyti jau dešimtmečiais renkasi galybė žmonių. Svamis yra buvęs ir Lietuvoje – tai tikrai charizmatiška asmenybė, kurio knygą duoda peno mintims ir įkvėpimo.

106. Lina Vėželienė “Žuvis medyje”

Įkvėpimo, gilių įžvalgų ir konkrečių situacijų gvildenimo kupina lietuvių psichoterapeutės knyga. Mane sužavėjo tai, su kokia meile, atjauta, humoru ir tuo pačiu tvirtu, atsakomybę už savo gyvenimą kviečiančiu prisiimti tonu yra dėstomos kiekvienam iš mūsų aktualios temos – santykiai su savim, aplinkiniais, savivertė, savirealizacija ir t.t. Knyga yra parašyta kaip klientų klausimų ir terepeutės atsakymų rinkinys bei patogiai suskirstyta pagal temas, todėl ją patogu skaityti tiek vienu įkvėpimu, tiek ir atsitraukiant bei integruojant į save po laišką, po temą, leidžiant sau prisiminti, o kiek tau tai suprantama, aktualu, kaip tu tokiose situacijose elgiesi/elgeisi, kuriame lygyje dabar yra tavo paties sąmoningumas. Kai kurias autorės frazes norėjosi pasibraukti ir išmokti mintinai. Rekomenduoju visiems, ieškantiems vidinės ašies, harmonijos ir savęs paties.

107. Bessel van der Kolk “Kūnas mena viską“

Tai viena stipriausių, bestseleriu tapusių ir kaip darbo įrankis tarp terapeutų naudojamų knygų apie tai, kaip mūsų kūnuose gyvena anksčiau patirtos traumos. Kūrinyje pateikiama gausybė sukrečiančių istorijų, mokslinių tyrimų ir pavyzdžių apie potrauminį sindromą ir jo gydymą. Jeigu esate vaikystėje ar vėlesniu gyvenimo etapu patyrę ar tiesiog liudyję emociškai sunkias situacijas, kurios jus galimai traumavo – žodinį, emocinį, fizinį ar seksualinį smurtą – labai kviečiu paskaityti ir iš naujo pažinti savo kūną, išlaisvinant jį nuo metų metais nešamos naštos. Galbūt knygoje rasite įkvėpimą ir įrankius savo traumų gydymui.

108. Emily Nagoski “ Taip, kaip tau norisi”

Mūsų seksualumas ir seksas yra tema, kone labiausiai apaugusi įvairiausiais mitais, dogmomis, visuomeniniais, religiniais ir kitokiais apribojimais bei draudimais. Ši knyga – ne tik kvietimas susipažinti su mūsų gyvybine energija ir kūno dalimis be gėdinimo, žeminimo ir demonizavimo, bet ir pažvelgti į savo kūną bei jo natūralų poreikį keistis energijomis, kuriant tarpusavio ryšį – su meile, lengvumu ir žaismingumu.

109. Prof. Ed Tronick ir DR. Claudia M. Cold „Nesutarimo galia“

Knygų apie tarpusavio santykius prirašyta daug, bet daugelis jų tiesiog kartoja tas pačias tiesas. Beto – ne visos jų yra vertos dėmesio. Šios knygos išskirtinumas – labai įdomi ir įvairiais tyrimais bei išvadomis patvirtinama mintis apie tai, kad konfliktai ir nesutarimai yra mums ne tik naudingi, bet ir gyvybiškai būtini. Taip, išgirdote teisingai – didindami savo gebėjimą įveikti santykiuose susidariusias kliūtis, nesutarimus, mes plečiamės, augame ir tobulėjame – ne tik kaip individas, bet ir kaip pora. Knygoje rasite daugybę tai patvirtinančių pavyzdžių ir įkvėpimo nevengti konfliktinių situacijų, bet spręsti jas sąmoningai.

110. Dr. Arlene Drake „Vidinis vaikas“

Knygų apie vidinio vaiko gydymą savo rekomenduojamame sąraše esu pristačiusi ne vieną. Šita knyga tikrai ypatinga ir verta papildyti šį sąrašą. Tai stiprus, terapinis darbo įrankis, kurį geriausia būtų naudoti kartu su savo terapeutu arba savipagalbos grupe. Jei tokios paramos neturite ir esate pasiruošę savarankiškai padirbėti su įvairias traumas ir žaizdas patyrusiu savo vidiniu vaiku, knygoje rasite pilnavertišką darbo schemą. Joje – raštiškos užduotys, realios klientų istorijos, ėjimas žingsnis po žingsnio mezgant ryšį ir pasitikėjimą su vidiniu vaiku, o galiausiai – konkretūs įrankiai jo gydymui. Knyga stipri, gili, kviečianti į rimtą akistatą su savim, priimant nuogą ir nepatogią tiesą. Man labai patiko ir davė naujų įžvalgų. Tikiu, kad patiks ir jums.


Grožinė literatūra

Kaip jau tapo įprasta, šalia rimtų, gilių, asmeniniam augimui skirtų knygų, į sąrašą pridedu kelias labiausiai sužavėjusias grožinės literatūros knygas. Jas atrenku pagal principą – ne tik įdomiai skaitosi, bet ir yra prasminga, gilu, įkvepia dvasiniam augimui, savęs pažinimui, suteikia peno sąmoningumo plėtimui ir veikia ne tik kaip smagus laiko praleidimas.

111. Audronė Ilgevičienė „Menas mylėti“

Ši, daugiau kaip prieš 20 metų parašyta ir net kelis kartus perleista knyga pulsuoja tokiu gyliu ir galia, kad ją trumpai apibūdinti yra gan sunku. Vienu metu tai alegorinė pasaka suaugusiems, o tuo pačiu – antropoteosofijos išmintimi grįstas kvietimas sielai nubusti, apsivalyti, padėti apsivalyti kitiems, pažvelgti į tai, kas iš tiesų yra dviejų sąmoningų sielų susiliejimas tam, kad būtų kuriamas dar didesnis gėris pasaulyje. Skaitosi lengvai, bet talpina savyje didelį gylį. Man skaitant viduje ir kūne vyko stiprūs procesai – tiesiog savaime, tarsi skaitant būtų integruojami kažkokie šviesos kodai. Žodžiu, stiprus, geras kūrinys, kurį verta paskaityti ir net jei mūsų EGO šiandienai dar nebus pasiruošęs priimti visa tai, kas dėstoma knygoje, perskaitę pasėsime galimas sėklas… Ir jos išdygs, kai ateis tam tinkamas laikas.

112. Matt Haig „Vidurnakčio biblioteka“

Nuostabi, įtraukianti, mistinė knyga, kurią galima perskaityti per porą prisėdimų. O ką jeigu egzistuoja milijonai realybių, kuriose galite nugyventi bet kokią savo įsivaizduojamą ar neįsivaizduojamą gyvenimo versiją? Būti kuo tik norite? Daryti, ką tik norite? Knygos veikėjai tokia galimybė suteikiama. Iki pat galo buvo taip smalsu išgirsti, o kokį scenarijų gi ji pasirinks, kurioje realybėje ji nuspręs pasilikti… Jeigu ir jums įdomu taip pakeliauti per galimus gyvenimus, kviečiu skaityti – pramoga ir penas pamąstymui – garantuoti. 🙂

Šiam kartui tiek. Jau po truputį gimsta sekanti rekomenduojamų knygų sąrašo dalis, kurioje pristatysiu nemažai knygų darbui su savo vidiniu vaiku ir kitomis svarbiomis temomis. Jei ši tema jums aktuali – kviečiu užsisakyti naujienlaiškį.

Su meile.

Aurelija Sielos Namai

———————————————————————————————–

Jei jums patiko šis įrašas, tikėtina, kad patiks ir nauji „Sielos namų” straipsniai. Užsisakykite naujausių svetainės įrašų prenumeratą, įrašę savo elektroninio pašto adresą ir vardą registracijos formoje. Nuo šiol naujausius straipsnius gausite tiesiog el-paštu. Taip nepraleisite jokių svarbių naujienų!

Sielos namų naujienlaiškis

————————————————————————————————–

O taip pat – jei jums patiko šis straipsnis, pasidalinkite juo su draugais, naudodamiesi Facebook share mygtukais bei išreikškite savo nuomonę svetainės komentaruose apačioje. Galbūt jūsų atradimas kažkam iš jūsų draugų bus labai naudingas. 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *