„Sielos namų“ rekomenduojamos knygos – II dalis

Aurelija Veršininė

Woman reading next to statue of an Icelandic poet, Tomas Gudmundsson, Reykjavik, Iceland

Manau, kad pervertinti gerų knygų suteikiamos išminties neįmanoma. Būtent knygose ir jų puslapiuose randame šimtus atsakymų į ilgai nešiotus ir dar net neiškilusius klausimus, patvirtinimą keliui, kuriuo veda intuityvusis balsas ir tiesiog prasmingą, turiningą laisvalaikį.

Nors per paskutinius metus laiko, skirto skaitymui, rezervai smarkiai sumažėjo, vis vien stengiuosi jo „pasiskolinti“ knygoms iš miego valandų, įvairios veiklos namuose arba tiesiog užpildydama tarpus važiuodama traukiniu, laukdama eilėje ar kitaip stumdama laiką. Ne visos rekomenduotos ar tiesiog žvilgsnį patraukusios knygos buvo iš tiesų įdomios ir vertos skleisti žinią apie jas toliau. Taigi apačioje pateiktame sąraše rasite tik tas, kurios tikrai pasirodė naudingos ir kurias drąsiai rekomenduoju asmeniniam augimui.

Pirmąją Sielos namų rekomenduojamų knygų sąrašo dalį rasite skiltyje Rekomenduojamos knygos.

Rekomenduojamos knygos II

TEMA: Gyvenimas anapus ir sielos klausimai

Viena labiausiai pozityviai sukrečiančių temų man visuomet buvo anapusinis gyvenimas. Kas būna, kai numirštam? Ar yra gyvenimas po mirties? Kur jo įrodymai? Ar tai yra įrodyta moksliškai? Kas yra žmogaus siela? Ar ji turi formą, pojūčius? Kas yra visos tos dvasios, angelai, „dejavu“ ir kiti mistiniai dalykai?

Labai džiugu, kad žmonės, išgyvenę AMP (artimas mirčiai potyris) būsenas, vis labiau buriasi į įvairias organizacijas, dalinasi savo patirtais išgyvenimais ne tik seminaruose, bet ir knygose. Būtent jos leidžia mums visiems nors akies krašteliu žvilgtelėti į kitą užsklandos pusę ir rasti galimus atsakymus į šiuos bei kitus klausimus.

 •  Anita Moorjani „Miriau, kad tapčiau savimi“

Miriau-kad-tapciau-savimi-Moorjani2Tai fantastiška, įtraukianti ir užburianti autobiografinė Anitos Murjani istorija, pasakojanti apie moters kelionę į Anapusybę ir sugrįžimą, nešantis atgal suvokimą apie tai, kad Dievas ir mes esame VIENIS, kad visi mes esame didingos, mylinčios būtybės, kurios kartais pamiršta apie savo didingumą ir tuomet ima gyventi neigiamomis emocijomis. Šios savo ruožtu sukelia mums nepagydomas ir net mirtinas ligas (jos atveju – vėžį).

Taigi, ši istorija ne tik duoda platesnį suvokimą to, kas atsitinka su mumis, kai mirštame, bet ir primena apie tikrąsias mūsų ligų priežastis, kurias galime kontroliuoti, suvokdami ir valdydami savo neigiamus jausmus. Ji suteikia vilties ir lengvumo jausmą. Perskaičius knygą dar labai ilgai vaikščiojau nešiodama viduje iki begalybės užaugusią besąlyginę meilę sau ir tam dieviškumui, kuris slypi kiekviename iš mūsų. Taigi, mano manymu, ši knyga yra ne tik pažintinė, bet ir veikia pozityviai bei terapiškai. Labai rekomenduoju.

 • Eben Alexander „Gyvas dangaus įrodymas“

gyvas_dangaus_irodymasTiesiog tobulai pirmąją knygą papildantis autobiografinis, tikrais įvykiais paremtas kūrinys, visai kitokiu tonu tęsiantis tą pačią temą. Pagrindinis personažas yra garsus neurochirurgas, visą gyvenimą tyręs žmogaus smegenų veiklą ir nuolat susidurdavęs su klinikinę mirtį bei komą patyrusiais pacientais. Savaime suprantama, jo požiūris į šiuos reiškinius visuomet buvo mokslinis ir giliai skeptiškas. Ir štai netikėtai jis pats patenka į komos būseną, iš kurios grįžta ne tik su aiškiais prisiminimais, kaip buvo TENAI, kur nieko nebebuvo, bet ir tvirtu žinojimu – gyvenimas po mirties egzistuoja. Tai vienintelis jo išgyvenimų paaiškinimas, kurio nesugebėjo pagrįsti jokios kitos paties pasveikusio gydytojo tyrimo hipotezės.

Jeigu Anitos knygoje pateikti argumentai persmelkti gilia ir moteriška emocija, tai Ebeno apmąstymai ir paaiškinimų ieškojimas yra grynai vyriškas, logiškas ir dėl to idealiai suliejantis abu pasakojimus į vieną nepaneigiamą vaizdą.

 • Sylvia Browne „Gyvenimas čia ir anapus“

cdb_9786094240300_Gyvenimas_cia_ir_anapus_p1Naujausia nuostabios, deja, prieš metus pasaulį palikusios amerikiečių hipno terapeutės ir aiškiaregės Silvijos knyga, papildanti ankstesnį leidinį  „Gyvenimas anapus“. Šiame kūrinyje tarsi „ezoterikos enciklopedijoje“ paprastai ir suprantamai aiškinamas ne tik gyvenimas Anapusiniame pasaulyje, bet ir įvairus šiame gyvenime pasitaikantys paranormalūs reiškiniai – dvasios, vaiduokliai, dejavu ir panašiai. Tiesiog labai įdomi ir į daugelį klausimų galinti atsakyti knyga.

Minčių reinkarnacijos tema taip pat galite rasti mano straipsnyje „Reinkarnacija arba Rodos, pažįstu tave visą gyvenimą“. 

TEMA: Kaip pamilti save ir atleisti sau

 Niekada neišsemiama ir kiekvienam aktuali tema apie tikrąją meilę sau, savo kūnui, protui ir sielai ir apie atleidimą, kuris yra vienintelis teisingas kelias į išsivadavimą iš bet kokių emocinių trukdžių gyvenime. Kaip susikurti tokį gyvenimą, kokio norime ir harmonizuoti savo vidinį pasaulį? Atsakymą rasite žemiau pristatytose knygose.

 • Louise L. Hay „Pamilk save ir būk laimingas“Pamilk-save-ir-buk-laimingas-Hay2

Tai geriausia iki šiol mano gyvenime skaityta knyga „meilės sau“ tema. Kaip ir kiti šios puikios autorės kūriniai, „Pamilk save“ pristato mums nesėkmių įvairiose gyvenimo srityse priežastis – nuolatines neigiamas mintis, savęs nuvertinimą, smerkimą, kaltinimą, negebėjimą savęs mylėti ir priimti, atleisti sau ir kitiems. Luiza moko, kaip pažingsniui atpažinti mumyse slypinčias neigiamas nuostatas ir jas pakeisti naujomis – formuojančiomis harmoningą gyvenimą, palaimingą emocinę būseną ir visokeriopą gerovę. Knyga parašyta paprastai, lengvai skaitosi ir dirbant su savimi atneša labai greitus ir pozityvius pokyčius.

Daugiau minčių šia tema rasite ir mano dviejų dalių straipsnyje „Kaip iš tiesų pamilti save?“.

 

 • Joe Vitale „Jokių ribų“

Jokiu-ribu-Joe-Vitale2Dar viena garsaus amerikiečių rašytojo, vieno iš populiariosios knygos „Paslaptis“ bendraautorių knyga, atskleidžianti slapto havajiečių terapinio gydymo h‘opono pono paslaptis. Metodo esmė visiškai elementari ir galinti kelti abejonių dėl efektyvumo – keturių paprastų frazių kartojimas. Autoriaus teigimu, pagal tam tikras taisykles kartodami „Atsiprašau. Atleisk man. Ačiū tau. Aš tave myliu“,  galime apvalyti savo pasąmonę, taip iš jos pašalindami visas savo negalavimų ir nesėkmių priežastis. H‘opono pono gydymo efektyvumas knygoje pagrindžiamas realiomis situacijomis ir išgyjimais. Manau, kad tai įdomi terapijos forma, kuria verta pasidomėti ir išbandyti asmeninėje praktikoje.

 

 • Jim Danalci „Atleidimo galia – kaip išvaduoti širdį ir protą iš neigiamų emocijų“atleidimo galia

Knygų apie atleidimą ir jo svarbą parašyta nemažai. Lyginant su kitomis ši knyga man primena „atleidimo enciklopediją“ ar bentjau vadovėlį, kuriame išsamiai ir nuosekliai tyrinėjamas ne tik pats atleidimo suvokimas, procesas, bet ir jo etapai, pasirengimas, tikslas ir galutinė nauda.

Rekomenduoju šią knygą tiek norintiems pagaliau iš tiesų paleisti savo vidines nuoskaudas, tiek ir turintiems daugybę kontrargumentų, kodėl to daryti jie dar nepasiruošę. 🙂

Taip pat siūlau šia tema paskaityti vieną iš Sielos namų straipsnių, kuriame pateikti ir konkretūs atleidimui skirti pratimai  -„Atleidimas kaip grįžimas į save„.

 

TEMA: Sveikam kūne-sveika siela

 Sveika mityba domiuosi jau daug metų. Šia tema skaityti teko daug. Išbandžiau dešimtis sveikatinančių dietų (maisto derinimas, pagal kraujo grupę, pagal psichologinį tipą ir daugybę kitų),  detoksikacinių,  organizmo valymo programų,  vegetarizmą,  žaliavalgystę ir dar daug ko. Bene 15 metų patirtis parodė, kad daugeliui iš mūsų visgi neužtenka vien tik informacijos apie sveiką mitybą. Koją, deja, pakiša ne žinių trūkumas, o tiesiog laiko ir valios stoka bei, svarbiausia, emocijos, kurias malšiname maistu. Iš viso to, ką kada nors perskaičiau šia tema, vertingiausios man pasirodė trys knygos, skirtos būtent emocinio valgymo sindromui atpažinti ir pašalinti. Pirmos dvi knygos moko susidraugauti su maistu ir su savo kūnu, o trečioji duoda daug gerų patarimų, kaip be pašalinio poveikio ir nebrangiai išsivalyti organizmą – o tai būtinai reguliariai reikia daryti, jei norime būti sveiki, jaunatviški ir gražūs.

klausyk ir valgyk

 

 • Lise Burbeau „Klausyk ir valgyk“

Visos šios prancūzų autorės knygos yra gilios ir prasmingos. Šioji – skirta mokymuisi įsiklausyti į savo kūno kalbą, atpažinti emocijas, skatinančias mus neteisingai maitintis ir priimti bei susidraugauti su savo kūnu. Idealiam supratimui, prieš skaitant šią knygą siūlau perskaityti ankstesnį autorės kūrinį „Išsigydyk vaikystės žaizdas“, kuriame Liza pristato ankstyvos vaikystės periodu patirtas emocines traumas (jas išgyvenome visi, net jei sąmoningai to neprisimenam) ir tai, kaip jos atsispindi mūsų elgesyje suaugus.

 

 • Intuityvus valgymas

intuityvus-valgymasKnygos pavadinimas kalba pats už save. Ši, itin populiari, dviejų dietologių parašyta knyga moko mus atpažinti prigimtinius mūsų organizmo poreikius ir siunčiamus alkio bei sotumo signalus tam, kad maitintumėmės be išorinės kontrolės, streso, natūraliai ir sveikai  – tiesiog intuityviai. Labai gera knyga – rekomenduoju.

 

 • Organizmo valymo enciklopedija

 Šioje enciklopedijoje pateikiamos net kelių specialistų žinios, skirtos detoksikacijai ir organizmo valymui. Čia rasite daug receptų atskiriems kūno dalims ir organams (žarnynui, kepenims, inkstams, sąnariams ir t.t.) ar visam organizmui švarinti.

Tiems, kas nori į sveikos mitybos temą pasigilinti labiau ir sulaukti didesnių rezultatų, visgi rekomenduoju ne vien knygų skaitymą, bet ir sveikos mitybos kursus, kuriuose žinios pateikiamos suprantamai, išsamiai, motyvuotai ir įdomiai, o rezultatus patvirtina šimtų dalyvių asmeniniai pavyzdžiai ir esminiai kūno pokyčiai.  Man labiausiai patikę ir didžiausią naudą suteikę kursai buvo Sulieknėk sveikai.

 

TEMA: Moteriškumas ir vyrų-moterų santykiai

 

 • Miranda Gray “Raudonasis mėnulis”. Kaip suprasti ir panaudoti kūrybines, seksualines ir dvasines menstruacijų ciklo galias

Raudonasis-Menulis-Miranda-GraySuperinė knyga, skirta visiškai neeskaluojamai, daugelį šimtmečių „tabu“ buvusiai menstruacijų temai. „Raudoname mėnulyje“ autorė supažindina su 4 kasmėnesinio moteriško ciklo, kurį išgyvename visos, etapais – mergelės, motinos, kerėtojos ir raganos. Ji moko, kaip atpažinti ir maksimaliai efektyviai panaudoti kiekviename periode kylančias, su mėnulio fazėmis susijusias energijas, giliau suvokti savo moterišką prigimtį, išgyvenant ir priimant savyje visas keturias roles. Manau, kad šią knygą turėtų perskaityti visos moterys, o ypač tos, kurioms sunku susidraugauti su kuriuo nors savo moteriškumo aspektu ir toms, kurios turi įvairių hormoninių sutrikimų – skausmingas, nereguliarias mėnesines, sunkius PMS pojūčius ir pan.

 

 • Gary Chapman “Penkios meilės kalbos”

penkios meiles kalbosŠi knyga mane tiesiog sužavėjo savo paprastumu ir genialiu požiūriu į tikrąsias poros nesutarimo priežastis. Persiskaito akimirksniu, o supratimą suteikia žaibiškai. Sakyčiau – tai tiesiog revoliucija tarpasmeninių santykių rinkoje! Jau niekam ne naujiena, kad vyrai ir moterys šneka „skirtingomis kalbomis“, turi skirtingus poreikius, konfliktines situacijas sprendžia skirtingais metodais, todėl, nieko nuostabaus, kad kartais, nepaisant abipusių gerų ketinimų, tiesiog nesusišneka.

Pasirodo, kad yra ne tik „vyrų“ ir „moterų“ kalba. Yra 5 pagrindinės meilės kalbos, kurių pagalba mes reiškiame savo jausmus ir, kurių formoje gaudami dėmesį, jaučiamės mylimi.  Visi mes, nepaisant mūsų lyties, kalbame viena ar dviem iš jų. Tuo tarpu mūsų partneris gali būti visai kitos kalbos atstovas, dėl to bėgant metams atsiranda ne tik nesusišnekėjimai, bet ir visiškas nusivylimas bei totalus emocinio rezervuaro išsekimas. Kaip rodo ilgametė autoriaus patirtis konsultuojant ant skyrybų ribos esančias poras – sprendimas yra. Jei tik suprastumėm, kokia kalba kalbam mes ir mūsų partneris bei išmoktumėm „ta kalba“ rodyti savo jausmus, šeimoje išsaugotumėme ir taiką, ir meilę.

———————–

Figure made of books sitting on a toiletPrisipažinsiu –  esu tiesiog knygų maniakė. 🙂  Knygynuose galiu praleisti valandų valandas. Malonumo šiurpas mane krečia kaskart vartant, perkant, užsakinėjant ir uostant gautas, dar spaustuvės klijais kvepiančias naujas knygas. Kambaryje stovinti naujų knygų, kurias skaitysiu artimiausiu metu stirta, kasdien paglosto mano akį kaip pažadas – bus daugiau…. 🙂

Taigi, pažadu ir jums – tai tik nedidelė geriausių skaitytų knygų dalis, kurią norėjau pristatyti einantiems savęs pažinimo ir asmeninio augimo keliu. Ateityje šį sąrašą būtinai papildysiu tuo, kas pasirodys verta dėmesio. Paskaitykite ir jūs – galbūt ir jus pagaus įkvėpimas kažką daryti kitaip, geriau, gražiau, su didesne meile sau ir pasauliui.

Jei ir jūs turite savo mylimiausias, didžiausius mąstymo, gyvenimo pokyčius paskatinusias asmeninio tobulėjimo knygas  – pasidalinkite prašau jų pavadinimais komentaruose. Iš anksto dėkoju.

p.s. Beje, daug gerų knygų rasite svetainėje http://www.knygostobulejimui.lt/.

Su meile.

Sielos namai

————————————————————————————————————————————————————–

Jei jums patiko šis įrašas, tikėtina, kad patiks ir nauji Sielos namų irašai. Užsisakykite naujausių blogo įrašų prenumeratą, įrašę savo elektroninio pašto adresą ir vardą registracijos formoje. Nuo šiol naujausius straipsnius gausite tiesiog el-paštu. Taip nepraleisite jokių svarbių naujienų!

Sielos namų naujienlaiškis

————————————————————————————————————————————————————-

O taip pat – jei jums patiko šis straipsnis, pasidalinkite juo su draugais, naudodamiesi Facebook like ar Facebook Send mygtukais bei išreikškite savo nuomonę Facebook ar svetainės komentaruose apačioje. Juk gerais dalykais taip gera dalintis.

©Visos teisės saugomos SIELOS NAMAI 2014. Šioje svetainėje esančią tekstinę ir/ar grafinę informaciją draudžiama kopijuoti ir/ar bet kokiu būdu platinti be svetainės administracijos išankstinio sutikimo. Jei sutikimas gautas, naudojant šioje svetainėje esančią informaciją, būtina nurodyti internetinę svetainę „Sielos namai“ kaip tokios informacijos šaltinį - Sielos Namai

Parašyk komentarą

2 komentarai »

 1. Ačiū, jau keletą kartų per pora dienų susiduriu su Louise L. Hay „Pamilk save ir būk laimingas“ knyga. Matyt ženklas, kad ji nori būti perskaityta. Beje, žaviuosi tavo meile knygoms, aš labai panaši, žinau ką reiškia šiurpuliukai pagalvojus apie knygas.. 🙂