Sveiki knygų mylėtojai. Praęjo nemažai laiko nuo paskutinio mano įrašo su naujausiu geriausių mano perskaitytų knygų sąrašu. Per tą laiką  perskaičiau nemažą krūvą knygų. Dalis jų buvo stiprios ir giliai paliečiančios, kai kurios – grynai pramoginės, o kelios tiesiog nuvylė, todėl į geriausių knygų sąrašą, nepaisant pirminių mano planų, nepapuolė. Čia juk pristatau tikrai tik pačias geriausias mano manymu. 🙂

Visas kitas mano pristatytas rekomenduojamos knygas iš ankstesnių 6 dalių, galite rasti pilname knygų sąraše. Jų sąraše, pridėjus naujausias – jau net 90!

Šį kartą jūsų dėmesio laukia šaunus penketukas, kurio tema – ASMENINIAI SANTYKIAI SU SAVIMI, ANTRA PUSE BEI APLINKINIAIS. Šiai rekomenduojamų knygų sąrašo daliai puikiai tinka posakis: „Svarbu kokybė, o ne kiekybė“. Todėl knygų jame nedaug, bet jos labai stiprios, kai kurios – itin storos ir visos – labai ypatingos.

Pasigardinkite savo vasaros laiką prasmingais skaitiniais. 🙂

  • Robin Norwood „Moterys, kurios myli per stipriai“

Yra knygos, kurios sukrečia, paliečia, sukelia tokį ilgai neigtų ir slopintų jausmų uraganą, kuris grąsinasi sugriauti nusistovėjusią ramybę. Visgi tokio vidinės pelkės išsivalymo mums visiems, mėgstantiems būti patogiems kitiems, reguliariai reikia. Būtent tokio stiprumo yra šioji knyga. Vidinė terapija prasideda tiesiog ją skaitant, jaučiant panašumą ir ryšį tarp aprašomų istorijų ir asmeninių išgyvenimų, žadinant ne visada malonius, bet gydymo būtinus atsiminimus. Knygoje pristatomos įvairios per stiprios, mus žalojančios, priklausomybę sukeliančios meilės rūšys, tokios meilės kilmė bei būdai save išgydyti.

  • Jei jūsų gyvenime vieni neharmoningi asmeniniai santykiai keitė kitus,
  • Jei esate linkusi kitų poreikius tenkinti pirmiau nei savo,
  • jei stengėtės dėl savo vyrų ir asmeninių santykių kaip begalėdama, bet visvien ilgainiui negaudavote to, ko norite
  • jei jaučiatės besiaukojanti, prispausta naštos, neįvertinta, nelaiminga, negeidžiama
  • jei manote, kad žmogus, su kuriuo esate šiuo metu, yra daugiausia, ko galite tikėtis, nes geresnio jums susirasti tiesiog nepavyks
  • jei nuolat teisinate jums nemalonius vyro poelgius ir slepiate juos nuo kitų, neigdama savo nelaimingą būseną
  • jei esate linkusi dėl vyro nertis iš kailio, tenkindama visus jo poreikius, net jei tenka paminti savuosius
  • jei nuolat kontroliuojate, vadovaujate, neprašoma patarinėjate savo vyrui
  • jei nuolat jį drąsinat, giriat ir kitaip verčiate elgtis taip, kaip jums patinka
  • jei vaikystėje turėjote destruktyvius santykius su vienu ar abiem iš tėvų
  • jei tiesiog norite jaustis asmeniniuose santykiuose laisvesnė ir laimingesnė

ŠI KNYGA JUMS.

Net jei manote, kad jūsų asmeniniai santykiai yra palyginus geri („kitoms daug blogiau – maniškis bentjau negeria, nevartoja, nemuša), bet nesijaučiate juose laisva, laiminga, save pilnai realizuojanti ir daranti ne tai, kas privaloma, o tai, ko norisi   – paskaitykite knygą „Moterys, kurios myli per stipriai“. Galite nustebti suvokusios, kaip ilgai neigėte, vengėte pripažinti tiesą, kuri nėra tokia jau guodžianti.

Kadangi tokios stiprios, terapiškai jau skaitant veikiančios knygos gali sukelti daug nepatogių jausmų (tų, kuriuos sau daug metų neigėte), rekomenduoju skaityti dozuotai. Leiskite sau pilnai suvokti skaitomas mintis, prisiminkite, kaip aprašomos situacijos atsispindėjo jūsų gyvenime. Leiskite sau pajusti, kokios emocijos ir jausmai sukilo, neblokuokite jų. Taip, jie nebus patogūs, bet daug daugiau energijos išeikvosite juos slopindami, nei leisdami sau tiesiog jausti. Ilgainiui ateis palengvėjimas.

Daugeliui destruktyvius, kančios ir aukojimosi kupinus santykius išgyvenusių moterų ši knyga tapo pirmu žingsniu į atsivėrimą, naujos pradžios viltimi ir harmoningesnių santykių kūrimo pagrindu. Tikiu, kad ji padės ir jums.

  • Willard F. Harley „Jo norai, jos norai“. Kaip išvengti neištikimybės“

 Dar viena itin stipri (viena geriausių mano skaitytų) knyga apie ilgalaikių moterų-vyrų santykių palaikymą ir harmonizavimą. Dažniausia problema santykiuose yra tai, kad rodydami meilę ir dėmesį savo partneriui siūlome tai, ką norėtume iš jo gauti ir jausti patys. Bet priešinga lytis gali meilę jausti ir ją reikšti visiškai kitais būdais, todėl mūsų pastangų ne tik neįvertina, bet ir nesupranta. Knygoje autorius pristato pagrindinius klasikinius vyrų ir moterų poreikius ir būdus juos patenkinti, neskriaudžiant nei vieno, taip palaikant abiejų partnerių meilės talpyklas kaupinas. Skaitosi lengvai. Kupina gerų patarimų knyga – rekomenduoju!

  • Agnė Matulaitė „Žali sausainiai sveikiems neurotikams“

Tai jauki, miela, nuoširdi ir tikrai terapiška knyga apie autentiškumo paieškas ir būdus harmoningai būti pasaulyje – visų pirma su savimi, o tuomet ir su šeima, bendradarbiais, aplinkiniais. Ji tokia paprasta ir žmogiška, kad lengva apsigauti.

Turiu prisipažinti, kad pradėjusi skaityti šią gerai išreklamuotą knygą, kurį laiką užtrukau, kol prisipratinau prie jos struktūros. Kodėl? Ogi todėl, kad ši knyga – tai geriausiausių garsios psichoterapeutės Agnės Matulaitės Facebook įrašų rinkinys. Įrašai sugrupuoti pagal temas, tačiau jų trukmė, kaip ir įprasta facebooke, yra trumpa. Pradžioje buvo jausmas, kad jau tik pradedu įsijausti į dėstomą temą, o ji jau ir baigėsi. Visgi perteikiamo turinio vertė yra ne trukmėje ar žodžių kiekyje, bet jų prasmingume. Taigi skaičiau temą po temos lėtai, po truputį, tarsi po vieną saldainį išvyniodama ir ragaudama nuoširdžias autorės istorijas iš įvairiaspalvio gyvenimo vis labiau jausdama, kad tos temos ir turi būti tokios trumpos. Tam, kad liktų laiko savirefleksijai – minčių atgarsiams, kurie liko paskaičius, pamąstymui, kaip tu jautiesi šioje temoje ir kaip ji pasireiškia tavo gyvenime. Žodžiu – kūrinys tikrai autentiškas, jaukus ir savitas – rekomenduoju.

  • Meik Wiking „Mažoji laimės knyga. Hygee: gyvenimas pagal danus“

Laimė – toks subjektyvus dalykas, kuris kiekvienam vis kitoks. Tad ar gali būti konkrečių laimės receptų? Visgi gali. Atsiverskite  šią nedidelę, jaukią, malonią rankose laikyti knygą, pagardintą gražiomis nuotraukomis, įsitaisykite lietingą dieną po švelniu apklotu su arbatos puodeliu (o karštą vasaros dieną – sodo medžių šešėlyje ant minkšto krėslo) ir … jau patirsite nedidelę jaukią laimės akimirką.

Tiriant laimingiausias tautas pasaulyje, Danija – jau daug metų iš eilės – pripažįstama pačia laimingiausia. Ar taip yra tik dėl aukšto pragyvenimo lygio, nemokamos sveikatos apsaugos, nemokamo aukštojo mokslo ir itin didelių nedarbo pašalpų? Nereikia pamiršti, kad ir mokesčiai Danijoje – bene didžiausi pasaulyje. Visgi danai savo laimės jausmą sieja su kultūriniu reiškiniu ir mentaliteto bruožu, vadinamu HYGGE. Tai mokėjimas kurti nebrangų, natūralų, mielą jaukumą, kad ir kur bebūtum, kad ir kokiomis sąlygomis gyventum. Autorius pristato daugybe kiekvienam pasiekiamų „receptų“, kaip susikurti emocinio saugumo, ramybės ir harmonijos jausmą, į gyvenimą pasikviečiant daniškąjį HYGGE. Mane labai įkvėpė.Tikiu, kad įkvėps ir jus. Mokykimės iš laimingiausių. 🙂

  • Gregori David Roberts „Šantaramas“

Pabaigai, kaip jau tapo įprasta, kad knygos būtų ne vien tik asmeninis tobulėjimas, bet ir pramoga laikui prasmingai praleisti – pristatau vieną geriausių mano perskaitytų grožinės literatūros šedevrų.

Tai kultiniu vadinamas autobiografinis australų autoriaus romanas „Šantaramas“.

Daugelis, pamatę šią neįtikėtino storumo (net 750 psl) knygą, išsigąsta jos apimties. O aš visuomet sakau, kad nemėgstu gerų knygų, kurios yra trumpos. Tik pradedi mėgautis – o ji jau ir pasibaigė. Su „Šantaramu“ taip nenutiks. Pasinėrę į nesibaigiančius autoriaus  aprašomus nuotykius Indijoje, ne tik nenorėsite atsiplėšti, bet ir daugeliui vakarų ar net savaičių pasinersite į kontrastingosios, kvapą gniaužiančios Indijos, Bombėjaus ir jo žmonių bei jų kasdienybės pažinimą. Tai tikrų tikriausias šedevras, leidžiantis ne tik pailsėti nuo kasdienybės, bet ir praplečiantis akiratį – būtent tokias grožines knygas mėgstu labiausiai, todėl nuoširdžiai rekomenduoju ilgiems vasaros vakarams ar tingioms atostogų dienoms.

Jei ir jūs turite mano geriausių knygų sąraše nepaminėtų kūrinių, kurie pakeitė jūsų gyvenimą, jus įkvėpė pokyčiams, motyvavo, uždegė, padėjo nugalėti liūdesį ar kaip kitaip paveikė – pasidalinkite savo atradimais komentaruose.

Su meile,

Sielos namai

 

 

Norite pirmi sužinot apie naujas meditacijas, įrašus ir kitas naujienas? 

užsisakykite naujienlaiškį

dalintis

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Norite pirmi sužinot apie naujas meditacijas, įrašus ir kitas naujienas? 

užsisakykite naujienlaiškį