Mano klientės ir mokinės dažnai manęs klausia. “Užstrigau savo besikartojančių minčių raizgalynėje ir niekaip negaliu priimti sprendimo arba sugalvoti, kaip sutvarkyti iškilusį iššūkį, – ką daryti?”

Paprastai atsakau, kad ieškodamas naujų sprendimų tose pačiose vietose jų ir nerasi. Protas savo turimų žinių duombazę išsėmė ir atsakymo pasiūlyti negali, taigi atėjo laikas nutildyti protą ir paklausti, ką sako “širdies” balsas.

Ir čia dažniausiai išgirstu, kad tarp tokios daugybės vidinių balsų suprasti, kuris iš jų yra proto balsas ir ką tame triukšme sako siela, nėra šansų. 🙂 Logiška, juk tarp kelių vienu metu minioje kalbančių balsų negalėtumėm atskirti net ir savo artimųjų balso, jei aiškiai nežinotumėm, kaip jis skamba.

Va čia ir slypi sprendimo šaknys.

Visų pirma, svarbu pažinti, kokios yra mūsų proto balso savybės ir tai, kaip skamba sielos balsas. Kas jiems būdinga? Kaip juos atskirti?

Proto arba EGO balsas

 

Pradėkime nuo daug labiau mums pažįstamo proto balso. Šis nuostabus įrankis mums buvo duotas visų pirma tam, kad galėtumem išgyventi, savim pasirūpinti ir susikurti maksimaliai patogią gerovę. Jo tikslas yra mus saugoti ir ginti nuo visų esamų ir potencialių pavojų.

Įgūdis mąstyti, analizuoti, kaupti žinias ir patirtis, remiantis jų analize priiminėti sprendimus ir didinti savo mentalinį potencialą yra nuostabus ir gali mums puikiai tarnauti mūsų kasdieniuose reikaluose.

Visgi jis yra ribotas. Mūsų protas priima sprendimus ir daro išvadas remdamasis tik savo turimom žiniom bei asmeninėm ir artimiausio rato patirtim. Na, o ši “duomenų bazė”, palyginus su viso pasaulio žiniom, patirtim ir galimybėm, su Kosminio srauto informacija apie viską, kas buvo, yra ir bus, yra tik lašas jūroje.

Beto, šalia loginio proto turim dar ir pasąmoninį protą, kuris susikuria savo nuostatas apie pasaulį iš to, kokias patirtis turime vaikystėje ir vėlesniame amžiuje. Jei tos patirtys buvo geros, tai ir visą pasaulį matom, kaip mums draugišką, mylintį ir gerą. Deja, dažniausiai, turim ir daug nemalonių traumuojančių patirčių, kuriose išgyventas skausmas ir kitos sunkios emocijos sukuria mums gausybę ribojančių proto nuostatų. Šios dažniausiai su logika neturi nieko bendro. Visgi jos mus labai stipriai veikia ir nuolat gąsdina, tokiu būdu mus stipriai ribodamos. Taip galime nelogiškai bijoti sėkmės, ilgalaikių santykių, didelės finansinės gerovės, netikėti savo galimybėmis ir panašiai.

Taigi, apibendrinkim proto savybes.

Protas yra logiškas, konkretus, analizuojantis, kuriantis, praktiškas, besiremiantis turima patirtim ir žiniom, abejojantis, užstringantis mintyse, kovojantis, turintis daug ribojančių nuostatų ir gynybiškas.

Ginti mus nuo galimų pavojų yra jo darbas, kurį jis ištikimai dirba, kartais tuo labai stipriai apsunkindamas mūsų galimybes judėti į priekį iš komforto zonos.

Širdies arba sielos balsas

 

Kalbėdama apie širdies balsą, žinoma, turiu omeny mums kalbančią sielą. Širdies centras yra vieni iš vartų, per kuriuos turime ryšį su šiuo mūsų dieviškuoju aspektu, todėl ir sakome “širdies balsas”.

Taigi, kas būdinga sielai ir kaip ji su mumis šneka.

Sielai būdingas lengvumas, žaismingumas, dėkingumas, aukštos vibracijos, pakylėta, įkvėpta, besąlygiškai mylinti, išsiplėtusios sąmonės būsena. Būdami sielos sąmonės, mes jaučiamės ne tik ramūs, laimingi, visiškame paleidime, priėmime ir vienyje su viskuo. Mes esame Sraute, jaučiame jo vedimą ir tuo visiškai pasitikim, priimdami viską taip, kaip yra ir žinodami, kad patys kuriame viską savo gyvenime.

Siela mūsų niekad negąsdina. Ji niekada neveikia iš baimės. Ji veikia tik iš meilės, smalsumo, noro patirti kuo įvairesnius dalykus. Ji niekur neskuba. Su niekuo nesilygina. Ji tiki ir pasitiki. Ji myli besąlygiškai.

Svarbu atsiminti, kad mūsų amžina siela yra smalsi, drąsi ir ambicinga kaip vaikas – gerąja prasme. Ji viską nori patirti ir neturi baimės net sunkiems išbandymams, nes paprasčiausiai nejaučia skausmo, nusivylimo, pavydo, neapykantos, panikos ir kitų žemų vibracijų emocijų (jas jaučia mūsų EGO). Siela žino, kad yra saugi ir nesvarbu, ką bepatirtų, pasibaigus žemiškam vaidmeniui, ji vėl grįš į besąlyginės meilės erdvę.

Kadangi siela turi ryšį su mūsų aukščiausiuoju AŠ, o per jį ir su „Kosminiu Internetu“, visose situacijose ji gali matyti dvasinius dėsnius, dėl kurių viskas vyksta, o taip pat gilumines situacijų priežastis, sielų kontraktus ir susitarimus, lemiančius vienokį ar kitokį mūsų santykį su žmonėm. Taigi ji turi nepalyginamai daug platesnį vaizdą apie tai, kame esame ir kodėl.

Lengviausia ją įsivaizduoti, kaip aukštai aukštai sėdintį laimingą labai išmintingą vaiką. Jis visus myli, jam viskas įdomu, jam viskas tinka, jis pilnai pasitiki, kad su viskuo bus susitvarkyta. Iš aukštai sėdint jam aiškiai matosi didesnis situacijos vaizdas, ir kodėl vyksta tai, kas vyksta. Situacijos sunkumai ir iš jų kylančios nemalonios emocijos yra taip toli, kad jis jų nesureikšmina ir į juos neįkrenta, kaip tai nuolat daro mūsų besiciklinantis protas. Todėl siela gali aiškiai priimti daug palankesnius, išmintingesnius ir ilgainiui visada pasiteisinančius sprendimus, jei tik mokame juos išgirsti.

Visgi ir čia yra niuansų.

Pasigilinus į EGO ir sielos savybių aprašymus, gali pasirodyti, kad protas išvis yra tik trukdis ir visus sprendimus visuomet reikėtų priiminėti tik širdimi. Tai taip pat nevisai teisingas kelias.

Siela yra labai išmintinga, bet nelabai domisi detalėmis ir konkrečiu planu. Ji tiesiog duoda impulsą, užduotį, kryptį, sukelia širdies norą. Tuo tarpu protas kaip tik yra tas projektų įgyvendintojas, kuris viską įžemina ir realizuoja, todėl yra linkęs detalizuoti, planuoti, kurti ir dėlioti viską pažingsniui.

Ir jeigu protas sutinka bendradarbiauti, jis sielos duotą strategiją ima versti konkrečiomis taktikomis. Taip gimsta tobulas proto ir sielos bendradarbiavimas.

Pateikiu, pavyzdžiui, tokį sutrumpintą bendradarbiaujančio proto ir sielos pokalbio variantą.

Siela: „Noriu mokyti žmones. Dalintis savo turima patirtimi.“

Protas: „Aha, gerai. Na, tu jau turi nemažai žinių toje ir toje srityje. Gal šitą norėtum perduoti žmonėms?“

Siela: „Ne, šitas nerezonuoja.“

Protas: „O tai gal tada šitą? Tokios žinios būtų naudingos daugeliui žmonių ir visai Žemei. Aišku, šitą jau nemažai žmonių daro, bet galim pabandyti…“

Siela: „Taip! Būtent tai ir noriu daryti. Visai nesvarbu, kas ką daro. Man tai tinka. Pradėkim!“

Protas: “Gerai. Nu tada mums reikės tokių ir tokių įrankių. Tokios pagalbos ir tokio biudžeto. Manau, kad poros mėnesių bėgy galėsim startuoti. Tiesa, nežinau, kaip viskas pavyks. Nesu tikras dėl to ir to…“

Siela: „Ramiai – viskas gausis. Skubėti nereikia. Turim pakankamai laiko. Ir turim visą šviesos pagalbininkų komandą. Negali nesigauti. O jei ir nesigautų taip, kaip įsivaizduoji TU, taip pat turėsiu puikią patirtį, kokios ir norėjau.“

Taip ir gimsta Širdies kelio projektai, kai imame girdėti savo sielos balsą.

Visgi ir čia dar ne viskas.

Net jei jau mokam atpažinti sielos balsą pagal jo savybes, išgirsti ją per nuolatinį daugybės proto balsų triukšmą gali būti sunku. Taigi čia reikės ir proto nuraminimo įrankių.

Na, o jų rinkoje vis daugiau ir daugiau.

Tai ir kvėpavimo praktikos. Ir pačios įvairiausios meditacijos. Ir automatinis rašymas kasdien, leidžiantis išmesti visą tą šaršalą iš galvos. Ir įvarios terapijos, kuriose išmokstam atpažinti savo elgesio modelius, legalizuojam ir paleidžiam emocijas bei susigrąžinam savo galią ir ramybę (psichoterapija, dailės, muzikos terapija ir kitos). Ir sisteminga fizinė veikla, kuri taip pat apvalo, jei ja užsiimam sąmoningai, susitelkę į tai, ką darom. Žodžiu, rinktis tikrai yra iš ko. Taigi, linkiu rasti tai, kas rezonuoja jums ir padeda nutildyti tą nuolat dūzgiantį avilį galvoje.

 

Čia rasite mano kuriamas stiprias meditacijas, kurios tinka ir pradedantiesiems, ir seniau medituojantiems. Galbūt kažkas atlieps ir jūsų širdį.

SIELOS NAMŲ MEDITACIJOS: https://sielosnamai.lt/produkto-kategorija/meditacijos/

Su meile,

Aurelija Sielos namai

 

 

 

 

 

 

dalintis

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}