Prisiliesti prie kito žmogaus širdies

Kartais manęs klausia – o kas tau labiausia patinka tavo darbe?

Man jame patinka daug kas. Bet labiausiai branginu galimybę prisiliesti prie kito žmogaus širdies. Dabartiniame pasaulyje, kur tiek daug virtualumo, dirbtinumo ir nuolatinio visuomenei priimtinų kaukių dėvėjimo, tai didelė privilegija. Jausti, kad net ir su skeptišku nusiteikimu ar dideliu nepasitikėjimu į kūrybines dirbtuves atėjęs žmogus su laiku nusimeta kaukes, parodo savo širdį ir atveria ją tau. Tai didelio atvirumo ir pasitikėjimo ženklas. Tuomet galiu prisiliesti prie tikrojo žmogaus AŠ – tyro, autentiško, pažeidžiamo, jausmingo, kartais išsigandusio ar pasimetusio, bet visuomet gražaus, nes tokia yra kiekvieno iš mūsų siela. Tuomet galiu savo pavyzdžiu ir meilės įrankiais jį įkvėpti tikėti pačiu savimi. Leisti sau būti, kurti, tikėti kūrybiniu procesu ir jo suteikiama laisve.

Ir tada užsidega žmogaus akys. Rimtas ar liūdnas veidas pagaliau ima šypsotis. Nekalbios lūpos ima dalintis žodžiais iš širdies. Niūrūs kūriniai ima spindėti spalvomis, atspindėdami kintančią vidinę būseną. Tai stebuklas, kuriame norisi dalyvauti vėl ir vėl.

Ir besibaigiant kelių mėnesių dirbtuvėms mokiniai nebenori išsiskirti. Nes jaučiasi iš naujo atradę save, savo kelią, įrankius į vidinę ramybę ir vietą nuostabių bendraminčių rate.

O tai prie ko čia tos mandalos ar fraktalai, paklausit?

Mano dirbtuvėse jie yra tik įrankis į savo paties vidų. Kitaip tariant, ateiname mokytis piešti ne tam, kad vien tik išmoktumėm piešti. Tai įvyksta natūraliai. Labiausia branginu papildomus procesus, kurie nutinka kuriant. Kaip sako mano mokinė Rima – „Mandalamanija yra kažkas daugiau negu mandalų piešimas. Tai ėjimas į save – formų ir spalvų pagalba. Tai ramybė. Tai gyvenimo džiaugsmas. „Mandalamanija“ tai begalinis perlų vėrinys, kur kiekvienas randa SAVO PERLĄ…“

Todėl tokius autentiškus savo kūrybinių dirbtuvių dalyvių atsiliepimus laikau didžiausia padėka, juos kolekcionuoju ir labai branginu.

Juos gera skaityti ir po daugelio metų, jaučiant džiaugsmą ir padėką už tai, kad turėjai galimybę prisiliesti prie žmogaus širdies ir įkvėpti jį juo pačiu.

Su meile dalinuosi keletu MANDALAMANIJOS dalyvių atsiliepimų ir foto akimirkų iš šio pavasario užsiėmimų. 🙂


„Kai kūriau pirmąsias savo mandalas (2005-2006m.), tuo pat metu skaičiau K. Antarovos knygą „Du gyvenimai“.Įspūdis nepakartojamas. Tada mąsčiau: koks įdomus pavadinimas – „Du gyvenimai“. Ten taip gražiai persipina išorinis ir vidinis žmogaus pasauliai. Tada ir atsirado didelis noras pažvelgti giliau į save. Kažkur skaičiau: „pas Dievą viskas laiku“. Sutinku. Man tas laikas atėjo.

Šiuo metu manęs reikia išorėje, realiame gyvenime. Kūryba trumpam stabtelėjo…Bet aš tokia laiminga, nes radau tą kelią kuriuo noriu eiti. Juk tiek „ženklų“ man rodė, kad yra durys į kurias tik reikia pabelst ir jos atsidarys.

Ačiū Jums Aurelija kad atvėrėte man Sielos Namų duris (na štai: emocijos, ašaros kaip pupos byra). Suteikėt užuovėją, kurios mano sielai taip reikėjo. Ačiū kad sušildėt „tą mažą mergaitę“ ir pažadinot jos pasitikėjimą savimi. Vieno užsiėmimo metu Jūs sakėt: „Mandalamanija yra kažkas daugiau negu mandalų piešimas“. Tikra tiesa. Tai ėjimas į save – formų ir spalvų pagalba. Tai ramybė. Tai gyvenimo džiaugsmas. „Mandalamanija“ tai begalinis perlų vėrinys, kur kiekvienas randa SAVO PERLĄ…“ – RIMA


„Aš į mandalų tapybos kursus ėjau žinodama, ko noriu. Mandalas kūriau ir anksčiau. Bet dar vis kažko trūko. O čia gavau kur kas daugiau… Pajutau dūšios bendrystę, palaikymą, paskatinimą ir labai šiltą atmosferą. Dėkoju Aurelijai už tas nuostabias emocijas ir dvasines praktikas. Tai neįkainojama dovana.“ – GRAŽINA


„Dėkui Tau, Aurelija, ir merginoms už tas nuostabias akimirkas, už kūrybinio potencialo, sielos gelmių pažadinimą, už buvimą ,,čia ir dabar“. Tu verta paties geriausio, šaunioji Mokytoja! Rekomenduoju Mandalamanijos dirbtuves norintiems ,,nerti gilyn į save“ plačiąja prasme. Tai ne tik mandalamanijos dirbtuvės, tai kur kas daugiau… Tai, apie ką dabar kalba ir Dmitrijus Trockis ir Artur Sita, ir kiti, matantys žmogų Visatos akimis…Čia apie tai, tik šiek tiek kitokiais būdais ❤“ – RASA


„Šie užsiėmimai ne tik praturtino mano kasdienybę, bet ir priminė seniai žinotą tiesą, kad bet kokia kelionė prasideda nuo pirmo žingsnio (kaip nuo pirmo potėpio tuščiame lape). Ir ne visada būtina tiksliai žinoti kelionės rezultatą (kaip ir matyti pabaigtą mandalą dar jos nepradėjus) – svarbiausia yra pradėti, žengti tą pirmą žingsnį, o tuomet jau džiaugtis procesu ir galbūt net nuoširdžiai nustebti rezultatu 🙂 Ačiū už priminimą negalvot labai toli į priekį, o mėgautis esatim, buvimu čia ir dabar.. :)“ – JUDITA

Kitos MANDALAMANIJOS dirbtuvės planuojamos 2019 spalio mėnesį. Į laukiančių grupę galima registruotis jau dabar, nes vietos greitai užsipildo. Registracija vyksta el.paštu sielosnamairenginiai@gmail.com.

 

Parašyk komentarą