Sveiki, mieli Sielos namų skaitytojai.

Smagu ir vėl jums rašyti su gera žinia ir nauju geriausių knygų sąrašo papildymu. Šįkart jame – dar 8 puikios, sąmoningumą plečiančios ir dvasią praturtinančios knygos. (pilną geriausių knygų sąrašą, kuriame pristačiau jau virš 100 knygų, galite rasti čia).

  • Elaine N. Aron „Itin jautrus asmuo“

Visą gyvenimą buvau itin jautri. Jautri mergaitė, jautri mergina, jautri moteris. Ir tik per paskutinius keletą metų galiausiai išmokau savo jautrumą ne šiaip pateisinti, bet priimti, pamilti ir laikyti privalumu, o ne trūkumu, kaip kad man visa gyvenimą buvo teigta.

Todėl ši knyga mane palietė ypač stipriai, reabilituodama mano jautrų ir tuo unikalų mano vidinį pasaulį. Skaičiau ją tarsi savo asmeninę autobiografiją, ištikta malonaus šoko, nuostabos, pasigėrėjimo ir graudulio vienu metu.

Buvo sunku patikėti, kaip gražiai į vientisą vaizdą susidėliojo mano jautrumas, jausmingumas, kūrybingumas, intuicija, psichologinis įžvalgumas, dvasingumas, gilumas, noras viską matyti ir analizuot giliau, trapi savivertė, nekantrumas, nerimavimas, jaudulys, nepakantumas dideliam triukšmui ir dideliems žmonių susibūrimams, nuovargis nuo atrodytų, ne tokių jau ir sunkių situacijų, didelis atsigavimo vienumoje, tylos, kūrybos, meditacijos ir reguliaraus poilsio poreikis. Bei daugybė kitų dalykų. Jei ir jums tokios savybės būdingos, jei jaučiatės šio atšiauraus pasaulio nesuprasti, jam per jautrūs, būtinai paskaitykite. Knygos įkvėpta esu anksčiau parašiusi visą straipsnį “Didelio jautrumo dovanos”, kurį kviečiu skaityti čia.

  • Žydrūnas Sadauskas „Vaikystės šešėliai“

Tai puikaus lektoriaus, rašytojo ir veidotyros specialisto knyga apie mūsų elgesio modelius, kurie susiformuoja vaikystėje dėl vienokio ar kitokio mūsų šeimos narių elgesio. Knygoje sužinosite, kokie jūsų archetipai (elgesio modeliai) jumyse dominuoja, kaip jie lemia jūsų santykius, jūsų darbo pasirinkimą ir daugelį kitų dalykų gyvenime.

Taip pat autorius supažindina su pasakų personažais ir kaip jų archetipai dominuoja mumyse, skatindamas kiekvieną užaugti iki buvimo savo gyvenimo kūrėju. Tam jis duoda įvairias vaikystės traumų ar, kitaip tariant, vidinio vaiko gydymo technikas.

Daugelį iš jų esu išbandžiusi, įsitikinusi jų veiksmingumu. O kai kurios buvo girdėtos, bet nebandytos, todėl skatina norą pabandyti ir jas. Skaitosi lengvai ir įdomiai, su praktiškais pavyzdžiais. Rekomenduoju. 

 

 

  • Donal Walsh „Pokalbiai su Dievu“

Nepabijosiu pasakyti, kad tai kol kas geriausia mano gyvenime skaityta dvasinė knyga (o jų perskaičiusi esu tikrai nemažai) apie tai, kas yra Dievas, kas esam mes ir ko atėjom į Žemę.

Tai nuostabus, įkvepiantis, suprantamai ir netgi su humoru, dialogo forma parašytas ir itin lengvai skaitomas kūrinys, paaiškinantis, kas yra Dievas, siela, koks mūsų ryšys su Kūrėju, kaip mes kuriame savo realybę savo mintimis, žodžiais ir galiausiai veiksmais, koks mūsų gyvenimo tikslas ir dvasinė prigimtis, kaip susikurti gausą, idealią sveikatą, harmoningus santykius ir mėgautis gyvenimo suteikta gyvybės dovana.

Ji paneigia daugelį mums visą gyvenimą primetinėjamų ir iš piršto laužtų, mus ribojančių bei kontroliuoti leidžiančių religinių mitų apie mūsų nuodėmingumą, ribotumą, atskirtumą nuo Dievo ir pan.

Knygos autorius aprašo pokalbį su Dievu, kuris šnekasi su juo kaip paprastas, gerą humoro jausmą turintis artimas draugas. Visus sudėtingiausius gyvenimo dėsnius jis paaiškina taip paprastai, kad klausimų praktiškai nelieka.

Manau, kad šią knygą turėtų perskaityti kiekvienas, pradėjęs eiti dvasinio atsivėrimo keliu, nes ji padeda ne tik pajausti sparnuotą savo gyvenimo kūrimo galią, laisvę būti savimi be žmonių sukurtų apribojimų, bet ir itin artimą ryšį su Dievu. O tai veikia iš tiesų terapiškai, nes sugrąžina mums Kūrėjo galią, kurią patys savyje neigiame, nors ją mums dovanojo mūsų Tėvas.

  • Donald Walsh „Pokalbiai su Dievu II” (yra dar kelios šios knygos serijos, kurias aprašysiu vėlesniuose įrašuose)

Tai puikus pirmosios knygos pratęsimas, kuriame autorius tęsia pokalbį su Dievu. Šįkart daugiau gilinamasi į globalias, ne tik asmenines temas – kas yra laikas, jausmai, tikėjimas, seksas ir lytiškumas, politika, meilė ir t.t. Siūlomi įdomūs vaikų auklėjimo, globalios pinigų ir mokesčių keitimo sistemos, politiniai ir ekologiją tausojantys sprendimai. Rekomenduoju, kaip puikų pirmos knygos papildymą.

P.s. Tiesa, nei vienos iš trijų šios serijos knygų pardavime nebėra. Bet paieškojus internete nesunkiai rasite jų PDF variantą arba skaitytą versiją.

  • Harville Hendrix „Santykių labirintai. Kaip mes ieškome antros pusės ir kodėl likti kartu taip sunku.“

Santykių tema domiuosi seniai, todėl įvairios mokomosios literatūros, seminarų ar audio/video įrašų bei asmeninės ir grupinės terapijos asmeninių santykių tema gyvenime esu prikaupusi nemažai.

Šią skaičiau taip ilgai, kaip tik galėjau, nes tai buvo kažkas nerealaus – stipraus, terapinio ir atveriančio akis – norėjosi ištempti malonumą kuo ilgiau. Todėl ją galiu užtikrintai vadinti geriausia, stipriausia ir aiškiausiai parašyta knyga, skirta sąmoningų santykių kūrimui, kokią tik yra tekę skaityti. Tokią pabaigus iškart norisi pradėti skaityti dar kartą ir, žinoma, pritaikyti asmeniniuose santykiuose.

Amerikiečių kilmės psichoterapeutas Harvillis Hendrixas suprantamai paaiškina, kodėl pajaučiame trauką ir pasirenkame į partnerius žmones, turinčius savyje miksą gerų ir blogų mūsų tėvų bei kitų mums įtaką padariusių globėjų savybių – galinčių mus dar labiau sužaloti arba – pasirinkus sąmoningą partnerystę – išgydyti.

Autorius papasakoja, kaip ateiname į santykius, tikėdamiesi išgydyti vaikystėje padarytas žaizdas ir kaip sąmoninga partnerystė ilgainiui tokią dovaną mums gali suteikti. Čia aiškiai aprašomi klasikiniai 3 meilės etapai: 1) iliuzinis-romantinis periodas, kai norisi nuolat būti kartu, o partneris smarkiai idealizuojamas (trunka nuo kelių savaičių iki poros metų), 2) konfliktiškoji kova dėl valdžios, kai pamatome vieni kitų trūkumus ir imame vis labiau bartis bei tolti (būtent šiuo periodo neatlaiko didžioji dalis porų ir jo metu išsiskiria), 3) sąmoningos partnerystės etapas, kai santykiai tampa saugumo ir meilės erdve, gydančia vaikystės žaizdas, suteikiančia pilnatvės ir išsipildymo jausmą. Į šį periodą, akivaizdu, kad ateinama per abipusį, sistemingą, ilgalaikį  ir sąmoningą darbą. Ir tam reikia ne tik abiejų partnerių pasišventimo, bet ir konkrečių tinkamų įrankių.

Būtent toks praktinis vadovas su aiškiais žingsniais, pratimais, užduotimis ir praktikomis pateikiamas knygoje, pagal kurią kurti sąmoningą partnerystę galima bandyti poroje ir savarankiškai, be terapeuto pagalbos. Labai rekomenduoju.

  • Julie L. Hall „Narcizas tavo gyvenime“

Kaip bebūtų gaila – narcisistinis sutrikimas (NAS) yra paplitęs plačiau nei būtų galima įsivaizduoti. Tuo tarpu profesionalios, plačiajai auditorijai suprantamai parašytos literatūros lietuvių kalba apie tai, kaip jį atpažinti, kartu aptinkant ir mūsų gyvenimą smarkiai kartinančius narcizus, kaip nuo jų atsiriboti ir išsigydyti vaikystės žaizdas, iki šiol tikrai trūko. Dar ir dėl to daugelis žmonių, išstūmusių traumuojančius vaikystės atsiminimus, turinčių žemą savivertę, hiper-kontrolę, jausmų ir poreikių slopinimą, nemokėjimą nustatyti sveikas asmenines ribas,  globėjiškumą, stiprų vidinį kritiką, perfekcionizmą, nuolatinį nepakankamumo jausmą viduje bei daugelį kitų destruktyvių programų, net neįtaria, kad tai – ilgalaikio traumuojančio santykio su narcizu (tėvais, seneliais, partneriais, mokytojais, vadovais ir t.t.) pasekmė.

Štai dėl ko labai apsidžiaugiau pamačiusi dar vieną profesionaliai paruoštą lietuvišką knygą apie narcizus mūsų gyvenime (apie kitą knygą šia tema -„Narcizai – grobuonys tarp mūsų“ – rašiau 8 rekomenduojamų knygų dalyje). Ši vėlesnė knyga man patiko labiau, bet ir pirma buvo labai naudinga. Todėl platesniam suvokimui siūlau paskaityti abi.

Narcizai – tai labai sutrikę, vaikystėje traumuoti žmonės, kurie moka sudaryti tobulą asmeninį įvaizdį, bet gali savo šeimos narių gyvenimą paversti tikru pragaru, kuriame jautiesi užstrigęs amžiams. Jie puikiai slepia savo gniuždantį sutrikimą, apie kurį žino tik artimiausi šeimos nariai (arba nežino ir jie). Todėl žmogus gali metų metais sau sakyti, kad jo santykiai su tuo šeimos nariu ar partneriu yra kažkokie sunkūs, toksiški, keliantys norą atsiriboti ir nežinoti, kad jis turi reikalą su narcizu. O šis praktiškai niekada nesikeičia, nes manosi esąs tobulas (nors ir slapčia išgyveną vidinę atskirtį bei stiprų gėdos jausmą, kurį slepia po arogancija, kontrole ir kitais veiksmais). Tad vienintelis kelias iš šitų trikdančių ir toksiškų santykių yra ribų atstatymas arba visiškas atsiskyrimas. Bet, visų pirma, tam reikia išsamaus ir praktinio vadovo, kaip tokius „fruktus“ galime savo aplinkoje atpažinti, o tuomet aiškių žingsnių planą, kaip galime sau padėti.

Man ši knyga, kaip ir ankstesnioji apie narcizus, pasitarnavo ne tik dar stipriau atveriant akis į tai, ką teko išgyventi asmeniškai, bet ir atskleidė dar daugiau būdų, kaip galutinai pasveikti ir atkurti vidinę laisvę.

Jei turite nors vieną iš aukščiau išvardintų destruktyvių savybių arba savo aplinkoje turite žmonių, nors kažkiek atitinkančių narcizo aprašymą – paskaitykite. Galite būti nustebinti sužinoję, kiek daug jų buvo ir tebėra jūsų aplinkoje. Galbūt ši knyga bus pirmas jūsų žingsnis į didesnę vidinę harmoniją ir laisvę.

———————-

Grožinė literatūra

Na, ir kaip jau tapo Sielos namų tradicija, „desertui“ dalinuosi pora grožinės literatūros knygų, turinčių ne tik įdomų, įtraukiantį siužetą, bet ir gilesnę prasmę. Šįkart abi jos – lietuvių autorių kūriniai, kas itin džiugina.

  • Rasa Ambraziejienė „Laumakio raganos“

Nuostabus, kerintis, gražia lietuviška kalba parašytas ezoterinis romanas, kuris įvardintas autorės kaip tautotyrinės sakmės. Man asmeniškai labai priminė Vladimiro Megre knygų seriją apie Sibiro glūdumoj gyvenančią jauną išmintę Anastasiją, tik su stipriu akcentu į senąjį mūsų tautos kultūrinį paveldą.

Šioje istorijoje randame ne tik įtraukiantį siužetą, kupiną nuotykių, bet ir gražų žmogaus ryšį su protėviais bei gamta. Kartu su pagrindine heroje susipažįstame su senąją aisčių kultūra, tradicijomis, ritualais, sužinome tikrąsias mūsų protėvių naudotų žodžių, simbolių ir ritualų prasmes. Pamatome, kokia dosni ir gausi gali būti gamta, kai gyveni darnoje su ja ir savimi. Ši knyga skatina domėtis mūsų šaknimis, ieškoti stiprybės ir bendrystės su aplinka, gamta ir mūsų praeitimi. Tiesa, pabaigos tikėjausi kažkokios kitokios, bet knygos įspūdžio tai nesugadino. Knygą galima užsisakyti tiesiai pas autorę (Rasa Ambraziejienė), parašius jai per FB messendžerį.

  • Loreta Stonkutė „Azahielle“

Itin įdomus, įtraukiantis, magiškas, sąmoningumo ir suvokimo ribas praplečiantis, dvasine prasme edukuojantis ezoterinis romanas patiks visiems, kas mėgsta mokytis pramogaudami – lengvai ir įdomiai. Šioje knygoje surasite ne tik meilės istoriją, sužinosite apie aukštesnio nei žmogaus sąmoningumo būtybes, kartu su pagrindiniais personažais keliausite iš vieno įsikūnijimo į kitą, dirbsite su savuoju EGO, kuris momentais norės jungtis ir prieštarauti, kad „taip neteisinga, nesąmonė ir pan.“, bet ir iki pat galo „sirgsite“ už laimingą pabaigą. Man susiskaitė labai skaniai ir įdomiai – rekomenduoju.

Su meile,

Aurelija 

 

Norite pirmi sužinot apie naujas meditacijas, įrašus ir kitas naujienas? 

užsisakykite naujienlaiškį

dalintis

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}