Aurelija Kriščiūnaitė
“Sielos namų biblioteka“
Kadangi vienintelis dalykas, kurio šiame gyvenime turime ribotą kiekį, yra laikas, noriu pasidalinti su jumis Sielos namų rekomenduojamų knygų sąrašu, kuris tikiu, kad jums padės sutaupyti ne tik nemažai laiko, renkantis dėmesio vertas knygas, bet ir padės jį smagiai bei tikrai naudingai praleisti.
Nors knygas valgau pusryčiams, pietums ir vakarienei ir be jų tiesiog negaliu gyventi, manau, kad asmeniniam augimui skirtos valandos turėtų būti išnaudojamos maksimaliai efektingai.
Ne visos mano perskaitytos knygos buvo įdomios, įtaigios ir įkvepiančios keistis bei tobulėti, o, mano manymu, knyga, kuri augina žmogų, turi būti būtent tokia. Be jokių išlygų. Todėl šiame sąraše rasite tik tuos kūrinius, kurie ne tik pelnė pasaulinį pripažinimą, bet ir padarė didžiausią įtaką mano mąstymui ir asmeniniams pokyčiams. Tikiu, kad jos įkvėps ir jus. Žinoma, svarbiausius pokyčius sąlygos ne tai, ką perskaitysite, bet tai, ką veiksite su tuo, ką perskaitysite. 🙂
Kad būtų paprasčiau atsirinkti knygas pagal tai, kas jums aktualu, suskirsčiau jas į simbolines kelias temas. Sąraše apžvelgiau jau DAUGIAU NEI 100 PUIKIŲ KNYGŲ!
Sąrašas bus sudalintas dalimis pagal tai, kaip jį skelbiau ir nuolatos papildomas naujom knygom, kad galėtumėm augti kartu. Šalia knygos rasite ir trumpą mano komentarą, įvertinimą, kuris padės lengviau orientuotis. Linkiu smagaus ir užburiančio skaitymo bei stebuklingų asmeninių pokyčių.
———————————————————————————————————————————————-
Pirmoji rekomenduojamų knygų dalis
- TEMA: Pozityvus mąstymas, vidinio potencialo atskleidimas, autotreningas, kasdienių stebuklų magija
- 1. J. Gray „ Kaip pasiekti, ko nori ir džiaugtis tuo, ką turi“
Ko gero viena įspūdingiausių knygų, išmokiusi teisingai svajoti (pasirodo ir svajoti bei norus galvoti reikia teisingai), vertinti ir dėkoti už tai, ką jau turi, padėjusi patikėti begaline mūsų pačių vidine galia, kurios vedami tarsi burtininkai savo gyvenime galime keisti viską ir visada. Parašyta lengvai, suprantamai. Knyga kupina pozityvios nuotaikos ir smagių praktinių pratimų-saviitaigos mantrų, kurie iš tiesų padeda daryti kasdienius stebuklus. Į šį kūrinį autorius įdėjo tiek geros energijos, kad man, gan jautriai jaučiančiai energinius srautus, kaskart paėmus knygą į rankas, ji pradėdavo maloniai vibruoti. 🙂 Labai rekomenduoju, kaip ir bene visas šio autoriaus knygas.
Tai pozityvaus mąstymo klasika, saviįtaigos pratimų rinkinys, o tuo pačiu populiariosios pshichologijos knyga, skirta visiems, kurie nori tapti savo gyvenimo ir likimo šeimininkais, įgyvendinti savo svajones, tinkamai formuluoti mintis. Persiskaito greitai ir lengvai.
Jei nuoširdžiai atliksite praktinius pratimus ir skirsite laiko saviitaigai bei programavimui – pozityvų poveikį pajusite nedelsiant.
Šis autorius yra parašęs daug knygų, skirtų įvairioms gyvenimo sritims pagerinti, tad realiai galima rasti “pasąmonės galios” knygą kiekvienai iš jų. Gyvumo ir lengvumo kūriniui suteikia gausiai pridėliotos realios istorijos, pasakojančios, kaip, pritaikius Murphy propaguojamus dėsnius, pagerėjo žmonių gyvenimas ir išsipildė svajonės. O geri pavyzdžiai juk taip puikiai užkrečia. 🙂
3. ir 4. Rhonda Byrne „Paslaptis“ arba „Galia“
Jei dar yra neskaičiusių bent vienos iš šių knygų (jos abi labai panašios, tik „Galia“ yra labiau papildyta, tad susidūrusiems pirmą kartą siūlau rinktis „Galią“), labai rekomenduoju tai padaryti dėl kelių priežasčių. Skaitant ir praktikuojant autorės propaguojamas tiesas, iš esmės keičiasi mąstymas, gyvenimas prisipildo teigiamų pokyčių, pasijaučia akivaizdus pagerėjimas visose gyvenimo srityse. Žinoma, svarbiausia – ne vien tik skaityti, bet ir dirbti su savim.
- 5. Rhonda Byrne „Magija“
Dar viena itin puiki Rhondos Byrne knyga – praktinis dėkingumo magijos vadovas. Man patiko nei kiek ne mažiau nei populiarioji „Paslaptis“. Sakoma, kad prie gerų dalykų greitai priprantama. Ir iš tiesų, su laiku nustojame vertinti net ir pačius geriausius mums nutikusius dalykus, nes imame juos laikyti savaime suprantamais. Autorė teigia, kad pažvelgę į įvairias savo gyvenimo sritis galime lengvai pamatyti, kurias iš jų sąmoningai vertinam ir esame dėkingi labiausiai, nes jose mums sekasi geriausiai, o taip pat teigia, kad įmanoma rasti už ką padėkoti net pačioje nepalankiausioje situacijoje.
28 knygoje surašyti kasdieniai pratimai pripratina visur ir už viską dėkoti, vertinti, o tai atneša milžinišką nuolatinio pasitenkinimo jausmą. Svarbiausia – nuoširdžiai dėkoti už laikinai netobulas gyvenimo sritis, nes tuomet su laiku reikalai jose ima ženkliai taisytis (aišku, teks prie to prisidėti ir patiems, tačiau pagalbos iš šono tikrai bus daugiau). Nepatingėkite ir skirkite kasdien laiko šiems maloniems pratimams ir į jūsų gyvenimą ims byrėti vis daugiau stebuklų, pabudintų dėkingumo magijos. Labai rekomenduoju.
6. J. Vitale „Raktas“
Tai knygos „Paslaptis“ vienas bendraautorių. Perskaičius „Paslaptį“ man liko keli svarbūs neatsakyti klausimai. Ar tam, kad svajonės išsipildytų užtenka vien tik tiksliai žinoti, ko nori, tai vizualizuoti ir pozityviai mąstyti? Ko gero ne. Dažnai svajonėms išsipildyti trukdo mūsų pasąmoningi vidiniai prieštaravimai ir dvasinės saviugdos trūkumas. Šioje knygoje autorius pateikia keletą skirtingų praktinių būdų, padedančių tinkamai priimti pokyčius, mąstyti teigiamai, atsikratyti nemeilės sau ir kitų emocinių traumų bei įgyvendinti mūsų norus.
7. J. Vitale „Traukos dėsnis“
Panašiu stiliumi parašyta dar viena nebloga šio autoriaus knyga, kurioje tęsiamas praktinis Traukos dėsnio, aprašomo „Paslaptyje“, pritaikymas. Autorius pateikia 5 paprastus žingsnius, kuriuos atliekant, jo manymu, yra daug lengviau įgyvendinti svajones. Yra ir daugiau J. Vitale knygų, bet man labiausiai patiko šios dvi.
8. Deepak Chopra „Septyni dvasiniai sėkmės dėsniai“
Labai įkvepiantis, trumputis dvasinės saviugdos bestseleris, kuriame glaustai, bet labai vaizdingai pateikiamos pagrindinės 7 taisyklės, ką ir kaip turime daryti bei mąstyti, kad mūsų svajonės kuo greičiau pildytųsi. Pirmą karą paėmus knygą į rankas, pasirodė, kad autorius šneka perdaug protingai ir šiek tiek sudėtingai, bet tai tik pirmas įspūdis, kuris netrunka išsisklaidyti. Tolimesni skyriai susivalgo per pora dienų. Šalia populiariosios psichologijos knygų, “Septyni dvasiniai sėkmės dėsniai” atrodo kaip rimtas, dvasinis, bet tuo pačiu kiekvienam prieinamas ir labai glaustas saviugdos vadovas.
Mano manymu tai tikrai dėmesio verta knyga, taupanti laiką ir suteikianti glaustą naudingą dvasinę informaciją. Kiekvienam būtų naudinga ją ne tik paskaityti, bet ir turėti savo bibliotekoje tam, kad karts nuo karto galėtumėm vėl atšviežinti savo žinias.
9. Robin Sharma „Vienuolis, kuris pardavė Ferrari“
Tai garsaus Lietuvoje paskaitas vedusio kanadiečio, kepančio knygas kaip bandeles, knyga. Šioji – pirmasis visame pasaulyje išgarsėjęs kūrinys, po kurio milžiniškos sėkmės sekė visa iki šiol nesibaigianti serija dvasinės saviugdos knygų.
Negaliu pasakyti, kad tai – pats geriausias mano skaitytas dvasinis vadovas (nors pats autorius iš tiesų yra ne tik puikus lektorius, bet ir labai šviesi asmenybė), bet net ir šioje gan elementariai ir nuspėjamai parašytoje knygoje visiems suprantamu stiliumi pateikta nemažai labai naudingų ir praktiškų įdėjų.
Viena tokių – pagal sritis suskirstyto svajonių sąsiuvinio pildymas, kuriuo užsikrėčiau visam laikui ir aš. 🙂
Manau, kad daugeliui iš mūsų būtų pravartu sužinoti, kodėl verta parduoti savo ferrarius ar kitokius laimės neteikiančius gyvenimo atributus ir pakeisti juos jei ne vienuolio rūbu, tai bent jau valandomis, skirtomis gilinimuisi į save ir dvasinėms praktikoms, atnešančioms dvasinę pilnatvę.
10. Spencer Johnson “Kas paėmė mano sūrį?”
Genealiai trumpa ir paprasta istorija, kurioje, pasitelkus pasakos veikėjus ir įvairias metaforas, pateikta mintis apie tai, kaip teisingai priimti bet kokius gyvenimo pokyčius tam, kad jie mums neštų naudą. Parašyta itin lengvai, todėl tiks net tiems, kurie nelabai mėgsta skaityti arba jaunesnio amžiaus skaitovams. Įveikiama vos per valandą, bet įspūdis pasilieka ilgam.
Šį autorių yra girdėję ir galbūt netgi skaitę visi nors kiek besidomintys dvasiniais dalykais. Paulo romanai yra ne tik įdomūs ir intriguojantys bei lengvai skaitomi. Didžiausias jų turtas – tai autoriaus sugebėjimas per metaforas ir nebanalias meilės istorijas perteikti didžiąsias dvasines gyvenimo tiesas ir supažindinti skaitytoją, kuris dar tik pradeda eiti savo širdies keliu, su metafiziniu pasauliu, visuomet esančiu šalia.
Esu perskaičiusi visas šio autoriaus knygas ir nors kelios paskutinės mane nuvylė (na, normalu, kad knygas kaip bandeles kepantys autoriai kartais patiria šiokią tokią kūrybinę krizę), galiu drąsiai teigti, kad daugelis Paulo Coelho kūrinių yra tokie, kuriem ne tik negaila sugaišto laiko, bet ir tokie, kuriuos galima skaityti pakartotinai, nes jie praturtina ir augina žmogų. Tai, mano manymu, didžiulis autoriaus nuopelnas.
Šioji P. Coelho knyga – tai dvasinės saviugdos klasika. Viena geriausių grožinių knygų, kurioje įkvepiančios istorijos metafora pateikiama idėja apie Širdies kelio, Lemties ir vidinių žmogaus lobių svarbą. “Alchemikas” pasakoja apie tai, kad kartais tenka nukeliauti į pasaulio kraštą, kad surastum lobį, kuris visą laiką buvo po nosim. Nesutinku su tais, kurie “Alchemiką” laiko nuvalkiotu ir nusibodusiu. Manau, kad toks lengvas pasakos formos kūrinys yra puikus startas tiems, kas nori pradėti labiau gilintis į save ir dvasinį kelią. Jei dar neskaitėte, rekomenduoju. Jei skaitėte seniai, siūlau pakartoti.
- TEMA: Mūsų kūnas, kaip su juo susidraugauti bei iš tiesų pamilti save
12. Lise Burbeau „ Klausykis savo kūno – geriausio draugo šioje Žemėje“
Nuostabi dvasinės saviugdos ir terapijos specialistė Lise Burbeau, kurios psichologinės knygos išverstos į daugybę pasaulio kalbų, mus moko susidraugauti su savo kūnu, išmokti atpažinti jo siunčiamus metafizinius signalus, pamilti save, atleisti sau ir atsikratyti ne tik negalavimų, bet ir emocinių traumų. Iš visų „pamilk savo kūną“ serijos knygų, tai pradinis vadovas, kurį puikiai papildo dar trys vėlesni kūriniai (du iš jų paminėti toliau, o trečiąjį pristatysiu kitoje rekomenduojamų knygų dalyje). Paskutiniu metu šią, jau seniai leistą knygą, rasti sunku, tad jei nerasite – kaip jos pakaitalas puikiai tiks dvi toliau aprašytos knygos.
13. Lise Burbeau „Išsigydyk vaikystės žaizdas“
Daugelį nustebinusi ir pribloškusi savi-psichoterapijos knyga, kurioje pateiktos žinios yra tokios įdomios, intriguojančios, išsamios ir rimtos, kad norint pilnai pasinaudoti knygoje suteikiama informacija, kūrinį reikia ne tik perskaityti bent pora kartų, bet ir labai išsamiai išsianalizuoti.
Autorė, remdamasi savo daugiamete psichologės patirtimi, teigia, kad visi žmonės vaikystėje yra patyrę vieną ar daugiau iš penkių pagrindinių emocinių traumų (atstūmimą, palikimą, pažeminimą, išdavystę ir neteisybę). Kiekviena iš šių žaizdų priverčia mus nešioti tam tikras fizines kaukes, kurios pasireiškia ne tik kaip tam tikri elgesio ir kalbėjimo modeliai, bet ir polinkis į apkūnumą, liesumą, tam tikras kūno dalių formas ir dydžius. Kiekvienai kaukei taip pat yra būdingos konkrečios ligos ir negalavimai. Knygoje išsamiai pateiktos instrukcijos, kaip savyje tokias kaukes atpažinti (net jei pradžioje bus sunku pripažinti, kad turite kažkurią iš kaukių) ir kaip su jomis susidraugavus bei sau ir kitiems atleidus, atsikratyti įvairių ligų ir nepageidaujamų kūno formų. Nuostabus kūrinys kiekvienam. Rekomenduoju.
14. Lise Burbeau „Tavo kūnas sako: „Mylėk save“
Išsamus giluminių, metafizinių ligų ir negalavimų priežasčių vadovas. Jame abėcėlės tvarka pateikti fiziniai ligų aprašymai ir emocinės bei mentalinės tų ligų priežastys. Autorės teigimu fizinis ligos pasireiškimas tėra mūsų išmintingo vidinio AŠ bandymas parodyti mums, kad vienoje ar kitoje situacijoje elgiamės neteisingai, kad mumyse susikaupė kritinis tam tikros negatyvios emocijos kiekis, kuris nebeturi kur daugiau kauptis ir staiga ima veržtis į viršų ligomis.
Autorė taip pat aiškina įgimtų, genetinių, epideminių ligų priežastis, o taip pat pateikia būdą, kaip rasti vidines dvasines negalavimų ištakas ir kaip atleisti sau bei kitiems mus įskaudinusiems žmonėms, net jei sąmoningai nesuprantame, kad vis dar nešiojamės nuoskaudas.
Superinė knyga. Kiekvienam – į biblioteka, kad visuomet susirgus būtų po ranka tam, kad galėtumėm pasigilinti į tikrąsias negalavimų priežastis.
Beje, šia tema yra parašyta nemažai neblogų knygų. Dar pora iš jų pristatysiu vėlesniuose geriausių knygų sąrašuose. Tad jeigu ši tema domina, prenumeruokite naujienas ir taip – nieko nepraleisite.
15. Louise L. Hay „Tavyje glūdinti stiprybė
Luise Hay – visame pasaulyje žinoma rašytoja ir lektorė, vedanti seminarus daugelyje šalių. Pagrindinės jos knygų temos – vidinio potencialo radimas ir budinimas mumyse, dėkingumo magija, kuri padeda nuversti kalnus ir, svarbiausia, mokėjimas mylėti save, kas yra daug sudėtingiau nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.
Daug kam frazė “mylėti save” neteisingai asocijuojasi su egoizmu. Iš tiesų save mylintis žmogus ne tik žiūri su pagarba, meile ir dėkingumu į savo viduje gyvenantį “vaiką”, į savo kūną ir elgesį, bet ir jaučia didelę atsakomybę už visus savo sprendimus. Vadinasi, jis elgiasi sąžiningai ir gražiai su aplinkiniais ir aplinka.
Daugelis mano, kad ir taip save myli pakankamai, tačiau ne visuomet būna taip. Iš tiesų pasąmonėje dažnai esame prikimšti nereikalingos saviplakos, savikritikos, nemeilės arba sąlyginės meilės sau (mylėsiu save tik tada, kai numesiu svorio, gražiau atrodysiu, uždirbsiu daugiau pinigų, padarysiu didesnę karjerą, susirasiu geresnį vyrą/žmoną ir t.t.). Vidinė stiprybė atsiskleidžia tik tuomet, kai pamilstame save besąlygiškai. Šioje knygoje autorė duoda daug puikių patarimų, kaip tai įmanoma padaryti praktiškai. Nuostabi knyga. Rekomenduoju.
TEMA: Vyrų ir moterų santykiai – kaip susirasti antrą pusę ir išlaikyti harmoningus santykius poroje
16. J. Gray „Vyrai kilę iš Marso, moterys – iš Veneros“
Yra daug literatūros, skirtos vyrų ir moterų santykių harmonizavimui ir pažinimui, tačiau man labiausiai iš skaitytų patinka būtent Džono Grėjaus rašymo stilius ir emocinis knygų poveikis. Net jei manote, kad apie bendravimą su kita lytim žinote viską, paskaitykite šias knygas ir tikrai sužinosite daug naudingų ir praktikoje pritaikomų dalykų, kurie tikrai pagerins bendravimą ir kitos lyties elgesio supratimą. Tiems, kas dar tik ieško antros pusės, rekomenduoju pirmąsias dvi knygas, o tiems, kas jau rado ir nori išlaikyti gražius santykius – taip pat ir trečiąją.
17. J. Gray „Marso ir Veneros pasimatymai“
Pirmąją klasikinę knygą papildantis kūrinys, kuriame sudėti dar kelių tipinių situacijų ir jų sprendimų modeliai. Viskas pateikta labai lengvai, priimtinai ir smagiai.
18. J. Gray „Marsas ir Venera amžinai kartu“
Net jei perskaitėte pirmas dvi knygas ir sėkmingai susiradote antrąją pusę, šiame kūrinyje ne tik prisiminsite pagrindines vyrų ir moterų daromas klaidas ir būdus jų išvengti, bet ir sužinosite, kaip harmoningus santykius šeimoje išlaikyti amžinai.
Esame ne kompiuteriai, o žmonės ir nemokame gyventi tiksliai taip, kaip rašo vadovėliuose. Dažnai atsitinka taip, kad nesuprantame, kodėl vėl ir vėl atsiduriame įvairiose konfliktinėse ar nesusikalbėjimo situacijose ir nesuvokiame, kad imame kartoti senas netinkamo elgesio modelio klaidas.
Būtent tokiems atvejams visos J. Gray santykių harmonizavimo knygos yra puikus draugas, kurio įrašus skaitant ne tik akivaizdžiai pamatai, kokias klaidas nuolat darai, bet ir galiausiai suvoki, kodėl vienoje ar kitoje situacijoje priešingos lyties žmogus pasielgė ar nuolatos elgdavosi būtent taip. Tuomet pagalvoji – kodėl gi tada to nežinojau ir nesupratau?
- TEMA: Dvasinio požiūrio plėtimui – esame sielos, turinčios kūnus, o ne atvirkščiai
19. Brian Weiss „Praeiti gyvenimai. Sutikti mokytojai“
Nuostabus psichoterapeuto parašytas kūrinys, pasakojantis sukrečiančią istoriją apie pacientę, kuri regresinės hipnoterapijos seansų metu yra nukeliama į praeitus gyvenimus ir tarpsnį tarp gyvenimų. Tokia lengvai ir intriguojančiai parašyta knyga yra puikus būdas praplėsti savo pažiūras ir bentjau akimirkai leisti sau patikėti, kad gyvenimas po mirties nesibaigia, nes kelionę toliau tęsia mūsų nemirtinga siela. Nuostabi knyga. Labai rekomenduoju.
Šia itin įdomia ir aktualia tema galite paskaityti ir Sielos namų straipsnį Reinkarnacija arba Rodos, pažįstu tave visą gyvenimą, kuriame sužinosite daugiau apie tai, kaip yra aiškinamas reinkarnacijos reiškinys, kas yra regresyvi hipnoterapija ir kodėl kartais pirmą kartą sutikę žmogų pajaučiame jam nepaaiškinamą emocinį ir dvasinį artumą, tarsi jį ar ją jau būtume pažinoję seniai.
20. Sylvia Browne „Gyvenimas anapus“
Ilgametę patirtį turinti psichoterapeutė Sylvia pateikia pasakojimą, sudėliotą iš tūkstančių garso įrašų, padarytų regresinės hipnoterapijos metu. Tai daugybės klientų patirtys grįžtant į praeitus gyvenimus ir būvį tarp jų. Šioje knygoje daugiausia koncentruojamasi į tai, kaip viskas atrodo ir vyksta ten, kur nebėra fizinių kūnų, ten, kur sielos po mirties įvertina savo nuveiktus darbus ir pasirenka naują gyvenimą. Labai įdomus kūrinys, papildantis žinias ir praplečiantis požiūrį.
21. Diane Stein „Švytuoklės ir šviesa“
Paskutiniu metu padidėjus švytuoklių populiarumui, nusprendžiau ne tik parašyti išsamų straipsnį, kaip dirbti su švytuokle, bet ir į rekomenduojamų knygų sąrašą įdėti puikią knygą, kurioje ši tema aptariama itin nuosekliai ir detaliai. Tikrai naudingas praktinis vadovas norintiems lavinti savo intuiciją ir turėti asmeninį patarėją visais klausimais.
- TEMA: Materialinės gerovės pritraukimui, auginimui ir išlaikymui
Šia, daugeliui aktualia tema, yra parašyta itin daug literatūros. Vienos knygos yra daugiau orientuotos į pozityvų mąstymą ir autotreningą, kitos pateikia konkrečias finansines žinias, kaip teisingai elgtis su pinigais, kad jie pas jus augtų ir didėtų. Pradžiai pateikiu dvi knygutes, iš kurių pirmoji kaip tik ir yra skirta tinkamai emocinei būsenai sukurti, kad patys trauktumėte pinigus, o antroji pateikia konkrečias instrukcijas, kaip valdyti savo finansus, kad jie sužydėtų.
22. J. Murphy „Jūsų galia būti turtingiems“
23. Bodo Schafer “Kelias į finansinę laisvę”
————————————————————-
Rekomenduojamos knygos – 2 dalis
TEMA: Gyvenimas anapus ir sielos klausimai
Viena labiausiai pozityviai sukrečiančių temų man visuomet buvo anapusinis gyvenimas. Kas būna, kai numirštam? Ar yra gyvenimas po mirties? Kur jo įrodymai? Ar tai yra įrodyta moksliškai? Kas yra žmogaus siela? Ar ji turi formą, pojūčius? Kas yra visos tos dvasios, angelai, „dejavu“ ir kiti mistiniai dalykai?
Labai džiugu, kad žmonės, išgyvenę AMP (artimas mirčiai potyris) būsenas, vis labiau buriasi į įvairias organizacijas, dalinasi savo patirtais išgyvenimais ne tik seminaruose, bet ir knygose. Būtent jos leidžia mums visiems nors akies krašteliu žvilgtelėti į kitą užsklandos pusę ir rasti galimus atsakymus į šiuos bei kitus klausimus.
- 24. Anita Moorjani „Miriau, kad tapčiau savimi“
Tai fantastiška, įtraukianti ir užburianti autobiografinė Anitos Murjani istorija, pasakojanti apie moters kelionę į Anapusybę ir sugrįžimą, nešantis atgal suvokimą apie tai, kad Dievas ir mes esame VIENIS, kad visi mes esame didingos, mylinčios būtybės, kurios kartais pamiršta apie savo didingumą ir tuomet ima gyventi neigiamomis emocijomis. Šios savo ruožtu sukelia mums nepagydomas ir net mirtinas ligas (jos atveju – vėžį).
Taigi, ši istorija ne tik duoda platesnį suvokimą to, kas atsitinka su mumis, kai mirštame, bet ir primena apie tikrąsias mūsų ligų priežastis, kurias galime kontroliuoti, suvokdami ir valdydami savo neigiamus jausmus. Ji suteikia vilties ir lengvumo jausmą. Perskaičius knygą dar labai ilgai vaikščiojau nešiodama viduje iki begalybės užaugusią besąlyginę meilę sau ir tam dieviškumui, kuris slypi kiekviename iš mūsų. Taigi, mano manymu, ši knyga yra ne tik pažintinė, bet ir veikia pozityviai bei terapiškai. Labai rekomenduoju.
- 25. Eben Alexander „Gyvas dangaus įrodymas“
Tiesiog tobulai pirmąją knygą papildantis kūrinys, visai kitokiu tonu tęsiantis tą pačią temą. Pagrindinis personažas yra garsus neurochirurgas, visą gyvenimą tyręs žmogaus smegenų veiklą ir nuolat susidurdavęs su klinikinę mirtį bei komą patyrusiais pacientais. Savaime suprantama, jo požiūris į šiuos reiškinius visuomet buvo mokslinis ir giliai skeptiškas. Ir štai netikėtai jis pats patenka į komos būseną, iš kurios grįžta ne tik su aiškiais prisiminimais, kaip buvo TENAI, kur nieko nebebuvo, bet ir tvirtu žinojimu – gyvenimas po mirties egzistuoja. Tai vienintelis jo išgyvenimų paaiškinimas, kurio nesugebėjo pagrįsti jokios kitos paties pasveikusio gydytojo tyrimo hipotezės.
Jeigu Anitos knygoje pateikti argumentai persmelkti gilia ir moteriška emocija, tai Ebeno apmąstymai ir paaiškinimų ieškojimas yra grynai vyriškas, logiškas ir dėl to idealiai suliejantis abu pasakojimus į vieną nepaneigiamą vaizdą.
- 26. Sylvia Browne „Gyvenimas čia ir anapus“
Naujausia nuostabios, deja, prieš metus pasaulį palikusios amerikiečių hipno terapeutės ir aiškiaregės Silvijos knyga, papildanti ankstesnį leidinį „Gyvenimas anapus“. Šiame kūrinyje tarsi „ezoterikos enciklopedijoje“ paprastai ir suprantamai aiškinamas ne tik gyvenimas Anapusiniame pasaulyje, bet ir įvairus šiame gyvenime pasitaikantys paranormalūs reiškiniai – dvasios, vaiduokliai, dejavu ir panašiai. Tiesiog labai įdomi ir į daugelį klausimų galinti atsakyti knyga.
Minčių reinkarnacijos tema taip pat galite rasti mano straipsnyje “Reinkarnacija arba Rodos, pažįstu tave visą gyvenimą”.
TEMA: Kaip pamilti save ir atleisti sau
Niekada neišsemiama ir kiekvienam aktuali tema apie tikrąją meilę sau, savo kūnui, protui ir sielai ir apie atleidimą, kuris yra vienintelis teisingas kelias į išsivadavimą iš bet kokių emocinių trukdžių gyvenime. Kaip susikurti tokį gyvenimą, kokio norime ir harmonizuoti savo vidinį pasaulį? Atsakymą rasite žemiau pristatytose knygose.
- 27. Louise L. Hay „Pamilk save ir būk laimingas“
Tai geriausia iki šiol mano gyvenime skaityta knyga „meilės sau“ tema. Kaip ir kiti šios puikios autorės kūriniai, „Pamilk save“ pristato mums nesėkmių įvairiose gyvenimo srityse priežastis – nuolatines neigiamas mintis, savęs nuvertinimą, smerkimą, kaltinimą, negebėjimą savęs mylėti ir priimti, atleisti sau ir kitiems. Luiza moko, kaip pažingsniui atpažinti mumyse slypinčias neigiamas nuostatas ir jas pakeisti naujomis – formuojančiomis harmoningą gyvenimą, palaimingą emocinę būseną ir visokeriopą gerovę. Knyga parašyta paprastai, lengvai skaitosi ir dirbant su savimi atneša labai greitus ir pozityvius pokyčius.
Daugiau minčių šia tema rasite ir mano dviejų dalių straipsnyje „Kaip iš tiesų pamilti save?“.
- 28. Joe Vitale „Jokių ribų“
Dar viena garsaus amerikiečių rašytojo, vieno iš populiariosios knygos „Paslaptis“ bendraautorių knyga, atskleidžianti slapto havajiečių terapinio gydymo h‘opono pono paslaptis. Metodo esmė visiškai elementari ir galinti kelti abejonių dėl efektyvumo – keturių paprastų frazių kartojimas. Autoriaus teigimu, pagal tam tikras taisykles kartodami „Atsiprašau. Atleisk man. Ačiū tau. Aš tave myliu“, galime apvalyti savo pasąmonę, taip iš jos pašalindami visas savo negalavimų ir nesėkmių priežastis. H‘opono pono gydymo efektyvumas knygoje pagrindžiamas realiomis situacijomis ir išgyjimais. Manau, kad tai įdomi terapijos forma, kuria verta pasidomėti ir išbandyti asmeninėje praktikoje.
Knygų apie atleidimą ir jo svarbą parašyta nemažai. Lyginant su kitomis ši knyga man primena „atleidimo enciklopediją“ ar bentjau vadovėlį, kuriame išsamiai ir nuosekliai tyrinėjamas ne tik pats atleidimo suvokimas, procesas, bet ir jo etapai, pasirengimas, tikslas ir galutinė nauda.
Rekomenduoju šią knygą tiek norintiems pagaliau iš tiesų paleisti savo vidines nuoskaudas, tiek ir turintiems daugybę kontrargumentų, kodėl to daryti jie dar nepasiruošę. 🙂
Taip pat siūlau šia tema paskaityti vieną iš Sielos namų straipsnių, kuriame pateikti ir konkretūs atleidimui skirti pratimai -“Atleidimas kaip grįžimas į save“.
TEMA: Sveikam kūne-sveika siela
Sveika mityba domiuosi jau daug metų. Šia tema skaityti teko daug. Išbandžiau dešimtis sveikatinančių dietų (maisto derinimas, pagal kraujo grupę, pagal psichologinį tipą ir daugybę kitų), detoksikacinių, organizmo valymo programų, vegetarizmą, žaliavalgystę ir dar daug ko. Bene 15 metų patirtis parodė, kad daugeliui iš mūsų visgi neužtenka vien tik informacijos apie sveiką mitybą. Koją, deja, pakiša ne žinių trūkumas, o tiesiog laiko ir valios stoka bei, svarbiausia, emocijos, kurias malšiname maistu. Iš viso to, ką kada nors perskaičiau šia tema, vertingiausios man pasirodė trys knygos, skirtos būtent emocinio valgymo sindromui atpažinti ir pašalinti. Pirmos dvi knygos moko susidraugauti su maistu ir su savo kūnu, o trečioji duoda daug gerų patarimų, kaip be pašalinio poveikio ir nebrangiai išsivalyti organizmą – o tai būtinai reguliariai reikia daryti, jei norime būti sveiki, jaunatviški ir gražūs.
- 30. Lise Burbeau „Klausyk ir valgyk“
Visos šios prancūzų autorės knygos yra gilios ir prasmingos. Šioji – skirta mokymuisi įsiklausyti į savo kūno kalbą, atpažinti emocijas, skatinančias mus neteisingai maitintis ir priimti bei susidraugauti su savo kūnu. Idealiam supratimui, prieš skaitant šią knygą siūlau perskaityti ankstesnį autorės kūrinį „Išsigydyk vaikystės žaizdas“, kuriame Liza pristato ankstyvos vaikystės periodu patirtas emocines traumas (jas išgyvenome visi, net jei sąmoningai to neprisimenam) ir tai, kaip jos atsispindi mūsų elgesyje suaugus.
- 31. Intuityvus valgymas
Knygos pavadinimas kalba pats už save. Ši, itin populiari, dviejų dietologių parašyta knyga moko mus atpažinti prigimtinius mūsų organizmo poreikius ir siunčiamus alkio bei sotumo signalus tam, kad maitintumėmės be išorinės kontrolės, streso, natūraliai ir sveikai – tiesiog intuityviai. Labai gera knyga – rekomenduoju.
- 32. Organizmo valymo enciklopedija
Šioje enciklopedijoje pateikiamos net kelių specialistų žinios, skirtos detoksikacijai ir organizmo valymui. Čia rasite daug receptų atskiriems kūno dalims ir organams (žarnynui, kepenims, inkstams, sąnariams ir t.t.) ar visam organizmui švarinti.
Tiems, kas nori į sveikos mitybos temą pasigilinti labiau ir sulaukti didesnių rezultatų, visgi rekomenduoju ne vien knygų skaitymą, bet ir sveikos mitybos kursus, kuriuose žinios pateikiamos suprantamai, išsamiai, motyvuotai ir įdomiai, o rezultatus patvirtina šimtų dalyvių asmeniniai pavyzdžiai ir esminiai kūno pokyčiai. Man labiausiai patikę ir didžiausią naudą suteikę kursai buvo Sulieknėk sveikai.
TEMA: Moteriškumas ir vyrų-morerų santykiai
- 33. Miranda Gray “Raudonasis mėnulis”. Kaip suprasti ir panaudoti kūrybines, seksualines ir dvasines menstruacijų ciklo galias
Superinė knyga, skirta visiškai neeskaluojamai, daugelį šimtmečių „tabu“ buvusiai menstruacijų temai. „Raudoname mėnulyje“ autorė supažindina su 4 kasmėnesinio moteriško ciklo, kurį išgyvename visos, etapais – mergelės, motinos, kerėtojos ir raganos. Ji moko, kaip atpažinti ir maksimaliai efektyviai panaudoti kiekviename periode kylančias, su mėnulio fazėmis susijusias energijas, giliau suvokti savo moterišką prigimtį, išgyvenant ir priimant savyje visas keturias roles. Manau, kad šią knygą turėtų perskaityti visos moterys, o ypač tos, kurioms sunku susidraugauti su kuriuo nors savo moteriškumo aspektu ir toms, kurios turi įvairių hormoninių sutrikimų – skausmingas, nereguliarias mėnesines, sunkius PMS pojūčius ir pan.
- 34. Gary Chapman “Penkios meilės kalbos”
Ši knyga mane tiesiog sužavėjo savo paprastumu ir genialiu požiūriu į tikrąsias poros nesutarimo priežastis. Persiskaito akimirksniu, o supratimą suteikia žaibiškai. Sakyčiau – tai tiesiog revoliucija tarpasmeninių santykių rinkoje! Jau niekam ne naujiena, kad vyrai ir moterys šneka „skirtingomis kalbomis“, turi skirtingus poreikius, konfliktines situacijas sprendžia skirtingais metodais, todėl, nieko nuostabaus, kad kartais, nepaisant abipusių gerų ketinimų, tiesiog nesusišneka.
Pasirodo, kad yra ne tik „vyrų“ ir „moterų“ kalba. Yra 5 pagrindinės meilės kalbos, kurių pagalba mes reiškiame savo jausmus ir, kurių formoje gaudami dėmesį, jaučiamės mylimi. Visi mes, nepaisant mūsų lyties, kalbame viena ar dviem iš jų. Tuo tarpu mūsų partneris gali būti visai kitos kalbos atstovas, dėl to bėgant metams atsiranda ne tik nesusišnekėjimai, bet ir visiškas nusivylimas bei totalus emocinio rezervuaro išsekimas. Kaip rodo ilgametė autoriaus patirtis konsultuojant ant skyrybų ribos esančias poras – sprendimas yra. Jei tik suprastumėm, kokia kalba kalbam mes ir mūsų partneris bei išmoktumėm „ta kalba“ rodyti savo jausmus, šeimoje išsaugotumėme ir taiką, ir meilę.
———————–
p.s. Beje, daug gerų knygų rasite svetainėje http://www.knygostobulejimui.lt/.
Rekomenduojamos knygos – 3 dalis
Su džiaugsmu tęsiu “Sielos namų” rekomenduojamų geriausių asmeninio augimo knygų sąrašą.
Šį kartą atrinkau 10 geriausių negrožinės ir grožinės literatūros kūrinių, kurie man pasirodė įdomiausi, paveikiausi, davė daugiausia peno apmąstymams ir paskatinimą svarbiems pokyčiams. Suskirsčiau juos į temas, kad būtų patogiau atsirinkti.
TEMA: Vaikystės traumų gydymas ir santykiai su tėvais
Šioje skiltyje sudėjau tris stiprias knygas, skirtas praktiškai kiekvienam iš mūsų. Tai kūriniai suaugusiems, vaikystėje negavusiems visiško emocinio komforto bei besąlyginės tėvų meilės arba dar blogiau- augusiems neharmoningoje šeimoje, patyrusiems fizinį ir emocinį smurtą bei skausmą, dangstomą po disciplinos ir auklėjimo kaukėmis.
Tai, ko gero, viena stipriausių kada nors gyvenime mano skaitytų knygų šia tema. Joje paprastai, suprantamai ir su konkrečių istorijų pavyzdžiais aprašomi keli taip vadinamų „toksiškų“, t.y. vienaip ar kitaip mūsų gyvenimą neigiamai įtakojusių, tėvų tipai. Griaudama tobulų tėvų-Dievų, apie kuriuos galima kalbėti tik gerai, mitą, autorė supažindina su labiausiai paplitusiais vaikų psichiką ir savivertę žalojančiais tėvų elgesio modeliais. Tokie vaikai ir tapę suaugę yra manipuliuojami bei emociškai priklausomi nuo savo tėvų, dėl to negali pilnai atsiskleisti ir sukurti harmoningų santykių. Paanalizavę savo vaikystės prisiminimus, šių istorijų atspindžiuose galime išvysti savąsias žaizdas, suvokti jų priežastis tam, kad galėtume jas su šaknimis išrauti ir atgauti savo laisvę, savivertę bei savo tikrąjį nebeužslopintą AŠ. Knygoje rasite konkrečius ir nesunkiai įgyvendinamus patarimus, kaip atstatyti ryšį ir harmonizuoti santykius su tėvais, ko kiekvienas širdies gilumoje labai trokštam. Nuoširdžiai rekomenduoju!
- 36. Alice Miller “Gabaus vaiko drama”
Kitokia, sunkiau skaitoma, bet savo paveikumu dar stipresnė knyga, padedanti gydyti suvoktas ir net neįsisąmonintas vaikystės traumas, atsispindinčias suaugusiojo elgesyje. Apie tai, kad alkoholikų, prievartautojų ir smurtautojų vaikai yra smarkiai psichiškai sužaloti yra kalbama ir rašoma gan nemažai. O apie vaikus, kurie, norėdami išlaikyti ir pelnyti tiesiog griežtų, šaltų ar tinkamų auklėjimo įgūdžių neturinčių tėvų meilę, turėjo bet kokia kaina būti „patogūs“, „neverkiantys“, „tylūs“, „geri“ , rašoma visai nedaug. Tokie vaikai su laiku išmoko visiškai užslopinti savo neigiamas emocijas ir atitolo nuo savo tikrosios esaties. Taigi, ši knyga skirta tiems, kurie ir galbūt iš viso neprisimena savo ankstyvos vaikystės dėl to, kad atsiminimai buvo pernelyg slegiantys, taigi buvo užblokuoti. Taip pat tiems, kurie nori išmokti drąsiai ir natūraliai jausti bei harmoningai išreikšti visus savo jausmus. O iš tiesų manau, kad ją perskaityti reikėtų absoliučiai kiekvienam, norinčiam išlaisvinti savo vidinę asmenybę ir susigrąžinti savastį. Įdomiausia, kad pokyčiai (iškilusios užspaustos emocijos, vaizdiniai ir pan.) gali prasidėti ir vaikystės atsiminimai gali sugrįžti tiesiog skaitant ir nieko daugiau papildomai nedarant. Taigi, ši knyga – tarsi apsilankymas pas psichoterapeutą, todėl ji itin vertinga (kaip ir kitos autorės knygos, kurias pristatysiu vėlesniuose straipsniuose). Visgi, itin skaudžios vaikystės patirties atveju knygos iškeltas emocijas vertėtų aptarti su savo psichologu, nes vienam susidoroti su jų bangomis gali būti sunku.
- 37. Melanie Fennel “Įveikite menką savigarbą“
Puiki ir rimta knyga tiems, kurie vaikystėje yra patyrę vienokių ar kitokių emocinių traumų, lėmusių menkos savigarbos išsivystymą. Knyga yra parašyta daugiau vadovėliniu stiliumi ir yra skirta psichoterapeutams, psichologams bei visiems, besidomintiems šia tema. Visgi mintys dėstomos suprantamai, su pavyzdžiais, taigi skaitosi gan lengvai ir įdomiai. Joje sužinosite apie tai, kaip ir kodėl išsivysto menka savigarba, kaip ji pasireiškia suaugusio žmogaus elgesyje ir ką daryti, kad pagaliau įprastumėm apie save galvoti gerai.
TEMA: Kas mes esame ir kokia mūsų paskirtis Žemėje
Tik suvokę ir kiekviena savo kūno bei proto ląstele įsisąmoninę savo dvasinę prigimtį, turime šansą pagaliau suvokti tikrąją savo gyvenimo prasmę, surasti pašaukimą, įkvepiančią savirealizacijos, veiklos ir pajamų kryptį. Esame kūnuose įsikūnijusios sielos, atėjusios į Žemę mokytis ir tobulėti. Jeigu norim atrasti tą prasmingumą, šios puikios knygos gali prie to prisidėti.
- 38. Sonia Choquette “Sielos pamokos ir tikslas”
Labai įdomi, lengvai ir aiškiai parašyta knyga, kurioje pateikiamos 22 sielos pamokos, kurias kiekvienas savaip turime išmokti. Kai kurias iš jų jau esame įsisavinę, o kitos mums visiškai naujos. Prie kiekvienos pamokos autorė pateikia patikslinimus, kaip žinoti, ar konkrečioje pamokoje esi naujokas, ieškotojas, siekėjas, o gal jau ir meistras bei patarimus, kaip greičiau pamoką išmokti. Knyga pati savaime veikia kaip terapija (t.y. vien jos laikymas rankose ir skaitymas), nes yra pripildyta aukšto dažnio vibracijų, kurias jautresni žmonės puikiai jaučia. Žodžiu, skaitykite ir terapinkitės. 🙂
- 39. Peter Watson Jekins „Kaip aš miriau ir kas nutiko po to. Sielų pasakojimai iš Anos pusės.“
Įdomaus ir neįprasto turinio knyga, pasakojanti dešimtis skirtingų sielų istorijų, apimančių žmogaus gyvenimą, jo mirties momentą ir kas nutiko jam būnant tarp gyvenimų. Čia išgirsim ir turtuolio, ir ūkininkės, ir maniako, ir savižudžio, ir vaiduokliu virtusio vaiko, ir kareivio, ir kitas istorijas. Pagrindinis sielų pasakojimus surinkusio autoriaus tikslas – parodyti, kokios skirtingos yra kiekvieno iš mūsų pasirinktos šio gyvenimo užduotys, scenarijai ir su kokia milžiniška besąlygine meile mes pasitinkami sugrįžę Ten, kur mūsų niekuomet neteisia, kad ir kaip būtų susiklostęs mūsų gyvenimas. Knyga veikia tikrai gydančiai.
KITOS TEMOS:
40. Eckhart Tolle “Šios akimirkos galia”
Paskutinį dvidešimtmetį labai daug kalbama apie buvimo „dabar ir čia“ svarbą. Kad ši būsena yra esminis laimės faktorius, daugeliui klausimų jau nekyla, bet klausimas, kaip visgi šią sąvoka įsisavinti ir tuo labiau, tokią būseną pasiekti?
Ši knyga – tai puikus bandymas parodyti, kad iš tiesų jokio vakar ir jokio rytoj nėra. Yra tik amžinas „dabar“ momentas. Visa kita yra iliuzija. Nuo žemiausio benamio dugno iki aukščiausios žinomo rašytojo viršūnės savo patirtį kaupęs Eckhartas stebina savo įžvalgomis ir perduodama paprastumo žinia. Įdomios ir kitos autoriaus knygos. Verta paskaityti.
41. Vianna Stibal „Teta Gydymas“
Jeigu domitės energetiniu gydymu, norite išmokti pasveikti vien Aukščiausių jėgų valia ir taip pat išgydyti kitus, jei norite išsivalyti nuo jus ribojančių nuostatų, arba dirbate su žmonėmis ir norite jiems padėti – ši knyga kaip tik jums. Paskutinius kelis metus itin Lietuvoje populiarėjantis Teta gydymas įgauna vis didesnius pagreičius dėl savo paprastumo, prieinamumo ir stulbinamai greitų gydymo rezultatų. Ši knyga galėtų būti puikus įvadas į rimtesnį metodo mokymąsi seminarų metu.
Grožinė ugdomoji literatūra
Paprastai į Sielos namų rekomenduojamų knygų sąrašą įtraukiu tik negrožinės literatūros knygas, atitinkančias kelis svarbiausius kriterijus:
- Knyga padeda asmeninio augimo kelyje
- Įkvepia darbui su savimi ir teigiamiems pokyčiams
- Yra įdomi ir pakankamai lengvai skaitosi
- Sugeba išlaikyti intrigą ir skaitytojo susidomėjimą
Visą gyvenimą labai mėgau skaityti ir prieš 10 metų daugiausia skaičiau gerus romanus ir poeziją. Tuomet gavau vieną puikų asmeninio augimo patarimą. Kai iš tavo 10 perskaitytų knygų, 3-4 bus romanai, o likusios – knygos, skirtos tavo augimui, tu pajausi esminį skirtumą. Pradžioje tai pritaikyti nebuvo lengva, bet rezultatas buvo to vertas.
Grožinę literatūrą vis dar labai mėgstu ir tikrai skaitau, bet visgi intuityviai stengiuosi išlaikyti skaitomų knygų santykį 40/60, kur 40% yra įvairūs romanai, o 60% yra negrožinė literatūra, skirta asmeniniam tobulėjimui. Taip gaunasi, kad perskaičius vieną kitą daugiau susikaupimo ir dėmesio reikalaujančią knygą, kuri suteikia peno apmąstymams, augimui ir daug informacijos darbui su savimi, galima leisti sau pasilepinti viena galbūt ne tokia jau rimta ir prasminga knyga, reikalinga tiesiog pramogai. Tokia knygų pasirinkimo formulė man suveikė puikiai. Pabandykit ir jūs – gal patiks.
Be to yra puikių visus aukščiau išvardintus kriterijus atitinkančių grožinių kūrinių, kuriems tikrai galima daryti išimtis. Keliais iš jų ir noriu pasidalinti.
42. Chiara Alkante “10 minučių”
Smagus, intriguojantis, smagiu humoru pagardintas ir transformaciją skatinantis romanas apie moterį, kuri ryžtasi iš pagrindų pakeisti savo į šukes pabirusį gyvenimą. Ir jai tai pavyksta. Kokiu būdu?
Įsivaizduokit, kad kasdien po 10 minučių darytumėte kažką visiškai naujo, niekad neišbandyto. Tik 10 minučių, bet tai turi būti kažkas absoliučiai jums nepažįstamo ir nepatirto. Baisu? Bet tik lipdami iš savo komforto zonos atrandame didžiausius stebuklus gyvenime ir atliekame virsmą. Knyga tikrai užkrečianti. Tik paskaičius norisi pagalvoti, ką gi tu veiktum kasdien per tas 10 minučių.
43. Cheryl Strayed “Laukinė”
Tai vienas geriausių pasaulinių bestselerių, iš tiesų vertas apdovanojimo už tokią tikrą, sukrečiančią ir širdį paliečiančią moters istoriją. Knyga pasakoja apie vienos jaunos moters sprendimą pėsčiomis ir vienumoje įveikti daugiau nei 4000 kilometrų Ramiojo Vandenyno kalnų taku. Šios transformuojačios kelionės memuarai, persmelkti skausmo, vienatvės, abejonės ir baimių galiausiai mums atveria išsigryninusią ir prie savo tikrojo aš sugrįžusią žavią moterį. Taigi, tai knyga apie žygį į save. Knygos pagrindu 2014 metais buvo pastatytas puikus filmas, kurį taip pat rekomenduoju.
44. Laurent Gaunelle „Dievas visada keliauja inkognito“
Dar viena puiki knyga, vertinga ne tik kaip intriguojantis iki paskutinių puslapių dėmesį išlaikantis romanas, bet ir kaip susimąstyti verčiantis kūrinys. Jame stebime, kaip pagrindiniam personažui nepažįstamasis išgelbsti gyvybę, mainais už tai prašydamas nuo šiol daryti taip, kaip liepia jis. Daugelis jam skirtų užduočių sunkios, keistos, besusipynusios į didelį ir vis dar nesuprantamą nepažįstamojo planą pakeisti vaikiną į gerąją pusę, versdamos jį emociškai augti, stiprėti ir galiausiai išsilaisvinti iš savo vidinių apribojimų. Jei mėgstate netikėtų istorijos vingių kupinas ir pribloškiančią pabaiga pagardintas prasmingas istorijas – ši knyga jums.
Rekomenduojamos knygos – 4 dalis
- 45. Andrė Pabarčiūtė “Moters magijos mokykla”
Tai garsios Moters magijos mokyklos įkūrėjos knyga tuo pačiu pavadinimu. Nieko nuostabaus, kad daugybę metų mokymus vedati, dainuojanti, knygas rašanti, ypatingais talentais, meile gyvenimui, moterišku žavesiu ir vidine šviesa apdovanota moteris sugebėjo parašyti tokią stebuklingą knygą moterims ir vyrams, kurie nori jas geriau pažinti. Nors knygų apie moteriškumą yra daug, dauguma jų remiasi klasikiniais psichologijos aspektais, kas yra ir kas nėra moteris, ką ji turėtų ir ko neturėtų daryti, norėdama susirasti antrąją pusę. Andrės knyga yra visai kitokia. Joje moteriškumo dovanos – seksualumas, mokėjimas auginti santykius, puoselėti meilę, naudotis intuicija – pateikiami su tokia meile, kuria neįmanoma neužsikrėsti. Man tai buvo viena iš tų retų knygų, kurias skaitant pradedi nuo pačios knygos jausti sklindančią magišką pozityvią energiją. Taigi, nieko nuostabaus, kad perskaičiusi šį kūrinį, įsimylėjau save ir savo kūną iš naujo.
- 46. Sandra Anne Taylor „Slapta praėjusių gyvenimų jėga“
Mane, kaip ir daugelį mano “Sielos namų” skaitytojų itin domina dvasinės knygos, atsakančios į klausimus, kas iš tiesų esame, kodėl ateiname į šį pasaulį ir kas būna tuomet, kai miršta mūsų fizinis kūnas. Regresine meditacija ir hipnoterapija, kurių pagalba terapeutai padeda klientams prisiminti savo praėjusius gyenimus ir netgi būseną, vadinama “GTG – gyvenimas tarp gyvenimų” domiuosi jau ne pirmus metus. Esu su tuo šiek tiek susidūrusi ir asmeninėje praktikoje. Todėl buvo įdomu šioje knygoje atrasti dar daugiau žinių apie tai, kaip įmanoma prisiminti buvusias savo inkarnacijas ir kaip praėjusių gyvenimų prisiminimas gali padėti tvarkytis su šiame gyvenime turimais emociniais blokais, ligomis bei kitais iššūkiais.
- 47. Anita Moorjani „ O jei dangus yra čia?“
Besidomintys AMP (artimas mirčiai potyris) būsenomis arba skaitantys mano rekomenduojamas knygas, su šia autore jau yra pažįstami. Anita išgarsėjo visame pasaulyje po to, kai susirgusi 4 stadijos vėžiu patyrė AMP būseną, o sugrįžusi iš jos papasakojo pabuvojusi Anapusybėje. Praėjus vos porai savaičių po grįžimo, vėžys iš jos kūno stebuklingai ir visiškai pasitraukė. Jos autobiografinė knyga “Miriau, kad tapčiau savimi” man asmeniškai buvo viena stipriausiai palietusių knygų apie Anapusybę ir tikrąją besąlyginės meilės galią, neiškraipytą šiuolaikinėmis šio termino banalybėmis. Antroje savo knygoje Anita tęsia šią temą ir griauna Vakarų visuomenėje nusistovėjusius mitus, blokuojančius meilę sau ir trukdančius patirti mums ilgalaikės laimės bei prasmingumo jausmą kasdiename gyvenime.
- 48. Norman Doidge „Save keičiančios smegenys“
Ši knyga tikrai nebus lengvas skaitinys prieš miegą, bet joje atskleistos idėjos tikrai vertos pastangų. Remdamasis įvairiomis autentiškomis istorijomis ir įvairiais atliktais moksliniais tyrimais autorius pristato smegenų neuroplastiškumo temą. Jos esmė yra smegenų gebėjimas keistis, atsistatyti, sveikti ir tobulėti, reaguojant į nuosekliai ir sistemingai kartojamus lavinimo pratimus. Tai žmogui suteikia beveik dieviškos galios, reiškiančios, kad net ir turėdami kažkokių apribojimų, įdėję kryptingų valios pastangų, mes galime iš esmės pakeisti save ir ištobulinti savo gebėjimus.
- 49. Elisabeth Gilbert „Didi Magija“
Tai, ko gero, viena labiausiai mane įkvėpusių knygų, perskaitytų per paskutinius metus. Savo lengvai skaitomame ir pozityvumu kunkuliuojančiame kūrinyje jau daugeliui žinoma knygos “Valgyk, melskis ir mylėk” autorė pasakoja apie didžiąją kūrybos magiją, kuri gyvena kiekviename iš mūsų. Pasitelkusi autentiškas istorijas ir įkvepiančius pavyzdžius ji puikiai iliustruoja, kad kiekvienas iš mūsų yra meninkas, kad kūrybinė mūza gali atskristi pas kiekvieną, kuris tuo tiki. Autorė sėkmingai griauna įvairius mitus, blokuojančius mūsų kūrybingumą. Ji skatina ieškoti savo vidinio talento ir tai daro taip įtikinamai, kad dar nė neperskaičius knygos norisi šokti ir bėgti tų talentų ieškoti bei realizuoti. Ši knyga yra iš tiesų nuostabi ir veikia terapiškai ne tik pradedančius meninkus, bet ir tuos, kas dar tik svajoja pasigauti kūybos mūzą. Ypač rekomenduoju tiems, kurie mano, kad yra visiška vidutinybė ir jokių ypatingų talentų neturi.
- 50. Loreta Stonkutė “Dvylika talentų, drakonais lakstančių”
Įdomi lietuvių autorės saviugdos knyga, apjungusi astrologijos, jogos, ajurvedos ir psichologijos žinias. Kūrinys skirtas tiems, kas nori atskleisti savo talentus ir pažinti, prisijaukinti bei nugalėti didžiausias ydas (jas knygoje simbolizuoja drakonas), po kuriomis mūsų vidiniai talentai ir slepiasi. Knyga suskirstyta pagal ydas ir talentus, kuriuos galima priskirti individualiam žmogui pagal jo gimimo datą ir gludinti tiek jogos asanų, tiek savistabos, įvairių praktikų ir netgi maisto pagalba. Darbas su ydomis, net jei apie jas reikia tik skaityti ir jas stebėti – nėra lengvas procesas, bet savo vidinius demonus nugalėję žmonės sako, kad jis to vertas. 🙂
Geros grožinės literatūros knygos
Kaip ir žadėjau, noriu pasidalinti keletu gerų grožinės literatūros kūrinių, o tiksliau – jų rekomendacijomis. Vienas iš šių knygų perskaičiau jau prieš daugelį metų, kitos mano rankose atsidūrė tik šiemet. Jokių banalių meilės istorijų, fantastinių nuotykių, nesibaigiančių intrigų, kraują stingdančių ir dėmesį prikaustančių siužetų čia, deja, nerasite. 🙂 Nors tokiomis knygomis retkarčiais savo “skaitaraštį” paįvairinu dėl įdomumo, visgi man grožinė knyga turi būti ne tik smagiai praleistas laikas ir įtraukiantis siužetas. Svarbiausia – kokį šleifą ji palieką perskaičius. Jei man norisi ją tik padėti atgal ant lentynos, o po kelių metų net nebepamenu, apie ką ji buvo, vadinasi skaitydama švaisčiau savo laiką. Todėl visos mano rekomenduojamos grožinės literatūros knygos turi slaptą ar atvirai išreikštą tikslą auginti, prusinti, edukuoti savo skaitytoją, įkvėpti jį keistis ir sleistis.
- 51. Elisabeth Gilbert „Valgyk, melskis, mylėk“
Net jei jau matėte puikų filmą tuo pačiu pavadinimu (pagrindines roles jame atliko nuostabieji Džiulija Roberts ir Chavjeras Bardemas), būtinai paskaitykite ir knygą. O jei filmo nematėme, tuomet pradėkite nuo knygos ir nuoširdžiai ja pasimėgaukite 🙂
Šiame autobiografiniame kelionių ir dvasinių atradimų dienoraštyje autorė pristato širdį paliečiančią vidinių ieškojimų ir meilės istoriją, sužavėjusią milijonus skaitytojų visame pasaulyje. Tai knyga, įkvepianti kelionėms, meilei, saviieškai, saviugdai ir dvasinės pilnatvės bei tikrų vertybių paieškoms.
- 52. Elisabeth Gilbert „Pasižadėję“
Visai kitokia, antroji šios autorės knyga, kurioje ji tęsia prasidėjusią meilės istoriją. Visgi – tai jokiu būdu ne meilės romanas. Gal net atvirkščiai. Kūrinyje įvairių kultūrų ir tradicijų šviesoje nagrinėjami santuokos suteikiami pliusai ir minusai, monogamija, ilgalaikis įsipareigojimas ir kitos temos. Todėl skaitant turime puikią galimybę pasverti savo turimų ar dar tik būsimų santykių įvairiapusiškumą. Na, ir desertui – laiminga autorės istorijos pabaiga.
- 53. Irvin D. Yalom
Vienas didžiausių mano paskutinių poros metų atradimų – amerikiečių psichoterapeuto Irvino Jalomo knygos. Šio rašytojo psichologiniai mokomieji romanai gyvi, lengvai skaitomi, jautrūs ir puikiai atskleidžiantys individualios ir grupinės psichoterapijos naudą, ypatingo santykio tarp psichoterapeuto ir kliento svarbą bei vidinės žmogaus transformacijos stebuklus. Juos skaitydami, turime galimybę pažvelgti į psichoterapijos mokslo atsiradimo ištakas, gydomojo proceso užkulisus ir artimiau susipažinti su tuo, kokią galingą jėgą turi sąmoningas žmogaus darbas su savo autentiškumu ir jį blokuojančiais trukdžiais. Mylimiausios mano trys Irvino Jalomo knygos yra šios:
- 54. “Kai Nyčė verkė”,
- 55. „Melagis ant kušetės”
- 56. „Gydymas Šopenhaueriu“ .
- Paulo Coelho
Apie bene populiariausią pasaulio romanistą Paulo Coelho daug pasakot nereikia. Bent vieną iš 30 išleistų jo kūrinių yra skaitęs ko gero kiekvienas, nors kiek besidomintis tokio žanro romanais. Juose apsijungia ir gyvenimo išmintis, ir simbolinės, kartais net pasakų žanrą primenančios metaforos, puiki įtraukianti siužetinė linija, ir gyvi personažai, ir meilės istorijos, ir dvasinės žinios bei edukacija. Vieną garsiausių Paulo knygų “Alchemikas” vieni laiko dvasinės grožinės literatūros klasika, kiti – banalybe. Visgi, autoriaus gebėjimas sudėtingus dalykus perteikti paprastai, įkvepiančiai ir įdomiai padaro jo knygas iš tiesų ypatingas. Kaip ten bebūtų, turiu pripažinti, kad nei vienas iš per paskutinius 10 metų išleistų Coelho kūrinių didelio įspūdžio man nepadarė – netgi daugiau – nuvylė arba savo banaliu turiniu ir neįdomiais personažais, arba nustebino protui nebeįkandama ezoterika. Nieko nuostabaus, kad net ir pasauliniai genijai, leisdami po knygą per metus ar du, galiausiai išsikvepia. Todėl man pačios vertingiausios yra senesnės Paulo knygos, kurias galima skaityti pakartotinai. Nerašysiu apie kiekvienos iš jų turinį ir negadinsiu staigmenos malonumo. Tiesiog palinkėsiu smagių žiemos vakarų su viena ar visomis iš šių 6 puikių knygų.
- 57. Paulo Coelho „Veronika ryžtasi mirti
- 58. Paulo Coelho „Vienuolika minučių“
- 59. Paulo Coelho „Zahiras“
- 60. Paulo Coelho “Prie Piedros upės – ten aš sėdėjau verkdama”
- 61. Paulo Coelho „Portobelo ragana“
- 62. Paulo Coelho “Brida”
- 63. Sydney Hopkins (Fynn) “Mister God This is Anna”
Na ir pabaigai, noriu pasiūlyti viena puikią knygą, kuri nėra išversta į lietuvių kalbą. Skaitantys angliškai arba rusiškai gali rasti ją elektroniniame ar net audio formate. Tai jautri ir gyva istorija apie mažą, nežinia iš kur atklydusią mergaitę Aną, užduodančią savo naujam globėjui Finui pačius svarbiausius gyvenimiškus klausimus ir ieškančią į juos atsakymų su visiškai nevaikišku rimtumu. Knyga tiesiog sujaudina iki sielos gelmių savo tikrumu, jausmingumu, sukrečiančiomis filosofinėmis įžvalgomis ir labai nebanalia pabaiga. Nuoširdžiai rekomenduoju. 🙂
Smagaus jums skaitymo. Pasidalinkite komentaruose savo įspūdžiais ir rekomendacijomis.
Geriausios rekomenduojamos knygos – 5 dalis
Toliau tęsiu didžiausią įspūdį man padariusių įkvepiančių psichologinių ir asmeninio tobulėjimo knygų sąrašą. Jame rasite ugdomojo pobūdžio knygas, kurių skaitymui reikia daugiau laiko bei susikaupimo. O taip pat prasmingą grožinę literatūrą, kurios įžvalgos įpintos į autentišką pasakojimą, istoriją. Tokias knygas „suryji“ akimirksniu, net jei skaitai dienos pabaigoje prieš miegą. Šįkart visos saraše pristatytos knygos man pasirodė absoliučiai nuostabios, todėl jas drąsiai rekomenduoju.
Ištikimiausi Sielos namų skaitytojai turbūt pastebėjo, kad paskutiniu metu labai gilinuosi į autentiškumo, savo šešėlio jaukinimosi, savęs besąlyginio priėmimo, leidimo sau būti netobulu, kontrolės paleidimo ir panašias temas. Jos skamba ir mano paveiksluose, ir FB puslapio vizualinėse įžvalgose, ir straipsniuose, ir komentaruose.
Visi šie aspektai, jų priėmimas į savo gyvenimą atneša tokią laisvę, tokią ramybę ir lengvumą, kurį sunku nusakyti žodžiais. Noriu, kad ir jūs patirtumėte šį pūkelio švelnumo, gėlės trapumo ir akmens tvirtumo jausmą, vardu VIDINĖ RAMYBĖ.
Štai dėl ko šį kartą iš visų perskaitytų knygų atrinkau tas, kurios labiausiai siejosi su šia tema ir pasirodė labiausiai vertos skirto laiko.
Jūsų patogumui prie knygų įdėjau nuorodas, kur jas galima įsigyti. Visgi kai kurių seno leidimo arba jau išparduotų knygų reikės paieškoti tarp perskaitytų knygų arba pasiskolinti iš draugų.
Tema – savivertė, autentiškumo paieškos, kaip išmokti besąlygiškai priimti savo netobulumą ir atrasti vidinę ramybę
Tai iš tiesų puiki knyga apie savivertę. Šis kūrinys suteikia mums galimybę šią grynai mūsų gyvybės rūšiai būdingą savęs stebėjimą ir vertinimą iš šono išnagrinėti po padidinamuoju stiklu. Kas ta savivertė, kokia jos nauda, kaip suprasti, kokia mūsų asmeninė savivertė (dažnai ji visai ne tokia, kokią ją manėm esant), kaip stiprinti savivertę, atsikratyti kompleksų ir mokytis priimti save. Iš esmės galima sakyti, kad tai knyga apie tikrąją besąlyginę meilę sau ir tai ją padaro itin ypatinga. Knygoje rasite ne tik lengvai skaitomą teoriją, autentiškų pavydžių ir istorijų, bet ir praktinių patarimų, mokantis priimti save. Manau, kad po truputį įgyvendinant knygoje išdėstytus patarimus, turime galimybę su laiku įgyti vis daugiau laisvės nuo neslopstančio sėkmės poreikio ir nesėkmės baimės. Ji įžiebia tikėjimą, kad esame verti meilės ir pripažinimo, nepriklausomai nei nuo nesėkmių, nei nuo pasiekimų, nes ir viena, ir kita mūsų nei charakterizuoja, nei trunka nuolat.
Visgi, šalia knygos rekomendacijos, noriu pridėti ir grynai asmeninį perspėjimą. Jei turite žemą arba vadinamąją aukštą trapią savivertę, pradėjus ją stebėti ir rimtai analizuoti, gali sukilti stiprūs jausmai. Todėl geriausia šią knygą skaityti normuotai, neskubant ir lengvai atsitraukiant. Leiskite ateinantiems suvokimams įsigerti į jūsų mintis ir širdį lengvai ir su meile, be spaudimo.
Apie šią mokslininkę sužinojau ne iš jos knygos, bet visų pirma peržiūrėjusi itin populiarią jos kalbą apie pažeidžiamumo ir netobulumo dovanas TED konferencijoje. Jos žodžiai lietė širdį, humoras, su kuriuo autorė kalbėjo apie savo perfekcionizmą, puikiai atskiedė esminių įžvalgų gilumą ir rimtumą. Norėjosi klausytis dar ir dar. Tik mintyse paleidusi mintį, kad norėčiau su šios autorės mintimis susipažinti giliau, gavau jos knygą paskaityti. Taigi, su džiaugsmu leidausi į šią kelionę, kurios atgarsiais ir noriu pasidalinti.
Nuolat siekiame lygintis su kitais, stengiamės ne tik pritapti, bet ir būti geresniais. Manome, kad prisitaikę, pritapę, tapsime mėgstami, pripažinti, pelnysime meilę ir taip užmezsime artimą ryšį – lygu būsime laimingais. Tai iliuzija. Būtent nuolatinis savojo savo autentiškojo veido slapstymas po visomis tobulybių kaukėmis mus atitolina nuo nuoširdaus artumo ir vidinės ramybės jausmo. Maža to – jis mus išvargina ir įvaro į nerimą, depresijas bei šių jausmų slopinimą priklausomybėmis ir persivalgymu.
Šioje knygoje Brene Brown paprastai, su humoru ir nuoširdžiai pasiūlo 10 būdų į Gyvenimą iš visos širdies, kuriame galime mėgautis tuo, kas esame ir kurti tikrą ryšį. Nuostabi knyga – rekomenduoju,
Norite sukurti harmoningus santykius su savimi ir aplinkiniais, bet jaučiate, kad jūsų žema savivertė bei destruktyvus elgesys nuolat pastoja kelią? Ieškote pagalbos, bet nežinote, kur ją surasti?
Šią knygą rekomenduoju visiems tiems, kurie jau yra pasiruošę įdomiam, nors ir nelengvam keliui individualioje ar grupinėje psichoterapijoje, bet vis dar nežino, ko jame tikėtis ir dar delsia pradėti. Taip pat ji bus naudinga tiems, kurie terapijai nesiryžta, nes mano, kad tai nesąmonė, kad jiems to nereikia, kad su visais emociniais sunkumais jie gali susidoroti patys.
Garsus psichoterapeutas išsamiai ir aiškiai išdėsto paprastas tiesas apie tai, kas yra terapija, kaip ji veikia, ko verta joje tikėtis, kaip ji vyksta, kam jos reikia ir ką daryti jai pasibaigus. Puiki knyga, kuri gali būti puikia jūsų terapinio kelio pradžia.
Dar viena puiki garsios lietuvių psichoterapeutės knyga apie autentiškumo paieškas, nuoširdaus ir autentiško ryšio kūrimą, asmens tipologiją ir daugelį kitų svarbiausių asmeninio tobulėjimo bei saviieškos temų.
Tikromis klientų istorijomis pagardinta knyga mums primena, kokią didelę svarbą mūsų elgesio formavimui turi vaikystės išgyvenimai, kodėl visos mūsų emocijos yra svarbios ir reikalingos, kodėl mes visi stengiamės pritapti ir taip bijome parodyti savo pažeidžiamumą, kodėl visi ieškome autentiško intymaus ryšio ir taip bijome pripažinti savo žmogiškumą.
Knygoje gausu ne tik mokslinių tyrimų, rimtų pamąstymų, autentiškų istorijų, bet ir kiekvienoje eilutėje jaučiamos autorės nuoširdumo, empatijos, noro padėti bei begalinės meilėms visiems, jos ieškantiems.
Grožinė literatūra – geriausios knygos prasmingam laiko leidimui
Prižadėjau, kad ir toliau dalinsiuosi ne tik psichologinėm bei dvasinio tobulėjimo knygom, bet ir grožine literatūra. Su sąlyga, kad ji yra prasminga, įkvepianti, skatinanti asmeninį tobulėjimą, šviečianti ir tokia, kur perskaičius knygą, prisimeni jos esmę likusį gyvenimą. Tokios knygos, mano manymu, turi didelį pliusą ir kartais duoda ne mažesnę, o gal net didesnę naudą nei rimti veikalai. Būna, kad bandydamas įveikti rimtesnes, sudėtingos terminologijos kupinas knygas, jautiesi lyg skaitytum vadovėlį. Iš dalies taip ir yra. Tai gali kelti net ir vidinį pasipriešinimą, Taigi, po ilgos darbo dienos jėgų skaityti rimtą “vadovėlinę” knygą gali neužtekti.
Tuo tarpu skaitydamas lengvai „suvirškinamą“, gyvenimišką, įtraukiančią istoriją, nori nenori susitapatini su ja. Taip daug lengviau priimi joje esančias įžvalgas, leidiesi jų įkvepiamas. Visgi skaitant romanus ar autobiografines istorijas man svarbu, kad knygos būtų ne šiaip įdomios, bet ugdytų psichologine ir dvasine prasme savo skaitytoją. Tik taip jos tampa vertos mano laiko, kurį branginu.
Noriu pradėti nuo knygos, kuri paskutiniu metu tapo labai populiari. Kai per pora dienų rekomendaciją paskaityti konkrečią knygą gavau net tris kartus iš skirtingų šaltinių, supratau, kad tai ženklas. Belieka imti ir skaityti. 🙂
Ką gi – rekomendacijos pasiteisino. Pasimėgaudama perskaičiau ją per vieną laisvadienį. Kadangi pagrindinės personažės gyvenimo istorija itin priminė mano praeities patirtis, keliavau po puslapius glaudžiai sulipusi su pagrindine personaže Kamile. Kamilė – 38 metų vadybininkė, žmona ir mama. Ji seniai nebejaučia ryšio su vyru, nuolat pykstasi su mylimu sūnum, kaip voverė sukasi nesustojančiame streso rate darbe, vaiko auginimo ir namų ruošos darbuose. Lyg ir viską turi, nieko netrūksta, bet džiaugsmo nebejaučia. Ateina laikas kažką iš esmės keisti. Ji ir keičia. Ir daro tą labai žmogiškai bei įkvepiančiai.
Ši nuostabių asmeninių pokyčių istorija galbūt yra jau ne kartą girdėta arba primena daugelį kitų, bet dėl to nei kiek ne mažiau verta dėmesio. Svarbiausia, kad savo darbą ji tikrai atlieka. Ji įkvepia išdrįsti ir pagaliau pakeisti džiaugsmo nebeteikiančią kasdienę rutiną į Gyvenimą ir visos širdies. Nuoširdžiai rekomenduoju.
Pirmiausia perskaičiau šio populiaraus autoriaus bestselerį „Trobelė“, spėjusį tapti ir šiais metais pasirodžiusiu meniniu filmu. Įtraukiančioje, kriminalinių vingių ir gyvenimiškų jausmų kupinoje istorijoje mes sutinkame – Dievą… Taip, tik jis pasirodo ne klasikiniame pagyvenusio senelio su balta barzda pavidalu. Knyga – tai graži alegorija į tai, kas yra Dievas, kas yra tikėjimas, kam jo reikia žmogui.
Su rimtais išbandymais, netektimi ir dvasinėmis abejonėmis susidūręs pagrindinis personažas atsiranda stebuklingoje trobelėje, kurioje gyvena visa Šventoji Trebyje, ar tiksliau ją įkūnyję personažai. Kokie? Ką jie ten veikia ir kaip baigiasi istorija? Tai sužinosite perskaitę knygą.
Antroji šio autoriaus knyga man patiko dar labiau. Siužetas truputį primena kai kuriuos Holivudinius filmus. Pamenat tokias istorijas, kaip komoje atsidūrę ar sapnuojantys personažai sielos pavidalu keliauja po likusį po jų pasaulį, bendrauja su kai kuriais juos matančiais žmonėmis ir, bandydami grįžti į savo kūną, stengiasi atitaisyti ankstesnio gyvenimo būdo klaidas.
Beje, jei patiks knygos siužetas, rekomenduoju pažiūrėti ir filmus su puikiais aktoriais „A Christmas Carrol“ 2009 bei „Just like Heaven“ 2005. Knygos istorija iš tiesų įtraukia, įkvepia, paglosto širdį, skatina vidinį gerumą ir tikėjimą žmonėmis.
Daug reklamos šiai knygai nereikia, nes „Dviejų gyvenimų“ reklaminė kampanija internete tebesisuka kaip pašėlusi. Nepaisant didelės apimties (net 1300 psl) ir atitinkamos kainos, knyga išparduota ir išleista pakartotinai net du kartus. Todėl tikiu, kad, mažne visi jau yra girdėję apie knygą, sakoma „keičiančią gyvenimus“. Belieka tik klausimas, ar tai tiesa ir ar verta ją skaityti. Ypač, atsižvelgiant į milžinišką apimtį bei savotišką, kartais patosu labai jau prigardintą autorės rašymo stilių.
Mano nuomone knygos istorijose ir siužeto vingiuose perteikiamos mintys apie žmogaus dvasines paieškas, asmeninį augimą, nuolatinę kovą tarp gėrio ir blogio labai stiprios ir vertos dėmesio. Knygos apimtis tikrai didelė, kai kurios dalys skaitosi sunkiai, nes neverbalinis taro eilučių įdėtas turinys prašosi laiko, kad būtų įsisavintas. Galbūt neblogas variantas yra knyga skaityti per keletą kartų. Tikiu, kad ne kiekvienas įveiks šią knygą, bet tie, kurie nukeliaus šią kelionę kartu su pagrindiniu personažu Liovuška, nenegalės būti tokie, kokie buvo.
Jurga Ivanauskaitė
Jeigu reikėtų išsirinkti visų laikų mano mylimiausią lietuvių rašytoją, nė akimirkos nedvejodama rinkčiausi AA Jurga Ivanauskaitę. Tai neabejotinai yra žmogus, savo tekstais gebantis įtraukti ir sudominti. Jos knygos paliečia, užburia, edukuoja, išplečia akiratį, supažindina skaitytoją su Rytų pasaulio religinėmis tradicijomis, su žmogiškaja prigimtimi ir gyvenimo prasmės paieškų temomis itin asmeniškai ir giliai. Prieš keliolika metų man Ivanauskaitės knygos tapo laipteliu į dvasinį tobulėjimą, į domėjimąsi budizmu, į sąmoningumo kėlimą, todėl iš visos širdies rekomenduoju jos kūrybą ir jums, mano mylimi skaitytojai.
Ar gali būti kas geriau ir lengviau, nei skaitant intriguojantį, paslapčių ir netikėtų vingių, meilės istorijų ir erotizmo, nuoširdaus žmogiškumo ir tiesiog nuostabiai turtingos kalbos kupiną romaną ne tik smagiai leisti laiką, bet ir plėsti savo sąmonę, akiratį, tobulėti, augti? Man tai idealus receptas prasmingai pramogai.
Išsamiai kiekvienos knygos siužeto nepasakosiu. Pasakysiu tik tiek, kad mylimiausi mano J. Ivanauskaitės kūriniai yra išvardinti apačioje. Juos ir rekomenduoju:
- 72. Jurga Ivanauskaitė „Sapnų nublokšti“
- 73. Jurga Ivanauskaitė „Ragana ir lietus“
- 74. Jurga Ivanauskaitė „Placebas“
- 75. Jurga Ivanauskaitė „Agnijos magija“
- 76. Jurga Ivanauskaitė „Miegančių drugelių tvirtovė“
- 77. Jurga Ivanauskaitė „Viršvalandžiai“
Geriausios rekomenduojamos knygos – 6 dalis
Sveiki, mielieji. Po pertraukėlės vėl grįžtu į eterį su naujausiu rekomenduojamų geriausių psichologinių ir asmeninio tobulėjimo knygų sąrašu. Tiksliau – jo 6 dalimi.
Šioje dalyje rasite dar 10 puikių knygų. 4 iš jų – harmoningų santykių su savimi ir aplinkiniais tema, vienas perliukas ieškantiems, kaip išdrįsti savo svajonių veiklą paversti darbu, nuostabi, nauja ir daugybe įrodymų pagardinta knyga apie reinkarnaciją, o taip pat 4 puikūs ir prasmingi romanai, įkvepiantys augti, skleistis, mylėti ir ieškoti laimės savo viduje.
Bet apie viską nuo pradžių.
Neilga, lengvu stiliumi šeimyninio psichoterapeutų dueto parašyta knyga, kuri maloniai nustebino. Tai tarsi straipsnių rinkinys, kuriame rasite atsakymus į svarbiausius žmonijos klausimus – kas yra mūsų šešėlis ir kaip priimti savo netobulumą, kas yra meilė, kas yra skausmas, kas yra mirtis, kokia gyvenimo prasmė, ar verta santykiuose aukotis, kaip sutarti su paaugliu ir t.t Smagu skaityti knygą, kurioje vyras ir žmona, išsakydami savo požiūrį į kiekvieną iš temų, tarsi papildo vienas kitą, kartais prieštarauja, kartais antrina, bet kiekvienas savaip prisideda. Skaitosi lengvai, o kadangi temos visai skirtingos gali būti „vartojama“ kaip atskirų psichologinių straipsnių rinkinys maloniam paskaitymui ir pasitobulinimui bei savęs pažinimui.
- 79. Isabelle Nazare Aga „Manipuliuotojai tarp mūsų. Kaip juos atpažinti ir kaip nuo jų apsisaugoti.“
Labai stipri ir naudinga knyga, kurią rekomenduoju kiekvienam. Visi mes savo gyvenime daugiau ar mažiau susiduriame su tipiškais manipuliuotojais – suvokiame tai ar ne. Kartais tokia „laimė“ tenka su vadovu darbe, kartais tokie „fainuoliai“ įsimaišo tarp draugų, dar mažiau kitiems pasiseka su manipuliuojančiais šeimos nariais ar sutuoktiniais. Nedideli manipuliaciniai žaidimai, į kuriuos įsitraukiame kone kasdien – gyvenimo prieskoniai. Bet jei nuolatos esame įsitraukę į toksiškus, mūsų savivertę griaunančius santykius ir dažnai bendraujame su aukšto lygio manipuliatoriumi – tai jau skubios pagalbos reikalaujantis dalykas. Knygos autorė išsamiai ir su realių istorijų pavyzdžiais pasakoja, kaip atpažinti skirtingus manipuliuotojų tipus, įvairų jų manipuliuojantį elgesį ir pristato aiškią strategiją, kaip nuo tokių žmonių apsiginti. Net jei manote, kad jūsų aplinkoje piktybinių manipuliuotojų nėra – paskaitykite šią puikią knygą. Galbūt nustebsite jos pateikiamose istorijose atpažinę kažką iš aplinkinių arba net… save. 😀
- 80. Tim Guenard „Stipriau už neapykantą“
Nors iš esmės tai autobiografinė knyga, parašyta grožinės literatūros stiliumi, pagal savo terapinį, širdį paliečiantį poveikį ji laisvai galėtų konkuruoti su psichologinėmis knygomis, skirtomis asmeniniam tobulėjimui atleidimo ir toksiškų santykių su tėvais temomis. Skaitydama sukrečiančią autoriaus gyvenimo istoriją, verkiau, juokiausi, jaučiau, kaip kartu su juo gyja ir mano vidinio vaiko širdis. Tai knyga, mokanti atleidimo, empatijos, mokanti mylėti iš naujo, net jei vaikystėje, kai mums labiausia reikėjo palaikymo, globos ir meilės, buvome atstumti, pamiršti ir skriaudžiami pačių artimiausių žmonių.
- 81. Hay „Atrask ramybę savo širdyje“
Puiki knyga, skirta visiems, kuriuos gyvenimas ir jo aplinkybės privertė išsiskirti su antrom pusėm. Manau, kad nors kartą gyvenime patyrėme, ką reiškia nutrūkusi draugystė ar meilės santykiai. Taigi sudaužytos širdies, kurią reikia kažkaip pagydyti, jausmas, pažįstamas daugeliui. Dar didesnius randus palieka nutrūkusi santuoka arba – dar baisiau – mūsų mylimų žmonių mirtis, su kuria taip sunku susitaikyti. Šioje knygoje daugelio mylima rašytoja Luiza Hay moko, kaip išmokti paleisti, atleisti, priimti išsiskyrimą ir atsisveikinimą su meile, kaip išgydyti savo širdį ir su laiku – pamilti vėl iš naujo. Tai dar viena puiki, jos ir „netekčių bei sielvarto gydymo“ specialisto David Kessler knyga, kurią drąsiai rekomenduoju.
Drąsi, lengvai skaitoma, puikių idėjų ir įkvėpimo kupina knyga kiekvienam, kuris dar nesuprato, ką nori veikti gyvenime. Pagrindinis autoriaus moto, kuriuo remdamasis jis atranda drąsos imtis to, ką myli – angliškas pavadinime panaudotas keiksmažodis. Tai tas jausmas, kai numojam ranka į galima/negalima, „ką kiti pasakys?“ ir kitokius apribojimus, sakome – „ai, bala nematė“ arba „ai, bus kaip bus“ ir darome tai, ko iš tiesų norime. Knyga suteiks peno mintims tiems, kurie savo svajonių veiklą turi, bet vis neturi jai laiko ir neįsivaizduoja, kaip paversti ją savo darbų bei pajamų šaltinių. Skaičiau ir galvojau – būtent taip ir dariau, eidama link savo svajonių veiklos pavertimo savo pragyvenimo šaltiniu. Rekomenduoju.
- 83. Jim B. Tucker „Sugrįžimas į gyvenimą. Nepaprastos ankstesnį gyvenimą prisimenančių vaikų istorijos”
Reinkarnacijos ir gyvenimo tarp gyvenimų tema mane nuo vaikystės traukia nenumaldoma jėga ir smalsumu. Todėl esu šia tema perskaičiusi tikrai nemažai. Turiu pasakyti, kad ši knyga – viena geriausių reinkarnacijos faktą patvirtinančių knygų su įkvepiančiomis istorijomis iš vaikų, prisimenančių praėjusius gyvenimus, lūpų. Nuo kitų šios tematikos knygų ji skiriasi tuo, kad yra rašyta itin skeptiškai, analitiškai mąstančio mokslininko, kuris nieko neteigia nepatikrinęs istorijos detalių dokumentais, liudininkų patvirtinimais ir kitais žinomais faktais. Ištyręs daugiau nei 2000 įvairiose pasaulio šalyse gyvenančių vaikų, besidalinančių atsiminimais apie prajusį gyvenimą, istorijų, jis tiria ir pateikia reinkarnacijos faktą iš visų galimų pusių. Knygos paskutinėse dalyse autorius dar gi pasidalina savo moksline versija, kas yra sąmonė, sapnai ir mūsų vadinama realybė. Labai įdomi, rimta, bet itin lengvai skaitoma knyga. Rekomenduoju!
Puikūs grožinės literatūros kūriniai asmeniniam augimui
Laurent Gaunele labiausia žinomas dėl bestseleriu tapusios savo knygos „Dievas visada keliauja incognito, kurią jau pristačiau anksteniame Rekomenduojamų knygų sąraše“. Mano manymu – tai geriausia jo knyga. Visgi ir kelios kitos, vėliau parašytos knygos yra vertos dėmesio. Jei mėgstate semtis įkvėpimo saviieškai, asmeniniam tobulėjimui, vidinės išminties paieškoms ne iš rimtų, kartais sunkiai įkandamų dvasinių ir filosofinių knygų, bet skaitydami lengvą ir tuo pačiu prasmingą romaną – Laurent Gaunele parašyti kūriniai tam idealiai tinka. Juose visuomet rasite savyje ir gyvenime pasiklydusį pagrindinį personažą, pamokančias gyvenimo aplinkybes ir vidinę kelionę, į kurią jis leidžiasi, ieškodamas atsakymų, išmintingą patarėją, kuris jį lydi ir veda bei smagiai netikėtą pabaigą.
Atskirai apie kiekvieną iš knygų nerašysiu, negadindama malonumo patirti tą kelionę pačiam. Manau, kad visos trys knygos vertos lengvo, neįpareigojančio paskaitymo be didelių lūkesčių, bet su prasme.
- 84. Laurent Gaunele „Diena, kai išmokau gyventi“
- 85. Laurent Gaunele „Žmogus, kuris norėjo būti laimingas“
- 86. Laurent Gaunele „Ir tu atrasi lobį, kuris slypi tavyje“
- 87. Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“
Na ir šios rekomenduojamų knygų sąrašo dalies pabaigai – absoliutus perliukas. Tai visiškai kitokia, originaliu stiliumi parašyta, labai skandinaviška ir labai smagi knyga apie seną bambeklį Uvę, kuri privers ir juoktis ir ašarą nubraukti. Prisipažinsiu, kad knygą pamilau tikrai ne nuo pirmų puslapių ir pradžioje nesupratau, ko čia visas pasaulis taip dėl jos kraustosi iš proto ir netgi ja paremtą filmą sukūrė. O visgi knygos žavesys skleidėsi lėtai ir vis stiprėjo, kaip svaigus kvapas. Kai su kiekvienu skyrium pamilsti lyg ir keistą personažą vis labiau ir galop supranti, kad pirmas įspūdis, kurį dažnai skubame susidaryti iš išorės, gali būti labai apgaulingas. Ši knyga moko mylėti, priimti su tolenrancija, skatina pažinti ir atsiverti. Ji tokia paprasta ir tokia stipri vienu metu, kad to perduoti žodžiais tiesiog neįmanoma. Skaitykite, juokitės ir verkite kartu su manimi ir tuomet suprasite, ką turėjau omeny.
Geriausių knygų sąrašas – 7 dalis
Sveiki knygų mylėtojai. Praęjo nemažai laiko nuo paskutinio mano įrašo su naujausiu geriausių mano perskaitytų knygų sąrašu. Per tą laiką perskaičiau nemažą krūvą knygų. Dalis jų buvo stiprios ir giliai paliečiančios, kai kurios – grynai pramoginės, o kelios tiesiog nuvylė, todėl į geriausių knygų sąrašą, nepaisant pirminių mano planų, nepapuolė. Čia juk pristatau tikrai tik pačias geriausias mano manymu. 🙂
Šį kartą jūsų dėmesio laukia šaunus penketukas, kurio tema – ASMENINIAI SANTYKIAI SU SAVIMI, ANTRA PUSE BEI APLINKINIAIS. Šiai rekomenduojamų knygų sąrašo daliai puikiai tinka posakis: „Svarbu kokybė, o ne kiekybė“. Todėl knygų jame nedaug, bet jos labai stiprios, kai kurios – itin storos ir visos – labai ypatingos.
Pasigardinkite savo vasaros laiką prasmingais skaitiniais. 🙂
Yra knygos, kurios sukrečia, paliečia, sukelia tokį ilgai neigtų ir slopintų jausmų uraganą, kuris grąsinasi sugriauti nusistovėjusią ramybę. Visgi tokio vidinės pelkės išsivalymo mums visiems, mėgstantiems būti patogiems kitiems, reguliariai reikia. Būtent tokio stiprumo yra šioji knyga. Vidinė terapija prasideda tiesiog ją skaitant, jaučiant panašumą ir ryšį tarp aprašomų istorijų ir asmeninių išgyvenimų, žadinant ne visada malonius, bet gydymo būtinus atsiminimus. Knygoje pristatomos įvairios per stiprios, mus žalojančios, priklausomybę sukeliančios meilės rūšys, tokios meilės kilmė bei būdai save išgydyti.
- Jei jūsų gyvenime vieni neharmoningi asmeniniai santykiai keitė kitus,
- Jei esate linkusi kitų poreikius tenkinti pirmiau nei savo,
- jei stengėtės dėl savo vyrų ir asmeninių santykių kaip begalėdama, bet visvien ilgainiui negaudavote to, ko norite
- jei jaučiatės besiaukojanti, prispausta naštos, neįvertinta, nelaiminga, negeidžiama
- jei manote, kad žmogus, su kuriuo esate šiuo metu, yra daugiausia, ko galite tikėtis, nes geresnio jums susirasti tiesiog nepavyks
- jei nuolat teisinate jums nemalonius vyro poelgius ir slepiate juos nuo kitų, neigdama savo nelaimingą būseną
- jei esate linkusi dėl vyro nertis iš kailio, tenkindama visus jo poreikius, net jei tenka paminti savuosius
- jei nuolat kontroliuojate, vadovaujate, neprašoma patarinėjate savo vyrui
- jei nuolat jį drąsinat, giriat ir kitaip verčiate elgtis taip, kaip jums patinka
- jei vaikystėje turėjote destruktyvius santykius su vienu ar abiem iš tėvų
- jei tiesiog norite jaustis asmeniniuose santykiuose laisvesnė ir laimingesnė
ŠI KNYGA JUMS.
Net jei manote, kad jūsų asmeniniai santykiai yra palyginus geri („kitoms daug blogiau – maniškis bentjau negeria, nevartoja, nemuša), bet nesijaučiate juose laisva, laiminga, save pilnai realizuojanti ir daranti ne tai, kas privaloma, o tai, ko norisi – paskaitykite knygą „Moterys, kurios myli per stipriai“. Galite nustebti suvokusios, kaip ilgai neigėte, vengėte pripažinti tiesą, kuri nėra tokia jau guodžianti.
Kadangi tokios stiprios, terapiškai jau skaitant veikiančios knygos gali sukelti daug nepatogių jausmų (tų, kuriuos sau daug metų neigėte), rekomenduoju skaityti dozuotai. Leiskite sau pilnai suvokti skaitomas mintis, prisiminkite, kaip aprašomos situacijos atsispindėjo jūsų gyvenime. Leiskite sau pajusti, kokios emocijos ir jausmai sukilo, neblokuokite jų. Taip, jie nebus patogūs, bet daug daugiau energijos išeikvosite juos slopindami, nei leisdami sau tiesiog jausti. Ilgainiui ateis palengvėjimas.
Daugeliui destruktyvius, kančios ir aukojimosi kupinus santykius išgyvenusių moterų ši knyga tapo pirmu žingsniu į atsivėrimą, naujos pradžios viltimi ir harmoningesnių santykių kūrimo pagrindu. Tikiu, kad ji padės ir jums.
- 89. Willard F. Harley „Jo norai, jos norai“. Kaip išvengti neištikimybės“
Dar viena itin stipri (viena geriausių mano skaitytų) knyga apie ilgalaikių moterų-vyrų santykių palaikymą ir harmonizavimą. Dažniausia problema santykiuose yra tai, kad rodydami meilę ir dėmesį savo partneriui siūlome tai, ką norėtume iš jo gauti ir jausti patys. Bet priešinga lytis gali meilę jausti ir ją reikšti visiškai kitais būdais, todėl mūsų pastangų ne tik neįvertina, bet ir nesupranta. Knygoje autorius pristato pagrindinius klasikinius vyrų ir moterų poreikius ir būdus juos patenkinti, neskriaudžiant nei vieno, taip palaikant abiejų partnerių meilės talpyklas kaupinas. Skaitosi lengvai. Kupina gerų patarimų knyga – rekomenduoju!
Tai jauki, miela, nuoširdi ir tikrai terapiška knyga apie autentiškumo paieškas ir būdus harmoningai būti pasaulyje – visų pirma su savimi, o tuomet ir su šeima, bendradarbiais, aplinkiniais. Ji tokia paprasta ir žmogiška, kad lengva apsigauti.
Turiu prisipažinti, kad pradėjusi skaityti šią gerai išreklamuotą knygą, kurį laiką užtrukau, kol prisipratinau prie jos struktūros. Kodėl? Ogi todėl, kad ši knyga – tai geriausiausių garsios psichoterapeutės Agnės Matulaitės Facebook įrašų rinkinys. Įrašai sugrupuoti pagal temas, tačiau jų trukmė, kaip ir įprasta facebooke, yra trumpa. Pradžioje buvo jausmas, kad jau tik pradedu įsijausti į dėstomą temą, o ji jau ir baigėsi. Visgi perteikiamo turinio vertė yra ne trukmėje ar žodžių kiekyje, bet jų prasmingume. Taigi skaičiau temą po temos lėtai, po truputį, tarsi po vieną saldainį išvyniodama ir ragaudama nuoširdžias autorės istorijas iš įvairiaspalvio gyvenimo vis labiau jausdama, kad tos temos ir turi būti tokios trumpos. Tam, kad liktų laiko savirefleksijai – minčių atgarsiams, kurie liko paskaičius, pamąstymui, kaip tu jautiesi šioje temoje ir kaip ji pasireiškia tavo gyvenime. Žodžiu – kūrinys tikrai autentiškas, jaukus ir savitas – rekomenduoju.
- 91. Meik Wiking „Mažoji laimės knyga. Hygee: gyvenimas pagal danus“
Laimė – toks subjektyvus dalykas, kuris kiekvienam vis kitoks. Tad ar gali būti konkrečių laimės receptų? Visgi gali. Atsiverskite šią nedidelę, jaukią, malonią rankose laikyti knygą, pagardintą gražiomis nuotraukomis, įsitaisykite lietingą dieną po švelniu apklotu su arbatos puodeliu (o karštą vasaros dieną – sodo medžių šešėlyje ant minkšto krėslo) ir … jau patirsite nedidelę jaukią laimės akimirką.
Tiriant laimingiausias tautas pasaulyje, Danija – jau daug metų iš eilės – pripažįstama pačia laimingiausia. Ar taip yra tik dėl aukšto pragyvenimo lygio, nemokamos sveikatos apsaugos, nemokamo aukštojo mokslo ir itin didelių nedarbo pašalpų? Nereikia pamiršti, kad ir mokesčiai Danijoje – bene didžiausi pasaulyje. Visgi danai savo laimės jausmą sieja su kultūriniu reiškiniu ir mentaliteto bruožu, vadinamu HYGGE. Tai mokėjimas kurti nebrangų, natūralų, mielą jaukumą, kad ir kur bebūtum, kad ir kokiomis sąlygomis gyventum. Autorius pristato daugybe kiekvienam pasiekiamų „receptų“, kaip susikurti emocinio saugumo, ramybės ir harmonijos jausmą, į gyvenimą pasikviečiant daniškąjį HYGGE. Mane labai įkvėpė.Tikiu, kad įkvėps ir jus. Mokykimės iš laimingiausių. 🙂
- 92. Gregori David Roberts „Šantaramas“
Pabaigai, kaip jau tapo įprasta, kad knygos būtų ne vien tik asmeninis tobulėjimas, bet ir pramoga laikui prasmingai praleisti – pristatau vieną geriausių mano perskaitytų grožinės literatūros šedevrų.
Tai kultiniu vadinamas autobiografinis australų autoriaus romanas „Šantaramas“.
Daugelis, pamatę šią neįtikėtino storumo (net 750 psl) knygą, išsigąsta jos apimties. O aš visuomet sakau, kad nemėgstu gerų knygų, kurios yra trumpos. Tik pradedi mėgautis – o ji jau ir pasibaigė. Su „Šantaramu“ taip nenutiks. Pasinėrę į nesibaigiančius autoriaus aprašomus nuotykius Indijoje, ne tik nenorėsite atsiplėšti, bet ir daugeliui vakarų ar net savaičių pasinersite į kontrastingosios, kvapą gniaužiančios Indijos, Bombėjaus ir jo žmonių bei jų kasdienybės pažinimą. Tai tikrų tikriausias šedevras, leidžiantis ne tik pailsėti nuo kasdienybės, bet ir praplečiantis akiratį – būtent tokias grožines knygas mėgstu labiausiai, todėl nuoširdžiai rekomenduoju ilgiems vasaros vakarams ar tingioms atostogų dienoms.
Geriausios rekomenduojamos knygos – 8 dalis
Po ilgesnės pertraukos sugrįžtu su Sielos namų rekomenduojamų geriausių psichologinių , asmeninio augimo ir prasmingų grožinių knygų sąrašu.
Šįkart noriu papasakoti apie dar 10 puikių knygų, kurias drąsiai rekomenduoju. Jose rasite tarpusavio santykių, asmeninio augimo, dvasinio tobulėjimo ir sąmoningumo didinimo temas. O sąrašo pabaigoje– kaip jau tapo įprasta – jūsų laukia kelios grožinės, prasmingos, dėmesio vertos knygos.
Tai puikus, man asmeniškai – geriausias lietuvių autorės tokio pobūdžio praktinis gidas apie grįžimą į savo moterišką prigimtį, visąpusišką savęs priėmimą ir sužydėjimą. Asmeninės saviugdos trenerė ir rašytoja Raminta, vedanti užsiėmimus moterims, dalinasi per visą gyvenimą sukauptais asmeniniais, savo mokytojų ir klienčių atradimais bei patirtimi, kaip pagaliau išmokti elgtis su savim kaip su pačiu mylimiusiu žmogusi – kantriai, švelniai, ne su nuolatiniais lūkesčiais ir priekaištais, o su meile. Knygoje rasite ir konkrečias praktikas, kurias darant gerėja vidinė būsena bei ryšio su savimi jausmas. Pirmasis knygos leidimas buvo išparduotas žaibišku greičiu, o ir anrasis baigia lentynose ištirpti, tad čiupkit, kol yra. Rekomenduoju.
Atsižvelgiant į tai, kaip plačiai pasaulyje yra paplitęs narcisistinis asmenybės sutrikimas, apie jį šnekama ir rašoma – bentjau lietuvių kalba – per mažai. Todėl net ir artimoje aplinkoje susidūrę su narcizu, dažnai nesuprantame, kodėl šalia jaučiamės blogai, nors išoriškai viskas atrodo tarsi būtų normoje. Taip yra dėl to, kad narcizų mes tiesiog nemokame atpažinti. Nesupainiokite šio termino su dažniau vartojamu žodžiu, tinkamu nusakyti save įsimylėjusius žmones, kurie negali savim atsigrožėti ir atsigirti. Kalba eina apie daug rimtesnes nuolatinio artimo bendravimo su narcizais pasėkmes.
Ši knyga man asmeniškai buvo didelis atradimas, kuris atvėrė akis, itin išsamiai supažindino su rimtu ir labai negatyviai aplinkinius veikiančiu asmenybės sutrikimu – narcizu bei papasakojo, kaip nuo tokių apsisaugoti. Skaičiau ir su siaubu turėjau pripažinti, kad savo aplinkoje tokių žmonių turiu net kelis, štai dėl ko santykiai su jais visuomet kėlė prieštaringus jausmus.
Taigi, jei artimam rate turite sumišimą, nejaukumą, sunkumą jums keliantį žmogų, kuris:
- sakosi esąs nuostabus, išskirtinai demonstruoja savo talentus, nutylėdamas apie klaidas ir trūkumus,
- visuomet randa būdų sumenkinti jūsų savivertę ir suversti jums kaltę net ir už tai, ką padarė jis,
- tik apsimeta, kad jam rūpite, o iš tiesų jūsų poreikiai jo visai nedomina,
- profesionaliai meluoja, kuria nuostabaus žmogaus įspūdį, apsimetinėja,
- manipuliuoja ir verčia jus daryti tai, ko nori jis,
- rimčiau pakritikuotas, pagautas meluojant arba jums atsisakius daryti, ko jis nori, tampa siuntančiu baisiu demonu,
- atsisakius su juo bendrauti, taip lengvai atsisveikint nesutinka ir paleidžia į darbą visus savo „kerus“,
gali būti, kad esate nuodingame santykyje su narcizu, kurį reikia nedelsiant nutraukti arba bentjau apriboti, taip save apsaugant. Ši knyga gali jums padėti tokį žmogų atpažinti ir nuo jo saugiai atsitraukti.
- 95. Pierre Dukan „Vyrams patinka apvalutės“
Lieknėjimo ir perkarusio moters kūno kulto visuomenėje tokios knygos – nemadingos. Turbūt dėl to ir radau ją tarp išparduodamų, ir nepasigailėjau. Ji puiki.
Garsaus prancūzų dietologo parašyta knyga mus supažindina su mokslinių tyrimų bei iš pačios gamtos paimtais faktais apie moteriškų apvalumų prioritetus ir svarbą patrauklumui. Remdamasis tyrimų istorijomis ir gražaus kūno įvaizdžiais, kurie keitėsi bėgant amžiams, jis parodo, kad moteriški apvalumai (bet ne nutukimas) ne tik vizualiai atskiria moteris nuo vyrų, bet ir yra priešingos lyties geismo bei traukos centras. Vadinasi – ir žmonijos dauginimosi bei išlikimo sąlyga. 🙂 Labai smagi knyga toms, kurios pavargo nuo nuolatinio bandymo save sukišti į 90-60-90 manekeniškus parametrus ir nori išgirst moksliškai pagrįstą nuomonę apie tai, kad „vyrams patinka apvalutės“.
Puiki garsaus amerikiečių psichoanalitiko, transakcinės analizės kūrėjo knyga, perleista daug kartų ir išversta į daugelį pasaulio kalbų, pristato mums pagrindinius psichologinių, manipuliuojančių ir žalingų žaidimų modelius. Tai destruktyvūs žaidimai, kuriuos tarpusavio santykiuose naudoja žmonės, slopindami jausmus ir kurių niekuomet niekas nelaimi. Knyga padės tokius žaidimus atpažinti ir į juos nebesivelti.
Puikus, sąmoningumą žadinantis, lengvai skaitomas lietuvių dvasinio augimo lektoriaus ir rašytojo Martyno Driuko kūrinys. Čia rasite daug atsakymų, kam apskritai mums reikia dvasingumo ir ką reiškia nubusti iš nuolatinio plaukimo pilkoje masėje sapno, kokias praktikas geriausia rinktis pradedantiems eiti sąmoningumo keliu, kas yra seksualinės energijos transmutacija (liaudiškai vadinama „nebaigimu“) ir kokias aukštumas ji padeda pasiekti, kokie yra pagrindiniai sąmoningų ir darnių vyro-moters santykių dėsniai ir dar daug ką.
Tai klasika tapusi knyga, pasakojanti apie mūsų dvasinę prigimtį. Remdamasis savo tūkstančių klientų, kuriems buvo taikoma regresinė hipnoterapija (grąžinanti į būseną prieš gimimą ir prieš įsikūnyjimą) , įrašytais pokalbiais, autorius reziumuodamas pasakoja apie tai, kaip ir kur sielos iškeliauja po fizinės mirties, kas jas pasitinka, kas yra sielos vedliai ir mokytojai, kokių lygių būna skirtingos sielos, kaip jos pasirenka žemiškus gyvenimus ir kitus labai svarbius klausimus. Labai įdomi ir sąmoningumą ugdanti knyga.
Ne kartą yra tekę girdėti įvairių istorijų apie tai, kaip pažįstami bendrauja su savo mirusiais artimaisiais net ir jiems išėjus. Vieniems šie tiesiog prisisapnuoja, kitiems – pasigirsta jų balsas ar net vaizdas kritinėmis akimirkomis, treti – tiesiog pajunta aiškų jų buvimą šalia. Aš irgi esu turėjusi itin aiškių sapnų, kuriuose išėję mirusieji perduodavo konkrečią tik jiems svarbią žinią, kuri pasitvirtindavo.
Jei domitės gyvenimo po mirties tema, jums gali būti įdomu išgirsti daugybę įvairių autorės surinktų autentiškų istorijų apie tai, kaip išėję artimieji toliau su mumis bendrauja, palikdami žinutes apie save per garsus, vaizdus, kvapus, daiktus, sapnus ir taip toliau.
Prasminga grožinė literatūra:
Tai lietuviams jau žinomos autorės, parašiusios puikų kūrinį „ Tavo antras gyenimas prasideda supratus, kad gyveni tik kartą“ antra knyga. Man ji pasirodė kaip lengvas, greitai susiskaitantis romanas apie vidinius pokyčius, meilę ir sąmoningumą. Smagu paskaityti, kai norisi kažko labai lengvo, bet ne banalaus, o turinčio išliekamąją vertę.
- 101. Sandžajananda „Nuo gaujų iki šventųjų“ I dalis
- 102. Sandžajananda „Nuo gaujų iki šventųjų“ II dalis
Dvi pirmosios lietuvių dvasinio augimo lektoriaus ir rašytojo Martyno Driuko (Sandžajananda) knygos – tai dviejų dalių tikrais autoriaus gyvenimo įvykiais grįstas pasakojimas. Čia rasite autobiografinę, gausiais, spalvingais įvykiais prisotintą ir labiau E. Malūko knygas apie mafiją primenančią istoriją apie ilgą kelionę nuo žemo sąmoningumo kriminalinio veikėjo gyvenimo iki nubudusios ir sąmoningos asmenybės, kokia Martynas tapo.
Pirmoje knygoje autorius daugiau pasakoja apie savo buvusį kriminalinį gyvenimą iki nubudimo, o antroje jau išsamiau pristato dvasinius įrankius, kurie padėjo prisiminti savo dvasinę prigimtį ir užauginti sąmoningumą. Skaitosi lengvai, greitai, o įspūdį palieka stiprų. Rekomenduoju.
Rekomenduojamos knygos 9 dalis
- 103. Elaine N. Aron „Itin jautrus asmuo“
Visą gyvenimą buvau itin jautri. Jautri mergaitė, jautri mergina, jautri moteris. Ir tik per paskutinius keletą metų galiausiai išmokau savo jautrumą ne šiaip pateisinti, bet priimti, pamilti ir laikyti privalumu, o ne trūkumu, kaip kad man visa gyvenimą buvo teigta.
Todėl ši knyga mane palietė ypač stipriai, reabilituodama mano jautrų ir tuo unikalų mano vidinį pasaulį. Skaičiau ją tarsi savo asmeninę autobiografiją, ištikta malonaus šoko, nuostabos, pasigėrėjimo ir graudulio vienu metu.
Buvo sunku patikėti, kaip gražiai į vientisą vaizdą susidėliojo mano jautrumas, jausmingumas, kūrybingumas, intuicija, psichologinis įžvalgumas, dvasingumas, gilumas, noras viską matyti ir analizuot giliau, trapi savivertė, nekantrumas, nerimavimas, jaudulys, nepakantumas dideliam triukšmui ir dideliems žmonių susibūrimams, nuovargis nuo atrodytų, ne tokių jau ir sunkių situacijų, didelis atsigavimo vienumoje, tylos, kūrybos, meditacijos ir reguliaraus poilsio poreikis. Bei daugybė kitų dalykų. Jei ir jums tokios savybės būdingos, jei jaučiatės šio atšiauraus pasaulio nesuprasti, jam per jautrūs, būtinai paskaitykite. Knygos įkvėpta esu anksčiau parašiusi visą straipsnį “Didelio jautrumo dovanos”, kurį kviečiu skaityti čia.
- 104. Žydrūnas Sadauskas „Vaikystės šešėliai“
Tai puikaus lektoriaus, rašytojo ir veidotyros specialisto knyga apie mūsų elgesio modelius, kurie susiformuoja vaikystėje dėl vienokio ar kitokio mūsų šeimos narių elgesio. Knygoje sužinosite, kokie jūsų archetipai (elgesio modeliai) jumyse dominuoja, kaip jie lemia jūsų santykius, jūsų darbo pasirinkimą ir daugelį kitų dalykų gyvenime.
Taip pat autorius supažindina su pasakų personažais ir kaip jų archetipai dominuoja mumyse, skatindamas kiekvieną užaugti iki buvimo savo gyvenimo kūrėju. Tam jis duoda įvairias vaikystės traumų ar, kitaip tariant, vidinio vaiko gydymo technikas.
Daugelį iš jų esu išbandžiusi, įsitikinusi jų veiksmingumu. O kai kurios buvo girdėtos, bet nebandytos, todėl skatina norą pabandyti ir jas. Skaitosi lengvai ir įdomiai, su praktiškais pavyzdžiais. Rekomenduoju.
- 105. Donal Walsh „Pokalbiai su Dievu“
Nepabijosiu pasakyti, kad tai kol kas geriausia mano gyvenime skaityta dvasinė knyga (o jų perskaičiusi esu tikrai nemažai) apie tai, kas yra Dievas, kas esam mes ir ko atėjom į Žemę.
Tai nuostabus, įkvepiantis, suprantamai ir netgi su humoru, dialogo forma parašytas ir itin lengvai skaitomas kūrinys, paaiškinantis, kas yra Dievas, siela, koks mūsų ryšys su Kūrėju, kaip mes kuriame savo realybę savo mintimis, žodžiais ir galiausiai veiksmais, koks mūsų gyvenimo tikslas ir dvasinė prigimtis, kaip susikurti gausą, idealią sveikatą, harmoningus santykius ir mėgautis gyvenimo suteikta gyvybės dovana.
Ji paneigia daugelį mums visą gyvenimą primetinėjamų ir iš piršto laužtų, mus ribojančių bei kontroliuoti leidžiančių religinių mitų apie mūsų nuodėmingumą, ribotumą, atskirtumą nuo Dievo ir pan.
Knygos autorius aprašo pokalbį su Dievu, kuris šnekasi su juo kaip paprastas, gerą humoro jausmą turintis artimas draugas. Visus sudėtingiausius gyvenimo dėsnius jis paaiškina taip paprastai, kad klausimų praktiškai nelieka.
Manau, kad šią knygą turėtų perskaityti kiekvienas, pradėjęs eiti dvasinio atsivėrimo keliu, nes ji padeda ne tik pajausti sparnuotą savo gyvenimo kūrimo galią, laisvę būti savimi be žmonių sukurtų apribojimų, bet ir itin artimą ryšį su Dievu. O tai veikia iš tiesų terapiškai, nes sugrąžina mums Kūrėjo galią, kurią patys savyje neigiame, nors ją mums dovanojo mūsų Tėvas.
- 106. Donald Walsh „Pokalbiai su Dievu II” (yra dar kelios šios knygos serijos, kurias aprašysiu vėlesniuose įrašuose)
Tai puikus pirmosios knygos pratęsimas, kuriame autorius tęsia pokalbį su Dievu. Šįkart daugiau gilinamasi į globalias, ne tik asmenines temas – kas yra laikas, jausmai, tikėjimas, seksas ir lytiškumas, politika, meilė ir t.t. Siūlomi įdomūs vaikų auklėjimo, globalios pinigų ir mokesčių keitimo sistemos, politiniai ir ekologiją tausojantys sprendimai. Rekomenduoju, kaip puikų pirmos knygos papildymą.
P.s. Tiesa, nei vienos iš trijų šios serijos knygų pardavime nebėra. Bet paieškojus internete nesunkiai rasite jų PDF variantą arba skaitytą versiją.
- 107. Harville Hendrix „Santykių labirintai. Kaip mes ieškome antros pusės ir kodėl likti kartu taip sunku.“
Santykių tema domiuosi seniai, todėl įvairios mokomosios literatūros, seminarų ar audio/video įrašų bei asmeninės ir grupinės terapijos asmeninių santykių tema gyvenime esu prikaupusi nemažai.
Šią skaičiau taip ilgai, kaip tik galėjau, nes tai buvo kažkas nerealaus – stipraus, terapinio ir atveriančio akis – norėjosi ištempti malonumą kuo ilgiau. Todėl ją galiu užtikrintai vadinti geriausia, stipriausia ir aiškiausiai parašyta knyga, skirta sąmoningų santykių kūrimui, kokią tik yra tekę skaityti. Tokią pabaigus iškart norisi pradėti skaityti dar kartą ir, žinoma, pritaikyti asmeniniuose santykiuose.
Amerikiečių kilmės psichoterapeutas Harvillis Hendrixas suprantamai paaiškina, kodėl pajaučiame trauką ir pasirenkame į partnerius žmones, turinčius savyje miksą gerų ir blogų mūsų tėvų bei kitų mums įtaką padariusių globėjų savybių – galinčių mus dar labiau sužaloti arba – pasirinkus sąmoningą partnerystę – išgydyti.
Autorius papasakoja, kaip ateiname į santykius, tikėdamiesi išgydyti vaikystėje padarytas žaizdas ir kaip sąmoninga partnerystė ilgainiui tokią dovaną mums gali suteikti. Čia aiškiai aprašomi klasikiniai 3 meilės etapai: 1) iliuzinis-romantinis periodas, kai norisi nuolat būti kartu, o partneris smarkiai idealizuojamas (trunka nuo kelių savaičių iki poros metų), 2) konfliktiškoji kova dėl valdžios, kai pamatome vieni kitų trūkumus ir imame vis labiau bartis bei tolti (būtent šiuo periodo neatlaiko didžioji dalis porų ir jo metu išsiskiria), 3) sąmoningos partnerystės etapas, kai santykiai tampa saugumo ir meilės erdve, gydančia vaikystės žaizdas, suteikiančia pilnatvės ir išsipildymo jausmą. Į šį periodą, akivaizdu, kad ateinama per abipusį, sistemingą, ilgalaikį ir sąmoningą darbą. Ir tam reikia ne tik abiejų partnerių pasišventimo, bet ir konkrečių tinkamų įrankių.
Būtent toks praktinis vadovas su aiškiais žingsniais, pratimais, užduotimis ir praktikomis pateikiamas knygoje, pagal kurią kurti sąmoningą partnerystę galima bandyti poroje ir savarankiškai, be terapeuto pagalbos. Labai rekomenduoju.
- 108. Julie L. Hall „Narcizas tavo gyvenime“
Kaip bebūtų gaila – narcisistinis sutrikimas (NAS) yra paplitęs plačiau nei būtų galima įsivaizduoti. Tuo tarpu profesionalios, plačiajai auditorijai suprantamai parašytos literatūros lietuvių kalba apie tai, kaip jį atpažinti, kartu aptinkant ir mūsų gyvenimą smarkiai kartinančius narcizus, kaip nuo jų atsiriboti ir išsigydyti vaikystės žaizdas, iki šiol tikrai trūko. Dar ir dėl to daugelis žmonių, išstūmusių traumuojančius vaikystės atsiminimus, turinčių žemą savivertę, hiper-kontrolę, jausmų ir poreikių slopinimą, nemokėjimą nustatyti sveikas asmenines ribas, globėjiškumą, stiprų vidinį kritiką, perfekcionizmą, nuolatinį nepakankamumo jausmą viduje bei daugelį kitų destruktyvių programų, net neįtaria, kad tai – ilgalaikio traumuojančio santykio su narcizu (tėvais, seneliais, partneriais, mokytojais, vadovais ir t.t.) pasekmė.
Štai dėl ko labai apsidžiaugiau pamačiusi dar vieną profesionaliai paruoštą lietuvišką knygą apie narcizus mūsų gyvenime (apie kitą knygą šia tema -„Narcizai – grobuonys tarp mūsų“ – rašiau 8 rekomenduojamų knygų dalyje). Ši vėlesnė knyga man patiko labiau, bet ir pirma buvo labai naudinga. Todėl platesniam suvokimui siūlau paskaityti abi.
Narcizai – tai labai sutrikę, vaikystėje traumuoti žmonės, kurie moka sudaryti tobulą asmeninį įvaizdį, bet gali savo šeimos narių gyvenimą paversti tikru pragaru, kuriame jautiesi užstrigęs amžiams. Jie puikiai slepia savo gniuždantį sutrikimą, apie kurį žino tik artimiausi šeimos nariai (arba nežino ir jie). Todėl žmogus gali metų metais sau sakyti, kad jo santykiai su tuo šeimos nariu ar partneriu yra kažkokie sunkūs, toksiški, keliantys norą atsiriboti ir nežinoti, kad jis turi reikalą su narcizu. O šis praktiškai niekada nesikeičia, nes manosi esąs tobulas (nors ir slapčia išgyveną vidinę atskirtį bei stiprų gėdos jausmą, kurį slepia po arogancija, kontrole ir kitais veiksmais). Tad vienintelis kelias iš šitų trikdančių ir toksiškų santykių yra ribų atstatymas arba visiškas atsiskyrimas. Bet, visų pirma, tam reikia išsamaus ir praktinio vadovo, kaip tokius „fruktus“ galime savo aplinkoje atpažinti, o tuomet aiškių žingsnių planą, kaip galime sau padėti.
Man ši knyga, kaip ir ankstesnioji apie narcizus, pasitarnavo ne tik dar stipriau atveriant akis į tai, ką teko išgyventi asmeniškai, bet ir atskleidė dar daugiau būdų, kaip galutinai pasveikti ir atkurti vidinę laisvę.
Jei turite nors vieną iš aukščiau išvardintų destruktyvių savybių arba savo aplinkoje turite žmonių, nors kažkiek atitinkančių narcizo aprašymą – paskaitykite. Galite būti nustebinti sužinoję, kiek daug jų buvo ir tebėra jūsų aplinkoje. Galbūt ši knyga bus pirmas jūsų žingsnis į didesnę vidinę harmoniją ir laisvę.
———————-
Grožinė literatūra
Na, ir kaip jau tapo Sielos namų tradicija, „desertui“ dalinuosi pora grožinės literatūros knygų, turinčių ne tik įdomų, įtraukiantį siužetą, bet ir gilesnę prasmę. Šįkart abi jos – lietuvių autorių kūriniai, kas itin džiugina.
- 109. Rasa Ambraziejienė „Laumakio raganos“
Nuostabus, kerintis, gražia lietuviška kalba parašytas ezoterinis romanas, kuris įvardintas autorės kaip tautotyrinės sakmės. Man asmeniškai labai priminė Vladimiro Megre knygų seriją apie Sibiro glūdumoj gyvenančią jauną išmintę Anastasiją, tik su stipriu akcentu į senąjį mūsų tautos kultūrinį paveldą.
Šioje istorijoje randame ne tik įtraukiantį siužetą, kupiną nuotykių, bet ir gražų žmogaus ryšį su protėviais bei gamta. Kartu su pagrindine heroje susipažįstame su senąją aisčių kultūra, tradicijomis, ritualais, sužinome tikrąsias mūsų protėvių naudotų žodžių, simbolių ir ritualų prasmes. Pamatome, kokia dosni ir gausi gali būti gamta, kai gyveni darnoje su ja ir savimi. Ši knyga skatina domėtis mūsų šaknimis, ieškoti stiprybės ir bendrystės su aplinka, gamta ir mūsų praeitimi. Tiesa, pabaigos tikėjausi kažkokios kitokios, bet knygos įspūdžio tai nesugadino. Knygą galima užsisakyti tiesiai pas autorę (Rasa Ambraziejienė), parašius jai per FB messendžerį.
- 110. Loreta Stonkutė „Azahielle“
Itin įdomus, įtraukiantis, magiškas, sąmoningumo ir suvokimo ribas praplečiantis, dvasine prasme edukuojantis ezoterinis romanas patiks visiems, kas mėgsta mokytis pramogaudami – lengvai ir įdomiai. Šioje knygoje surasite ne tik meilės istoriją, sužinosite apie aukštesnio nei žmogaus sąmoningumo būtybes, kartu su pagrindiniais personažais keliausite iš vieno įsikūnijimo į kitą, dirbsite su savuoju EGO, kuris momentais norės jungtis ir prieštarauti, kad „taip neteisinga, nesąmonė ir pan.“, bet ir iki pat galo „sirgsite“ už laimingą pabaigą. Man susiskaitė labai skaniai ir įdomiai – rekomenduoju.
Rekomenduojamos knygos 10 dalis
- 111. Donald Walsh „Pokalbiai su Dievu. Trečioji knyga.“
Šį autorių ir jo knygas jau esu minėjusi ne kartą. Praeitoje rekomenduojamų knygų dalyje pristačiau pirmas dvi knygas iš šios trilogijos. Šiandien noriu išreikšti begalinį dėkingumą 3 daliai, kurią perskaičiau jau kone prieš metus ir šiuo metu vėl kartoju. Tai viena nuostabiausių mano gyvenime skaitytų dvasinių knygų. Skaitosi lengvai, parašyta su humoru, meile ir neįtikėtinai paprastu stiliumi, gebančiu paprastai ir suprantamai perteikti pačius sudėtingiausius klausimus – kas mes esame, ko atėjome į šią žemę, kaip mums būti laimingiems ir pasiekti tai, ko norime, kas yra mirtis ir kas mums nutinka palikus žemišką kūną… Tai tarsi gydanti ranka ant skaudamos vietos. Čia nerasite jokių religinių dogmų, prievolių, gąsdinimų, sudėtingų filosofinių paistalų. Vien tik Dievišką išmintį, įkvėpimą ir laisvą valią rinktis – kurti savo pačių patirtis iš meilės, ar iš baimės. Visa širdim rekomenduoju. Beje, sklinda žinia, kad leidykla “Mijalba” žada perleisti šią knygų seriją, tad galbūt netrukus galėsime skaityti naują knygos leidimą.
- 112. Donald Walsch „Dievo žinia pasauliui“
Tas pats autorius ir dar viena šios serijos knyga, kurioje, tingintiems skaityti visą trilogiją, patogiai sudėtos pagrindinės 3 knygų mintys. Visgi čia dėstymo principas kitoks, nes mintys pateiktos ne kaip dialogas su pačiu Kūrėju, o kaip autoriaus sudėliotos tų pokalbių išvados. Man, atvirai sakant, daug didesnį įspūdį padarė pirmos knygos, bet norintiems trumpos versijos kaip pirminis įkvėpimas ši knyga irgi tinka. 🙂 Galbūt po jos norėsis paskaityt ir visą knygų seriją.
- 113. Radhanatha Svamis „Kelionė namo“
Šią knygą „skaičiau“ audio formatu, kai skaityti fiziškai negalėjau. Tai įkvepiantis autobiografinis amerikiečių jogo pasakojimas apie begalinį žmogaus pasišventimą, tikėjimą, Dievo paieškas ir keliones, užauginančias savo nuotykiais, sakramumu, brutalumu, mirties kvėpavimu į veidą, giliomis patirtimis. Ir tos kelionės laisvės ieškantį hipį ilgainiui paverčia itin išmintingu jogu, dvasiniu mokytoju ir guru, kurio pasiklausyti jau dešimtmečiais renkasi galybė žmonių. Svamis yra buvęs ir Lietuvoje – tai tikrai charizmatiška asmenybė, kurio knygą duoda peno mintims ir įkvėpimo.
- 114. Lina Vėželienė “Žuvis medyje”
Įkvėpimo, gilių įžvalgų ir konkrečių situacijų gvildenimo kupina lietuvių psichoterapeutės knyga. Mane sužavėjo tai, su kokia meile, atjauta, humoru ir tuo pačiu tvirtu, atsakomybę už savo gyvenimą kviečiančiu prisiimti tonu yra dėstomos kiekvienam iš mūsų aktualios temos – santykiai su savim, aplinkiniais, savivertė, savirealizacija ir t.t. Knyga yra parašyta kaip klientų klausimų ir terepeutės atsakymų rinkinys bei patogiai suskirstyta pagal temas, todėl ją patogu skaityti tiek vienu įkvėpimu, tiek ir atsitraukiant bei integruojant į save po laišką, po temą, leidžiant sau prisiminti, o kiek tau tai suprantama, aktualu, kaip tu tokiose situacijose elgiesi/elgeisi, kuriame lygyje dabar yra tavo paties sąmoningumas. Kai kurias autorės frazes norėjosi pasibraukti ir išmokti mintinai. Rekomenduoju visiems, ieškantiems vidinės ašies, harmonijos ir savęs paties.
- 115. Bessel van der Kolk “Kūnas mena viską“
Tai viena stipriausių, bestseleriu tapusių ir kaip darbo įrankis tarp terapeutų naudojamų knygų apie tai, kaip mūsų kūnuose gyvena anksčiau patirtos traumos. Kūrinyje pateikiama gausybė sukrečiančių istorijų, mokslinių tyrimų ir pavyzdžių apie potrauminį sindromą ir jo gydymą. Jeigu esate vaikystėje ar vėlesniu gyvenimo etapu patyrę ar tiesiog liudyję emociškai sunkias situacijas, kurios jus galimai traumavo – žodinį, emocinį, fizinį ar seksualinį smurtą – labai kviečiu paskaityti ir iš naujo pažinti savo kūną, išlaisvinant jį nuo metų metais nešamos naštos. Galbūt knygoje rasite įkvėpimą ir įrankius savo traumų gydymui.
- 116. Emily Nagoski “ Taip, kaip tau norisi”
Mūsų seksualumas ir seksas yra tema, kone labiausiai apaugusi įvairiausiais mitais, dogmomis, visuomeniniais, religiniais ir kitokiais apribojimais bei draudimais. Ši knyga – ne tik kvietimas susipažinti su mūsų gyvybine energija ir kūno dalimis be gėdinimo, žeminimo ir demonizavimo, bet ir pažvelgti į savo kūną bei jo natūralų poreikį keistis energijomis, kuriant tarpusavio ryšį – su meile, lengvumu ir žaismingumu.
- 117. Prof. Ed Tronick ir DR. Claudia M. Cold „Nesutarimo galia“
Knygų apie tarpusavio santykius prirašyta daug, bet daugelis jų tiesiog kartoja tas pačias tiesas. Beto – ne visos jų yra vertos dėmesio. Šios knygos išskirtinumas – labai įdomi ir įvairiais tyrimais bei išvadomis patvirtinama mintis apie tai, kad konfliktai ir nesutarimai yra mums ne tik naudingi, bet ir gyvybiškai būtini. Taip, išgirdote teisingai – didindami savo gebėjimą įveikti santykiuose susidariusias kliūtis, nesutarimus, mes plečiamės, augame ir tobulėjame – ne tik kaip individas, bet ir kaip pora. Knygoje rasite daugybę tai patvirtinančių pavyzdžių ir įkvėpimo nevengti konfliktinių situacijų, bet spręsti jas sąmoningai.
- 118. Dr. Arlene Drake „Vidinis vaikas“
Knygų apie vidinio vaiko gydymą savo rekomenduojamame sąraše esu pristačiusi ne vieną. Šita knyga tikrai ypatinga ir verta papildyti šį sąrašą. Tai stiprus, terapinis darbo įrankis, kurį geriausia būtų naudoti kartu su savo terapeutu arba savipagalbos grupe. Jei tokios paramos neturite ir esate pasiruošę savarankiškai padirbėti su įvairias traumas ir žaizdas patyrusiu savo vidiniu vaiku, knygoje rasite pilnavertišką darbo schemą. Joje – raštiškos užduotys, realios klientų istorijos, ėjimas žingsnis po žingsnio mezgant ryšį ir pasitikėjimą su vidiniu vaiku, o galiausiai – konkretūs įrankiai jo gydymui. Knyga stipri, gili, kviečianti į rimtą akistatą su savim, priimant nuogą ir nepatogią tiesą. Man labai patiko ir davė naujų įžvalgų. Tikiu, kad patiks ir jums.
Grožinė literatūra
Kaip jau tapo įprasta, šalia rimtų, gilių, asmeniniam augimui skirtų knygų, į sąrašą pridedu kelias labiausiai sužavėjusias grožinės literatūros knygas. Jas atrenku pagal principą – ne tik įdomiai skaitosi, bet ir yra prasminga, gilu, įkvepia dvasiniam augimui, savęs pažinimui, suteikia peno sąmoningumo plėtimui ir veikia ne tik kaip smagus laiko praleidimas.
- 119. Audronė Ilgevičienė „Menas mylėti“
Ši, daugiau kaip prieš 20 metų parašyta ir net kelis kartus perleista knyga pulsuoja tokiu gyliu ir galia, kad ją trumpai apibūdinti yra gan sunku. Vienu metu tai alegorinė pasaka suaugusiems, o tuo pačiu – antropoteosofijos išmintimi grįstas kvietimas sielai nubusti, apsivalyti, padėti apsivalyti kitiems, pažvelgti į tai, kas iš tiesų yra dviejų sąmoningų sielų susiliejimas tam, kad būtų kuriamas dar didesnis gėris pasaulyje. Skaitosi lengvai, bet talpina savyje didelį gylį. Man skaitant viduje ir kūne vyko stiprūs procesai – tiesiog savaime, tarsi skaitant būtų integruojami kažkokie šviesos kodai. Žodžiu, stiprus, geras kūrinys, kurį verta paskaityti ir net jei mūsų EGO šiandienai dar nebus pasiruošęs priimti visa tai, kas dėstoma knygoje, perskaitę pasėsime galimas sėklas… Ir jos išdygs, kai ateis tam tinkamas laikas.
- 120. Matt Haig „Vidurnakčio biblioteka“
Nuostabi, įtraukianti, mistinė knyga, kurią galima perskaityti per porą prisėdimų. O ką jeigu egzistuoja milijonai realybių, kuriose galite nugyventi bet kokią savo įsivaizduojamą ar neįsivaizduojamą gyvenimo versiją? Būti kuo tik norite? Daryti, ką tik norite? Knygos veikėjai tokia galimybė suteikiama. Iki pat galo buvo taip smalsu išgirsti, o kokį scenarijų gi ji pasirinks, kurioje realybėje ji nuspręs pasilikti… Jeigu ir jums įdomu taip pakeliauti per galimus gyvenimus, kviečiu skaityti – pramoga ir penas pamąstymui – garantuoti. 🙂
Rekomenduojamos knygos 11 dalis
- 121. Caroline Myss „Šventosios sutartys“
Tokias knygas vadinu klasika. Klasika ta prasme, kad rekomenduojama perskaityti visiems, besidomintiems saviugda, asmeniniu augimu ir norintiems pažvelgti į save ir kitus giliau.
Neabejotinai pažįstate žmogų, kuris jums savo elgesiu primena karį, o kitas – karalių, o trečias – mokytoją, o dar kitas – tipišką mokslininką ir pan., net jei tokia veikla nebūtai gyvenime ir užsiima. Tai – mumyse pasireiškiančios energijos, kurias galima sudėti į archetipus. Kiekvienas iš mūsų jų turim ne vieną, o visą komplektą (12, kaip ir horoskopo būstų), kurį autorė ir siūlo pažinti bei susidėlioti, o tuomet – papasakoja, kaip tuo naudojantis mes ne tik galime geriau pažinti save ir kitus žmones, bet ir suprasti savo Šventąją sutartį…
Kas gi ta Šventoji sutartis? Paprasčiau kalbant, prieš gimdama mūsų siela sudaro planą to, ką nori patirti ir kas jai padės tai įgyvendinti. Asmeninis archetipų komplektas – tarsi mūsų dieviškųjų talentų ir misijos santrauka, kuri paaiškina, ko čia atėjom ir kaip galėtume save realizuoti.
Labai vertinga ir įdomi knyga, kuriai verta skirti laiko.
- 122. Gabija Nijolė Wolmer „Švytintis pasaulis“
Puikios lietuvių astrologės ir dvasinės mokytojos įtraukianti ir itin lengvai skaitoma knyga, kuri išsilakstė nuo lentynų akimirksniu…
Tai– magiškas nuotykių romanas, kuriame persipina realybė ir dvasinės erdvės, realūs herojai ir gamtos dvasios, susipina tai, kas matoma ir tai, kas nematoma, bet nepaisant to -egzistuoja…
Sąmoningas sapnavimas, sąmoningas kvėpavimas, bendravimas su Žemės dvasia ir kitos praktikos šiame romane įpinamos į įdomų siužetą, tad tokią knygą galima vežtis atostogų, kaip smagų, bet ir prasmingą atostogų romaną arba skaityti tiesiog pasigardinant kasdienybę.
Man susiskaitė kaio skaniausias dvasnis saldainis. Tad ir jums rekomenduoju.
- 123. Loreta Stonkutė „Sanna“
Dar viena itin mano mylimos rašytojos ir gerbiamos dvasinės mokytojos Loretos knyga, kurioje, kaip ir kituose jos ezoteriniuose romanuose, atsiskleidžia ne tik graži meilės istorija, įdomus ir visuomet pabaigoje nustebinantis siužetas, bet ir pristatoma gausybė saviugdos bei dvasinių praktikų – Aura Soma, asmeninės Jantros piešimas, įvarios kvėpavimo praktikos ir t.t.
Loretos knygas galima gerti kaip tyrą vandenį. Lengvai, godžiai, greitai, mėgaujantis tuo, kaip į lengvą siužetą įvilkta gili prasmė susivartoja ir tampa kūnu, o tuomet skatina domėtis, plėstis, augti kaip asmenybei, kaip sielai..
Rekomenduoju iš visos širdies.
Rekomenduojamos knygos 12 dalis
- 124. Susan Forward, Donna Frazier Glynn „Mamos, nemokančios mylėti“
Jau esu šioje rubrikoje pristačiusi kitą puikią šios autorės knygą „Toksiški tėvai“. Ji buvo skirta žmonėms, užaugusiems su toksiškais tėvais ir iki šiol jaučiančiais to pasėkmes.
Na, o šioji knyga labiau skirta moterims, turėjusioms toksiškas mamas, kurios tiesiog nemokėjo kurti su savo dukra sveiko, artimo ir nuoširdaus bei saugaus ryšio. Į šią kategoriją įeina narcisistinės, hiper kontroliuojančios, itin įkyrios, ribų negerbiančios, infantilios, savim nesugebančios pasirūpinti, o taip pat – pernelyg globėjiškos mamos.
Natūralu, kad neturėjusios, iš kur mokytis teisingų saugaus meilės ryšio kūrimo įgūdžių, su tokia mama užaugusios mergaitės turi sunkumų užmegzti ir išlaikyti darnius ir sveikus santykius. O kas dar blogiau – neturėdamos tinkamos motinystės pavyzdžio, dažnai tą patį auklėjimo modelį jos nesąmoningai taiko savo vaikams, kurie jį toliau perduoda savo palikuonims ir taip toksiškų, nemokančių mylėti žmonių eilė tęsias iš kartos į kartą…
Mes galime būti toji pirma karta, kuri sustabdys šį traukinį ir taip sukurs ne tik darnesnį ryšį su savim ir aplinkiniais, bet ir apsaugos nuo toksiškų santykių kūrimo savo vaikus.
Priskirčiau šią stiprią knygą terapinėms. Tai reiškia, kad ją siūlau skaityti lėtai, atidžiai, užrašinėje žymėtis tai, kas sukyla, daryti praktines užduotis ir taip pasiimti iš jos maksimalią naudą. Na, o jei stipriai sukils vaikystėje užspausti sunkūs jausmai, labai pravartu beskaitant knygą pasidalinti savo emocijomis ir įžvalgomis su savo terapeutu, kuris padės praeiti per šią patirtį.
Tokios asmeninės konsultacijos, galite kreiptis ir į mane. Apie mano konsultacijas galite paskaityti čia.
125. Sarah Wilson „Įveiktas nerimas. Pirmiausia pabaisą paverskime gražuole“
Knygų apie nerimą nėra labai daug. Ypač gerų. Visgi ši knyga tapo pasauliniu bestseleriu, o jos autorė yra žinoma žurnalistė, blogerė, įkvepianti spikerė. Taigi, nusprendžiau duoti jai šansą.
Ką gi, knyga skaitėsi ne itin lengvai, nes nesu didelė mokslinių tyrimų, kurių knygoje yra pridėta itin gausiai, gerbėja. Visgi man patiko, kad Sara pasakoja apie savo gyvenimą su itin stipriais nerimo sutrikimais būtent iš asmeninės patirties. Kitaip tariant, čia ne psichologo parašyta knyga apie tai, ką daryt su savo nerimu. Tai autobiografinis, bet mokslu ir gausybe tyrimu grįstas pasakojimas apie kelionę į didesnę vidinę ramybę. Čia rasite daugybę patikrintų patarimų, galinčių padėti susitvarkyti su nerimu ir tiesiog išmokti su tuo gyventi maksimaliai harmoningai.
Visiškai sutinku su galutinėm išvadom, prie kurių pabaigoje priėjo autorė – vienintelis kelias į vidinį balansą yra ne kova bet kokia kaina keičiant tai, kas mums mumyse nepatinka, o priėmimas, lūkesčių susimažinimas, paprastumas ir meilė bei atjauta sau – su visais savo pliusais ir minusais. Būtent tokią kryptį paprastai pasirenkame ir ilgalaikėje terapijoje su mano asmeniniais klientais, taigi iš patirties galiu pasakyti, kad tai tikrai veikia efektyviausiai.
- 126. Henry Cloud, Dr. John Townsend „ Ribos“
Asmeninių ribų tema, kuriant sveiką ryšį su savim ir aplinkiniais yra itin aktuali daugeliui.
Liūdniausia, kad jai skirtų tikrai gerų knygų, orientuotų į suaugusių žmonių ribas, lietuvių kalba dar prieš keletą metų buvo visai nedaug (džiugina, kad jų po truputį atsiranda). Beje, yra dar dvi tų pačių autorių knygos apie ribas santuokoje ir su paaugliais. Jei patiks šios knygos formatas ir esmė – galbūt patiks ir likusios.
Taigi, kas tos asmeninės ribos? Kam jų reikia, kuriant santykius su kitais? Kur nuveda beribis gerumas ir pagalba kitiems, nejaučiant ribų? Kada svarbu pasakyti NE?
Knygoje paliečiamos šios ir kitos ribų temos, o pavyzdžiams yra pasiteikiamos ištraukos iš Šventojo rašto ir kitų religinių kūrinių.
Prisipažinsiu atvirai. Manęs asmeniškai ta religinė dalis nei įtikinino, nei įkvėpė, tad ją dažnai tiesiog praleisdavau. ” /> Visgi, teorinė dalis apie tai, kas tos ribos, kam jų reikia ir kaip jas atstatyti, man patiko.
Norintiems į šią temą pasigilinti koncentruotai ir giliau – kviečiu pasiklausyti 1 val trukmės mano asmeninės paskaitos, kurioje su vaizdingais pavyzdžiais ir konkrečiais žingsniais, pasakoju apie tai:
- Kokios yra asmeninių ribų rūšys ir kodėl svarbu išmokti jas laiku atpažinti bei apginti?
- Kodėl mums sunku pasakyti NE? Kodėl nesusiformuoja sveikos ribos?
- Kaip ribų neturėjimas pritraukia toksiškus žmones ir trukdo kurti saugų ryšį?
- Kaip atstatyti ribas ir išmokti kurti saugius, pagarbius ir meile grįstus santykius su sveikom ribom?
Tos mano mokinės, kurios jos klausė, teigia, kad iki šiol paskaitos nepamiršo, nes ji buvo labai įspūdinga ir stipri ir kad ji buvo joms davė puikių gairių, kurias dabar taiko savo gyvenime. Paskaitą rasite čia – ASMENINĖS RIBOS.
- 127. Viktor E. Frankl „Žmogus ieško prasmės“
Ši, jau klasika tapusi nuostabi, įkvepianti ir gan greitai perskaitoma knyga yra tikras E. Franklio perlas, gimęs iš siaubingos asmeninės patirties konclageryje ir virtęs kelrodžiu daugeliui žmonių, ieškančių gyvenimo prasmės. Knygoje autorius dalinasi ne tik širdį paliečiančia žiauraus išgyvenimo istorija, bet ir su gyvenimiškais pavyzdžiais pristato mintį apie tai, kad prasmę galima rasti netgi ten, kur jos, rodos, nėra.
Ir kartais būtent tada, kai viskas, kas gyvenimui suteikė prasmę, iš jo dingsta (laisvė, patogumas, malonumai, artimas ryšys, vaikai), išgrynina tai, kas yra svarbiausia ir tai, ko iš mūsų negali atimti jokie konclageriai.
Šis kūrinys tapo egzistencialistinės psichoterapijos krypties atspirtimi, o tai apie kūrinio vertę pasako tikrai daug, kaip ir apie patį autorių. Rekomenduoju paskaityti. Ypač, jei kartais apima vidinė dargana, depresyvios mintys ir atrodo, kad gyvenimas neturi prasmės…
Grožinė literatūra
Šįkart jums noriu pristatyti du nuostabius mano mylimos rašytojos Loretos Stonkutės ezoterinius romanus, kuriuos „suvalgysite“ skaniai, greitai ir maloniai kaip saldainius ar pyragėlius. Juose, kaip autorei ir įprasta, piešiama nuostabi meilės istorija, į kurią atkeliaujama netikėtais siužeto vingiais. Visgi skaitytojo užduotis – ne šiaip papramogauti, išgyvenant patirtis drauge su personažais.
Visose savo knygose L. Stonkutė pristato įvairius saviugdos įrankius, savęs pažinimo ir terapijos metodus ir taip kviečia praplėsti savo sąmoningumą, gilinantis į save, į dvasinius pasaulio veikimo dėsnius ir įsikvėpti asmeniniam augimui bei grįžimui į tai, kas iš tiesų svarbu.
128. Loreta Stonkutė „Miegantys žmonės“
129. Loreta Stonkutė „Mirties stepė“
Konkrečių romano siužeto vingių nepasakosiu, kad nesugadinčiau asmeninio atradimo džiaugsmo.
Tiesiog linkiu pasimėgauti kaip tuo nedideliu desertu, kurį sau retkarčiais leidžiame.
Be kaltės ir su meile.
Linkiu smagaus ir prasmingo skaitymo, įsitaisius jaukiai su knyga ir puodeliu šilto gėrimo.
Na, o jei ir jūs esate šias knygas skaitę ir norėtumėt pasidalinti savo įspūdžiais, rašykite komentaruose.
Taip pat komentaruose labai lauksiu jūsų didžiausiais atradimais tapusių prasmingų knygų. Dalinkimės, bendraukime, aukime drauge.
Su meile,
Aurelija Sielos namai
Šis knygų sąrašas yra periodiškai papildomas naujais kūriniais, tad sekite naujienas.
Su meile,
Aurelija Sielos namai
Norite pirmi sužinot apie naujas meditacijas, įrašus ir kitas naujienas?
užsisakykite naujienlaiškį