Rekomenduojamų knygų sarašas III

Woman reading book on patio --- Image by © Emely/Corbis

Su džiaugsmu tęsiu „Sielos namų“ rekomenduojamų geriausių asmeninio augimo knygų sąrašą, kurio pirmas dvi dalis rasite čia. 

Šį kartą atrinkau 10 geriausių negrožinės ir grožinės literatūros kūrinių, kurie man pasirodė įdomiausi, paveikiausi, davė daugiausia peno apmąstymams ir paskatinimą svarbiems pokyčiams. Suskirsčiau juos į temas, kad būtų patogiau atsirinkti.

TEMA: Vaikystės traumų gydymas ir santykiai su tėvais

Šioje skiltyje sudėjau tris stiprias knygas, skirtas praktiškai kiekvienam iš mūsų. Tai kūriniai suaugusiems, vaikystėje negavusiems visiško emocinio komforto bei besąlyginės tėvų meilės arba dar blogiau-  augusiems neharmoningoje šeimoje, patyrusiems fizinį ir emocinį smurtą bei skausmą, dangstomą po disciplinos ir auklėjimo kaukėmis.

 1. toksiski tevaiSusan Forward “Toksiški tėvai”

Tai, ko gero, viena stipriausių kada nors gyvenime mano skaitytų knygų šia tema. Joje paprastai, suprantamai ir su konkrečių istorijų pavyzdžiais aprašomi keli taip vadinamų „toksiškų“, t.y. vienaip ar kitaip mūsų gyvenimą neigiamai įtakojusių, tėvų tipai. Griaudama tobulų tėvų-Dievų, apie kuriuos galima kalbėti tik gerai, mitą, autorė supažindina su labiausiai paplitusiais vaikų psichiką ir savivertę žalojančiais tėvų elgesio modeliais. Tokie vaikai ir tapę suaugę yra manipuliuojami bei emociškai priklausomi nuo savo tėvų, dėl to negali pilnai atsiskleisti ir sukurti harmoningų santykių. Paanalizavę savo vaikystės prisiminimus, šių istorijų atspindžiuose galime išvysti savąsias žaizdas, suvokti jų priežastis tam, kad galėtume jas su šaknimis išrauti ir atgauti savo laisvę, savivertę bei savo tikrąjį nebeužslopintą AŠ. Knygoje rasite konkrečius ir nesunkiai įgyvendinamus patarimus, kaip atstatyti ryšį ir harmonizuoti santykius su tėvais, ko kiekvienas širdies gilumoje labai trokštam. Nuoširdžiai rekomenduoju!

 1. Alice Miller “Gabaus vaiko drama”

gabaus vaiko dramaKitokia, sunkiau skaitoma, bet savo paveikumu dar stipresnė knyga, padedanti gydyti suvoktas ir net neįsisąmonintas vaikystės traumas, atsispindinčias suaugusiojo elgesyje. Apie tai, kad alkoholikų, prievartautojų ir smurtautojų vaikai yra smarkiai psichiškai sužaloti yra kalbama ir rašoma gan nemažai. O apie vaikus, kurie, norėdami išlaikyti ir pelnyti tiesiog griežtų, šaltų ar tinkamų auklėjimo įgūdžių neturinčių tėvų meilę, turėjo bet kokia kaina būti „patogūs“, „neverkiantys“, „tylūs“, „geri“ , rašoma visai nedaug. Tokie vaikai su laiku išmoko visiškai užslopinti savo neigiamas emocijas ir atitolo nuo savo tikrosios esaties. Taigi, ši knyga skirta tiems, kurie ir galbūt iš viso neprisimena savo ankstyvos vaikystės dėl to, kad atsiminimai buvo pernelyg slegiantys, taigi buvo užblokuoti. Taip pat tiems, kurie nori išmokti drąsiai ir natūraliai jausti bei harmoningai išreikšti visus savo jausmus. O iš tiesų manau, kad ją perskaityti reikėtų absoliučiai kiekvienam, norinčiam išlaisvinti savo vidinę asmenybę ir susigrąžinti savastį. Įdomiausia, kad pokyčiai (iškilusios užspaustos emocijos, vaizdiniai ir pan.) gali prasidėti ir vaikystės atsiminimai gali sugrįžti tiesiog skaitant ir nieko daugiau papildomai nedarant. Taigi, ši knyga – tarsi apsilankymas pas psichoterapeutą, todėl ji itin vertinga (kaip ir kitos autorės knygos, kurias pristatysiu vėlesniuose straipsniuose). Visgi, itin skaudžios vaikystės patirties atveju knygos iškeltas emocijas vertėtų aptarti su savo psichologu, nes vienam susidoroti su jų bangomis gali būti sunku.

 1. kaip iveikti menka savigarbaMelanie Fennel “Įveikite menką savigarbą“

Puiki ir rimta knyga tiems, kurie vaikystėje yra patyrę vienokių ar kitokių emocinių traumų, lėmusių menkos savigarbos išsivystymą. Knyga yra parašyta daugiau vadovėliniu stiliumi ir yra skirta psichoterapeutams, psichologams bei visiems, besidomintiems šia tema. Visgi mintys dėstomos suprantamai, su pavyzdžiais, taigi skaitosi gan lengvai ir įdomiai. Joje sužinosite apie tai, kaip ir kodėl išsivysto menka savigarba, kaip ji pasireiškia suaugusio žmogaus elgesyje ir ką daryti, kad pagaliau įprastumėm apie save galvoti gerai.

 

TEMA: Kas mes esame ir kokia mūsų paskirtis Žemėje

 Tik suvokę ir kiekviena savo kūno bei proto ląstele įsisąmoninę savo dvasinę prigimtį, turime šansą pagaliau suvokti tikrąją savo gyvenimo prasmę, surasti pašaukimą, įkvepiančią savirealizacijos, veiklos ir pajamų kryptį. Esame kūnuose įsikūnijusios sielos, atėjusios į Žemę mokytis ir tobulėti. Jeigu norim atrasti tą prasmingumą, šios puikios knygos gali prie to prisidėti.

 1. sielos-pamokos-ir-sielos-tikslas-500x500Sonia Choquette “Sielos pamokos ir tikslas”

Labai įdomi, lengvai ir aiškiai parašyta knyga, kurioje pateikiamos 22 sielos pamokos, kurias kiekvienas savaip turime išmokti. Kai kurias iš jų jau esame įsisavinę, o kitos mums visiškai naujos. Prie kiekvienos pamokos autorė pateikia patikslinimus, kaip žinoti, ar konkrečioje pamokoje esi naujokas, ieškotojas, siekėjas, o gal jau ir meistras bei patarimus, kaip greičiau pamoką išmokti. Knyga pati savaime veikia kaip terapija (t.y. vien jos laikymas rankose ir skaitymas), nes yra pripildyta aukšto dažnio vibracijų, kurias jautresni žmonės puikiai jaučia. Žodžiu, skaitykite ir terapinkitės. 🙂

 

 1. Peter Watson Jekins „Kaip aš miriau ir kas nutiko po to. Sielų pasakojimai iš Anos pusės.“

kaip as miriau ir kas nutiko po to

Įdomaus ir neįprasto turinio knyga, pasakojanti dešimtis skirtingų sielų istorijų, apimančių žmogaus gyvenimą, jo mirties momentą ir kas nutiko jam būnant tarp gyvenimų. Čia išgirsim ir turtuolio, ir ūkininkės, ir maniako, ir savižudžio, ir vaiduokliu virtusio vaiko, ir kareivio, ir kitas istorijas. Pagrindinis sielų pasakojimus surinkusio autoriaus tikslas – parodyti, kokios skirtingos yra kiekvieno iš mūsų pasirinktos šio gyvenimo užduotys, scenarijai ir su kokia milžiniška besąlygine meile mes pasitinkami sugrįžę Ten, kur mūsų niekuomet neteisia, kad ir kaip būtų susiklostęs mūsų gyvenimas. Knyga veikia tikrai gydančiai.

KITOS TEMOS:

 1. Eckhart Tolle „Šios akimirkos galia“Sios-akimirkos-jega-Tolle3

Paskutinį dvidešimtmetį labai daug kalbama apie buvimo „dabar ir čia“ svarbą. Kad ši būsena yra esminis laimės faktorius, daugeliui klausimų jau nekyla, bet klausimas, kaip visgi šią sąvoka įsisavinti ir tuo labiau, tokią būseną pasiekti?

Ši knyga – tai puikus bandymas parodyti, kad iš tiesų jokio vakar ir jokio rytoj nėra. Yra tik amžinas „dabar“ momentas. Visa kita yra iliuzija. Nuo žemiausio benamio dugno iki aukščiausios žinomo rašytojo viršūnės savo patirtį kaupęs Eckhartas stebina savo įžvalgomis ir perduodama paprastumo žinia. Įdomios ir kitos autoriaus knygos. Verta paskaityti.

 1. Vianna Stibal „Teta Gydymas“

Teta-gydymas-Stibal3Jeigu domitės energetiniu gydymu, norite išmokti pasveikti vien Aukščiausių jėgų valia ir taip pat išgydyti kitus, jei norite išsivalyti nuo jus ribojančių nuostatų, arba dirbate su žmonėmis ir norite jiems padėti – ši knyga kaip tik jums. Paskutinius kelis metus itin Lietuvoje populiarėjantis Teta gydymas įgauna vis didesnius pagreičius dėl savo paprastumo, prieinamumo ir stulbinamai greitų gydymo rezultatų. Ši knyga galėtų būti puikus įvadas į rimtesnį metodo mokymąsi seminarų metu.

Grožinė ugdomoji literatūra

Paprastai į Sielos namų rekomenduojamų knygų sąrašą įtraukiu tik negrožinės literatūros knygas, atitinkančias kelis svarbiausius kriterijus:

 • Knyga padeda asmeninio augimo kelyje
 • Įkvepia darbui su savimi ir teigiamiems pokyčiams
 • Yra įdomi ir pakankamai lengvai skaitosi
 • Sugeba išlaikyti intrigą ir skaitytojo susidomėjimą

Visą gyvenimą labai mėgau skaityti ir prieš 10 metų daugiausia skaičiau gerus romanus ir poeziją. Tuomet gavau vieną puikų asmeninio augimo patarimą. Kai iš tavo 10 perskaitytų knygų, 3-4 bus romanai, o likusios – knygos, skirtos tavo augimui, tu pajausi esminį skirtumą. Pradžioje tai pritaikyti nebuvo lengva, bet rezultatas buvo to vertas.

Grožinę literatūrą vis dar labai mėgstu ir tikrai skaitau, bet visgi intuityviai stengiuosi išlaikyti skaitomų knygų santykį 40/60, kur 40% yra įvairūs romanai, o 60% yra negrožinė literatūra, skirta asmeniniam tobulėjimui. Taip gaunasi, kad perskaičius vieną kitą daugiau susikaupimo ir dėmesio reikalaujančią knygą, kuri suteikia peno apmąstymams, augimui ir daug informacijos darbui su savimi, galima leisti sau pasilepinti viena galbūt ne tokia jau rimta ir prasminga knyga, reikalinga tiesiog pramogai. Tokia knygų pasirinkimo formulė man suveikė puikiai. Pabandykit ir jūs – gal patiks.

cdbdesimt-minuciuz1Be to yra puikių visus aukščiau išvardintus kriterijus atitinkančių grožinių kūrinių, kuriems tikrai galima daryti išimtis. Keliais iš jų ir noriu pasidalinti.

 1. Chiara Alkante “10 minučių”

Smagus, intriguojantis, smagiu humoru pagardintas ir transformaciją skatinantis romanas apie moterį, kuri ryžtasi iš pagrindų pakeisti savo į šukes pabirusį gyvenimą. Ir jai tai pavyksta. Kokiu būdu?

Įsivaizduokit, kad kasdien po 10 minučių darytumėte kažką visiškai naujo, niekad neišbandyto. Tik 10 minučių, bet tai turi būti kažkas absoliučiai jums nepažįstamo ir nepatirto. Baisu? Bet tik lipdami iš savo komforto zonos atrandame didžiausius stebuklus gyvenime ir atliekame virsmą. Knyga tikrai užkrečianti. Tik paskaičius norisi pagalvoti, ką gi tu veiktum kasdien per tas 10 minučių.

 1. Cheryl Strayed “Laukinė”laukine_z1

Tai vienas geriausių pasaulinių bestselerių, iš tiesų vertas apdovanojimo už tokią tikrą, sukrečiančią ir širdį paliečiančią moters istoriją. Knyga pasakoja apie vienos jaunos moters sprendimą pėsčiomis ir vienumoje įveikti daugiau nei 4000 kilometrų Ramiojo Vandenyno kalnų taku. Šios transformuojačios kelionės memuarai, persmelkti skausmo, vienatvės, abejonės ir baimių galiausiai mums atveria išsigryninusią ir prie savo tikrojo aš sugrįžusią žavią moterį. Taigi, tai knyga apie žygį į save. Knygos pagrindu 2014 metais buvo pastatytas puikus filmas, kurį taip pat rekomenduoju.

 1. Laurent Gaunelle „Dievas visada keliauja inkognito“

cdb_Dievas-visada-keliauja-incognito_p1Dar viena puiki knyga, vertinga ne tik kaip intriguojantis iki paskutinių puslapių dėmesį išlaikantis romanas, bet ir kaip susimąstyti verčiantis kūrinys. Jame stebime, kaip pagrindiniam personažui nepažįstamasis išgelbsti gyvybę, mainais už tai prašydamas nuo šiol daryti taip, kaip liepia jis. Daugelis jam skirtų užduočių sunkios, keistos, besusipynusios į didelį ir vis dar nesuprantamą nepažįstamojo planą pakeisti vaikiną į gerąją pusę, versdamos jį emociškai augti, stiprėti ir galiausiai išsilaisvinti iš savo vidinių apribojimų. Jei mėgstate netikėtų istorijos vingių kupinas ir pribloškiančią pabaiga pagardintas prasmingas istorijas – ši knyga jums.

———————————————-

Mano sąraše dar daug daug knygų, taip ir laukiančių, kol ateis jų eilė būti skaitomoms.  Taigi šį geriausių knygų sąrašą pildysiu vėl ir vėl.

Iki pasimatymo Sielos namų skaitomų knygų klube. 🙂

Su meile,

Sielos namai

————————————————————————————————————————————————————–

Jei jums patiko šis įrašas, tikėtina, kad patiks ir nauji Sielos namų irašai. Užsisakykite naujausių blogo įrašų prenumeratą, įrašę savo elektroninio pašto adresą ir vardą registracijos formoje. Nuo šiol naujausius straipsnius gausite tiesiog el-paštu. Taip nepraleisite jokių svarbių naujienų!

Sielos namų naujienlaiškis

————————————————————————————————————————————————————-

O taip pat – jei jums patiko šis straipsnis, pasidalinkite juo su draugais, naudodamiesi Facebook like mygtukais bei išreikškite savo nuomonę Facebook ar svetainės komentaruose apačioje. Juk gerais dalykais taip gera dalintis

Parašyk komentarą

2 komentarai »