Kokias asociacijas jums kelia žodis “kortos”?

Grupelė linksmai plešiančių pokerį? Juodaplaukė čigonė, burianti iš Taro kortų? Vaikai, žaidžiantys UNO ar Monopolio kortomis?

Taip, kortų būna visokių. Bet šįkart noriu pakalbėti apie psichologines, metaforines, asociatyvines, afirmacines ir kitokias, asmeninio tobulėjimo tikslais naudojamas kortas.

Tokios kortos jau daug metų yra nuolatinis pagalbininkas ir patarėjas – tiek mano asmeniniame gyvenime, kai noriu geriau suprasti, kas su manim vyksta ir kokia kryptim geriausia judėti/arba nejudėti, tiek ir profesiniame. Savo kūrybiniuose-terapiniuose kursuose moterims kortas naudoju dažnai, nes tai sustiprina mokinių vidinius procesus, padeda aiškiau suprasti vidines būsenas ir jų mums atspindimas situacijas. Gera žinia ta, kad šių kortų suvokimui nereikia nei ypatingų ekstrasensorinių gebėjimų, nei sudėtingų kursų baigimo. Tereikia nedidelio sustojimo, įsiklausymo į save, pasitikėjimo vedimu ir … kortų kaladės.

Taigi, kam naudojamos psichologinės – metaforinės kortos?

Svarbu suvokti, kad pats stebuklas iš tiesų yra ne kortose – kad ir kokios gražios bei išsamiai aprašytos jos būtų. Stebuklas esame mes patys, o tiksliau – mūsų vidinis AŠ, mūsų vidinis mokytojas ir patarėjas, kurį turime absoliučiai kiekvienas. Mūsų pasąmonė turi ryšį su Kosmosu, su didžiuoju kosminiu “serveriu”, kuriame yra visi atsakymai į užduotus ir dar nė neužduotus klausimus. Vat jei tik galėtume taip paprastai tą savo vidinį balsa, ateinantį per intuiciją, išgirsti… Deja, tam trukdo proto šablonai, ribojantys mąstymai, aplinkos spaudimas, o labiausia – vidinis minčių triukšmas ir atitolimas nuo savo esmės bei savo kūno, jame gyvenančių jausmų ir šridies, kur tie atsakymai yra.

Štai čia ir gali mums pasitarnauti kortos, kurios:

 • Padeda geriau suprasti situaciją, kuri iš tiesų atspindi kažką apie mus
 • Padeda įsivardinti vidinę būseną
 • Duoda gerų įžvalgų ir patarimų
 • Dažnai naudojamos padeda lavinti intuiciją, ryšį su savimi
 • Lavina vaizduotę ir gebėjimą vaizdinius paversti įžvalgomis (ypač tai pasakytina apie kortas be paaiškinimų, tik su paveiksliukais ar simboliais)
 • Padeda kurti pozityvesnę realybę ir formuoti naujas neuronų jungtis (afirmacijų kortos)

Kaip jau minėjau, savo kūrybiniuose-terapiniuose kursuose moterims kortas naudoju dažnai. Tai vienas labiausia pamėgstų mano mokinių įrankių. Todėl per užsiėmimus nuolat girdžiu: “Nu bet kaip taip galima pataikyti? Juk čia visiškai apie mane! arba “Šalia meditacijos ir paties dailės terapijos proceso mane labiausia šiandien palietė korta – perskaičiau, apsiverkiau ir supratau, kodėl esu ten, kur esu ir kur man judėti toliau”, arba “O kortas, tikiuosi, šiandien trauksim?” Taip, kortos čia visada laukiamos, visada stebinančios, užkabinančios taip giliai, kad kartais net sunku pripažinti tai, ką jos atspindi.

 

Mano mėgstamiausių ir dažniausiai naudojamų kortų kaladės

Psichologinių, dvasinių, metaforinių ir kitokių kortų kaladžių šiais gausos laikais yra galybių galybė. Ypač – jei skaitote angliškai ir rusiškai.

Aš irgi namuose jų turiu visą arsenalą, bet labiausiai mėgstu ir dažniausia naudoju tas, kurias rasite šiame straipsnyje. Jų rekomendacijomis ir noriu pasidalinti.

 • Afirmacinės kortos PAŽINK SAVE

Nuostabiai gražios, augalų nuotraukomis ir prasmingomis afirmacijomis praturtintos kortos, sukurtos pagal dr. Bacho žiedų terapijos sistemą (daugiau apie Bacho žiedų terapiją, padedančią atpažinti neigiamas emocines būsenas ir jas transformuoti, skaitykite mano sielos sesės Rūtos Lenkauskienės svetainėje www.drugelioefektas.com).

Ši kaladė – neišsemiamų galimybių laukas, kuriame susijungia ir gražūs augalų vaizdai, ir išsamiai aprašytos vidinės būsenos (kiekvienas augalas turi tam tikros emocinės būsenos vibracijas) bei tolimesnio judėjimo kryptys, ir afirmacijų galia, ir galimybė visa tai pastiprinti Bacho žiedų esencijomis. Antrame, ką tik pasirodžiusiame, šios kortų kaladės ir knygos leidime, galiniame viršelyje įdėtas mano išsamus atsiliepimas, kas man pačiai buvo staigmena. Bet net ir šiandien galiu patvirtinti. kad mano pirmasis įspūdis nepasikeitė – nebent sustiprėjo ir per daug naudojimo metų daug kartų įsitikinau neįtikėtinai stipria šių kortų galia. Tą patį gali patvirtinti ir jas naudojančios mano mokinės. Rekomenduoju. Savo kortų kaladę galite įsigyti čia.

 • Afirmacijų kortos (Žemyna. Gamtos dovanos)

Dar viena, šiek tiek kitokia afirmacijų kortų kaladė. Jos išskirtinumas – nuostabiai gražūs, jautrūs, sublitus dailininkės Linos Žemynos sukurti kortų piešiniai – vaizdiniai, per kuriuos galime išgirsti savo vidinį AŠ. O išgirdusios galime sustiprinti, praskaidrinti savo būsenas kartodami kortose parašytas afirmacijas. Man šios kortos pirmąkart laikant rankose vibravo lyg gyvos – aš, kaip intuityvi dailininkė labai vertinu ir gerai jaučiu įdėtos kūrybinės energijos vibracijas. Lina puikiai padirbėjo. Jos kortas galite užsisakyti čia. Rekomenduoju.

 • Galios gyvūnų kortos (Žemyna. Gamtos dovanos)

Ką tik šviežiai iš spaustuvės atkeliavusi antroji Linos Žemynos kortų kaladė. Turiu prisipažinti, kad ir šios Linos nupieštos kortos, kaip ir pirmosios, mane tiesiog pribloškė savo grožiu. Tokie subtilūs, trapūs, tokie magiški, tokios meilės kupini piešiniai, kuriuose simboliškai žmogus pereina į gyvūną.. O juk taip ir yra.

Kiekvienas iš mūsų turime savo archetipinį galios gyvūną, indėnų vadintą totemu, kuris mums primena apie mūsų vidinę galią, mūsų stiprias savybes, kuriomis turime remtis. Jis mums gali duoti patarimą, kaip elgtis kiekvienoje situacijoje. Beto, šalia kortų kaladės Lina, bendradarbiaudama su Sonata Paškevičiene (FB: Skambanti erdvė), sukūrė ir specialią meditaciją, kurios metu savo totemą galime pasišaukti. 

Visai nenustebau, kai pirmąkart iš kaladės išsitraukto totemo reikšmė itin atitiko mano būdą, vertybes, stiprybes. Jau spėjau šias kortas pamilti. Neabejoju, kad jos taps vienomis mylimiausių. tad rekomenduoju jas ir jums. Savąją kaladę galite užsisakyti pas Liną.

 • Osho Dzen Taro kortos

Dar viena itin vizualiai gražių ir nešamo turinio prasme itin stiprių kortų kaladžių. Jų sistema ir įžvalgos pagrįstos mokytojo Osho, Dzen budizmo bei Taro kortų filosofija. Negaliu net suskaičiuoti, kiek kartų ištraukta korta tobulai atitiko esamą ar net nuspėjo ateities situaciją.

Taip, šitiems tekstams pilnai suvokti reikia ne tik išminties, bet ir ryšio su širdimi, nes ne visos žinutės yra perduotos visiškai tiesiogiai. Galima traukti po vieną ar dėlioti pagal tam tikras knygoje pristatytas schemas. Kortų piešiniai ir simboliai labai gilūs, mistiniai ir kiekvienas – tarsi meno kūrinys. Ši kortų kaladė – jau daug metų yra mano mylimas pagalbininkas, kurį mano mokinės taip pat labai pamilo. Galima įsigyti knygos.lt. Šiuo metu kaip tik parduodamos su nuolaida.

 • Akmenų kortos. Audronė Ilgevičienė.

Vienos rimčiausių, giliausiai kabinančių mano naudojamų kaladžių – Audronės Ilgevičienės akmenų kortos, kuriose susijungia ir antropoteosofijos išmintis, ir gyvųjų mineralų karalystės skleidžiama galia. Akmenys gydo, padeda transformuoti, veikia mus tiek paviršiniu, tiek ir giluminiu lygmeniu. Tuo įsitikinau daugybę kartų gyvenime. Kodėl gi tuo nepasinaudojus, ieškant atsakymų?

Tiesa, šios kaladės paaiškinimai sudėlioti trimis sąmoningumo lygmenimis, t.y. ištraukę kortą skaitome tą sąmoningumo lygmenį, į kurį manomės atkeliavę. Mūsų dvasinei puikybei ir EGO šios kortos gali nelabai patikti, nes į visus mūsų norus apkaltinti aplinką ar aplinkybes, jos atsuka veidrodį ir kviečia pasižiūrėti į tai, ką situacija gali sakyti apie mus pačius. Ir būtent tai leidžia ne tik suvokti situaciją giliau, bet ir artėti į didesnį sąmoningumą. Šalia konkrečios žinios kortoje, taip pat siūloma pasinešioti išsitraukto mineralo gabaliuką atitinkamoms programoms lengviau įsisąmoninti ar integruoti. Kortas galite įsigyti knygos.lt. Šiuo metu kaip tik parduodamos su nuolaida.

 • Baltiškieji Sigilai

Kur gi semtis išminties, jei ne iš mūsų pačių protėvių. Sakralinės geometrijos magija, pagal kurią sutvertas visas pasaulis, įsitikinau ne tik piešdama ir skaitydama mūsų vidų atspindinčias mandalas, bet ir naudodama simbolius savo aplinkoje, ritualuose. Na, o šiose kortose, susijungia ne tik sakralinės geometrijos formos, bet ir mūsų kultūrinio paveldo išsaugoti baltiškieki ženklai – sigilai. Tai nuostabus būdas prisiminti mūsų protėvių išmintį bei pažadinti vidinius atsakymus turintį mokytoją savo viduje. Aš savo sigilus užsisakiau čia.

 • Kortos “Protėvių žinutės”

Tai nuostabios dvasinės vedlės, autorinių programų kūrėjos, gyvenimo žaidimo LILA mokytojos, mano asmeninės įkvėpėjos Aušros Daugelienės sukurtos kortos.

Pirmąkart laikant rankose man jos pulsavo kaip pašėlusios.

Nieko nuostabaus – jos savyje neša tūkstantmečius patirties talpinančią LILOS žaidimo išmintį (apie tai, kokio nuostabumo yra LILA žaidimas ir kokių pokyčių gyvenime jis duoda, galima daug atskirų straipsnių parašyti, bet vietoj straipsnių skaitymo geriau kviečiu patirti tai savimi – tai padaryti su Aušra ar Albinu galima čia).

Kaip ir sako pavadinimas, kortose susijungia 7 kartų protėvių energijos, astrologijos simboliai ir dar labai daug to, kas netelpa į žodžius. Tiesa, būtent perteklinių žodžių ir išsamių kortų reikšmių aprašymų čia nerasite, nes ši kaladė – tai kvietimas į Vandenio, intuicijos ir pajautimo erą. Joje už protinį faktų žinojimą, daug svarbiau yra pajautimas. Taigi, kortos kviečia pajausti, o apie ką man šis protėvis nori pasakyti, į kur mane nori palydėti? Tai tarsi bočių palaiminimas. Per širdį ir pajautimą. Galbūt reikia šiek tiek laiko įgusti jomis naudotis, bet juk intuicijos lavinimas yra labai vertingas dalykas. Rekomenduoju. Kortas galima užsisakyti čia.

 • Rebeca CampbellIšskleisk savo vidinę šviesą

Vienos šviesiausių ir vizualiai gražiausių lietuvių kalba išverstų kortų kaladžių, pasiekusių mūsų rinką. Man tai jos tokios gražios, tokios mistinės, taip man rezonuoja su mano intuityvių paveikslų vaizdiniais ir meditacijų metų matomomis vizijomis, kad bet kurią galėčiau išsididinti ir pasikabinti ant sienos kaip paveikslą. 😀

Kortose rasite daug gražių įžvalgų ir patarimų apie tą vidinį žinojimą, kurį kiekvienas turime savo viduje. Rekomenduoju. Įsigyti galite Mijalbos leidykloje. Šiuo metu kaip tik parduodamos su nuolaida.

 • Don Miguel Ruiz, Toltekų išminties kortos “Meilės menas’

Labai mielos, paprastos, gilia toltekų išmintimi paremtos kortos, kurių žinutės padės suprasti, kokios kliūtys šiuo metu stovi jūsų kelyje į laimę, meilę ir darną santykiuose – tiek su savim, tiek ir su kitais. Deja, šiuo metu šios kortos išparduotos. Bet gerus leidinius dažnai leidžia pakartotinai, tad jeigu šios kortos jus sudomino, galima pasiieškoti naudoto varianto arba palaukti naujo leidimo Mijalbos leidykloje.

 • Įvairios Orakulo kortos

Jeigu jūs skaitote angliškai arba rusiškai prieš jus atsiveria milžiniškas Orakulo kortų pasirinkimas. Čia rasite viską nuo deivių, angelų, fėjų ir kitų mistinių būtybių iki totemų, čakrų, mėnulio ir dar daugybę kitų kaladžių, kurios nustebins ne tik savo meniniu grožiu, bet ir, žinoma, giliomis įžvalgomis. Milžinišką tokių kortų pasirinkimą ANGLŲ KALBA galite rasti internetinėje lietuviškoje parduotuvėje ezoterika.lt.

O gausybę Orakulo bei metaforinių kortų, aprašytų sekančiame punkte, RUSŲ KALBA rasite svetainėje www.macards.ru

 • Metaforinės-asociatyvinės kortos vien su paveikslėliais bei Dixit

Dar keli asmeninį tobulėjimą skatinančių kortų variantai, kurie gali jus sudominti – tai įvairios metaforinės-asociatyvinės kortos. Prie jų kaladės jokių tekstinių kortų paaiškinimų nerasite. Išsitraukus tam tikrą paveikslėlį, gausite pasitelkti savo vaizduotę ir atsakyti sau– ką matote, ką jums tie vaizdiniai ar simboliai primena, jeigu jie galėtų kalbėti, ką jie jums pasakytų apie konkrečią situaciją ir pan.

Šio tipo kortos stipriai lavina ne tik mūsų vaizduotę, ryšį su intuicija, bet ir gebėjimą matyti, pastebėti bei skaityti ženklus, esančius aplink mus. Taip paprastas vaizdinys ar paveikslėlis (ne tik kortose, bet ir visuose kituose gyvenime pasitaikančiuose ženkluose) su laiku tampa aiškia žinute, kurią galime įsisąmoninti ir panaudoti asmeniniam augimui. Nemažą tokių kortų pasirinkimą rasite šioje el.parduotuvėje.

O dar aš su savo mokinėmis sėkmingai tuo pačiu tikslu naudoju vaizduotės žaidimui DIXIT skirtas kortas. Jos – ne tik labai gražios, gausios, turi daugybę papildymų, pieštų skirtingų dailininkų, bet ir kupinos įdomių simbolių bei vaizdinių. Mano mokinėms jos labai patinka. Gal ir jums patiks? “Dixit” žaidimą (bei kortų kalades papildymui) galite įsigyti čia.

—————-

Na, ir pabaigai dar trumpas komentaras apie mūsų kelionę į didesnį sąmoningumą, padedant kortoms.

Gilesnį žvilgsnį į vidų pateikiančios kaladės mūsų EGO gali labai nepatikti. 🙂 Todėl, skaitant išsitrauktos kortos reikšmę pirmą kartą, galite pajausti stiprų pasipriešinimą –” Uoj, ne – kokia nesąmonė, čia visai ne apie mane.”

Tokiu atveju kviečiu prisiminti, kad labiausia mus kabina (tiek gera, tiek bloga prasme) būtent tai, kas kaip tik yra apie MUS. Bet va savo šešėlius pamatyti yra sunku ir dar gi labai nesinori. Tad jei kažką perskaitėte tokio, su kuo visai nesutinkate ir dar gi jums tai nepatiko – žinokite, tai tikrai apie jus. 🙂 Gal ne visas tekstas šimtu procentu, bet kažkuri jo dalis yra skirta jums. Tiesiog dar reikia laiko tai priimti. Leiskite sau su tuo pabūti. Perskaitykite kelis kartus. Sugrįžkite pakartotinai. Ir galimai su laiku ateis suvokimas, ką būtent apie jus tai atspindėjo. Tai ir bus jūsų kelias į sąmoningėjimą.

Todėl kviečiu šiuo žaismingu ir lengvu būdu plėsti sąmoningumą, lavinti intuiciją, vaizduotę ir priimti kortose net ir tai, kas šiuo metu skamba kaip nesąmonė. Galite vėliau būti nustebinti, kaip teisingai tuomet jus vidinis balsas nukreipė ir galėsite padėkoti – jam, Kūrėjui ir sau.

Su meile,

Aurelija Sielos namai

 

 

Norite pirmi sužinot apie naujas meditacijas, įrašus ir kitas naujienas? 

užsisakykite naujienlaiškį

dalintis

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}